Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Rutina zilnica de ingrijire a fetei

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 4:23 pm

Multumesc ptr raspuns si recomandari.

Dar ca masti, ce recomanzi / folosesti? Eu am tenul mixt, depilda.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 4:25 pm

Masca se aplica dupa baia cu abur?

Aceasta este ordinea corecta:

1. exfoliere
2. baie cu abur
3. masca
4.crema potrivita tipului de ten?

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Ian 30, 2010 4:33 pm

ai primit intrebarea mea de pe privat?

Murad Clarifying Mask, produsele Academie din salon (daca poti achizitiona), Korres Wild Rose Mask, Clinique Deep Cleansing Emergency

Da, aceasta este ordinea

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 4:37 pm

madalina_nazalu scrie:ai primit intrebarea mea de pe privat?

Murad Clarifying Mask, produsele Academie din salon (daca poti achizitiona), Korres Wild Rose Mask, Clinique Deep Cleansing Emergency

Da, aceasta este ordinea

Da, si am raspuns. E in curs de trimitere mesajul. Sper sa-l fi primit.

Thanks ptr lamuririle de mai sus! ;)

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Ian 30, 2010 4:38 pm

nicio problema.. de saptamana aceasta intrebarile vor beneficia de un raspuns mult mai prompt... :D

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 4:39 pm

Inca o intrebare, desi nu e legata de topic, dar as vrea si parerea ta.

Din cate stii tu, la epilarea cu ceara, alunitele de la nivelul pielii (de ex pe antebrate, care la unele persoane nu-s proeminente, ci ca niste punctuletze) sufera in vreun fel? sau trebuie evitate?

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Ian 30, 2010 4:43 pm

cred k sunt destul de greu de evitat cele de la nivelul pielii, dar este bine sa informezi cosmeticiana cu privire la acestea, sunt destul de discrete si greu de reperat.. daca nu ai consultat un dermatolog care sa iti formuleze o parere si vrei sa te epilezi acasa, este mai bine sa le eviti... daca sunt acelea la care ma gandesc eu, nu prea sunt afectate, dar mai bine previi decat sa tratezi :D

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 4:47 pm

madalina_nazalu scrie:cred k sunt destul de greu de evitat cele de la nivelul pielii, dar este bine sa informezi cosmeticiana cu privire la acestea, sunt destul de discrete si greu de reperat.. daca nu ai consultat un dermatolog care sa iti formuleze o parere si vrei sa te epilezi acasa, este mai bine sa le eviti... daca sunt acelea la care ma gandesc eu, nu prea sunt afectate, dar mai bine previi decat sa tratezi :D

Doamne fereste de ...tratat! :D

Multumesc! Inca nu am vb cu un medic dermatolog dar o sa ma informez si eventual revin aici sa postez si parerea dansului. Merci!

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 5:22 pm

Inca o intrebare offtopic, dar nu stiu unde sa o postez.

Poti recomanda, te rog, un ruj in nuanta roz nude (roz mat) si/sau un gloss rezistent si nelipicios. Am creat eu un topic pe tema asta, dar tu intri in contact cu tot felul de produse. Cu siguranta cunosti o gama diversa, de aceea intreb.

De asemenea, ai vazut la vreo firma (oricare) un ruz in nuanta portocalei?

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Sâm Ian 30, 2010 5:39 pm

madalina_nazalu scrie:nicio problema.. de saptamana aceasta intrebarile vor beneficia de un raspuns mult mai prompt... :D

Multumiri! ;)

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Lun Feb 01, 2010 7:40 pm

da. ca ruj, estee lauder scoate acum produsul Love Limited Edition, daca vrei ceva mai festiv, pt Valentine s Day. Gama veche se numeste Hydra Lustre Lipstick si contine si nuanta de roz pe care o doresti.
Imagine

Gloss: Bourjois Effet 3D

Portocaliu: Revlon Moon Drops
http://www.revlon.com/ProductCatalog/Pr ... oductID=39

Ai aici produsul pe site, cu gama de culori aferenta

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Lun Feb 01, 2010 7:46 pm

daca ai intrebari offtopic si ai vrea sa le postezi intr un topic nou, poti pur si simplu sa creezi un topic nou, o sa vad si mai usor intrebarea... valabil si pentru alte fete de pe forum, care poate au un sfat, dar nu citesc intrebarea ta deoarece are alt titlu :)
pana la urma, pe mn nu ma deranjeaza niciuna dintre variante

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 02, 2010 4:42 pm

madalina_nazalu scrie:da. ca ruj, estee lauder scoate acum produsul Love Limited Edition, daca vrei ceva mai festiv, pt Valentine s Day. Gama veche se numeste Hydra Lustre Lipstick si contine si nuanta de roz pe care o doresti.
Imagine

WOW! E nemaipomenit! Nu-l stiam. Merita testat!

Thanks a bunch !!! :wink:

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 02, 2010 4:46 pm

madalina_nazalu scrie:daca ai intrebari offtopic si ai vrea sa le postezi intr un topic nou, poti pur si simplu sa creezi un topic nou, o sa vad si mai usor intrebarea... valabil si pentru alte fete de pe forum, care poate au un sfat, dar nu citesc intrebarea ta deoarece are alt titlu :)
pana la urma, pe mn nu ma deranjeaza niciuna dintre variante

Da, ai dreptate. E mai indicat asa! Cu siguranta sunt si alte persoane interesate de topic-uri si astfel le-ar putea urmari mai usor.

De mult timp vroiam sa intreb. De fiecare data citeam alte raspunsuri si uitam sa revin cu intrebarea/-ile. :)

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 02, 2010 4:53 pm

Sper sa gasesc nuanta de la Revlon recomandata. Caut de ceva vreme, am gasit tot felul de nuante dar cea portocalie niciunde. De fiecare data cand intrebam, mi se aratau nuante de roz sau rosu ...

Apropos, cum intuiesti cel mai bine nuanta rujului pe buze? Pe mana nu este indicata testarea rujului, avand in vedere diferena de culoare dintre pielea mainii si cea a buzelor, dar daca totusi nu vrei sa testezi rujul pe buze, cum poti sa-ti dai seama dc respectiva nuanta ar fi ceea ce cauti?

Care ar fi o alta modalitate de testare a rujului?

AnteriorUrmătorul