Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce contine o trusa de make-up profesionala??

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Lun Ian 18, 2010 2:15 pm

laurii scrie:De pe net, cautam ceva truse de machiaj. Daca dai pe youtube, fetele is destul de incantate de ele...Par a fi bune! Sunt si pe ebay...

Am o fata care imi comanda mereu dupa Ebay o voi intreba despre ea.

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Ian 20, 2010 9:18 pm

soarele_10 scrie:Este obligatoriu ca o femeie sa se ingrijeasca,in primul rand pentru ea,dar sa nu uite dupa folosirea machiajului sa se demacheze.
Am fost odata la o domnisoara acasa ,dimineata si am vazut-o abia trezita cu niste cearcane si neagra toata pe la ochii.
Si mai tarziu se intreaba de ce au riduri.

Demachiatul nu trebuie neglijat niciodata, ar trebui sa tinem cont de asta.

laurii

Mesajde laurii » Joi Ian 21, 2010 3:19 pm

Spune-mi si mie daca ti le iei... Eu ma gandesc sa fac un curs de cosmetica. Daca ma hotarasc, o sa mi-o cumpar..

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Joi Ian 21, 2010 3:30 pm

bine :)

christinev

Mesajde christinev » Joi Ian 21, 2010 7:16 pm

Trusele Manly sunt bune,o prietena de a mea are trusa de 180 de farduri de pleoape.
Este o firma profesionala :D
Evident ca ingrijirea tenului este prioritara atat pentru cele ce nu se machiaza dar mai ales pentru cele ce se machiaza constant.
Pai da,am atatea dar va dati seama cat de des folosesc un ruj rosu de ex,sau mai "Rau",unul inchis :oops: Lafel si fardurile de pleoape aprinse :D

christinev

Mesajde christinev » Joi Ian 21, 2010 7:18 pm

Printre demachiantele f bune amintesc: elmiplant(f ieftin de altfel),nivea,ivatherm(asta folosesc acum si sunt mai mult decat incantata).
Cam astea le-am incercat eu si mi-au placut.Am folosit si avon dar mi se pare ca incarca fata,sau poate doar nu se potriveste cu tenul meu.(mixt)

Aveti grija totusi ce achizitionati de pe okazii,unele sunt originale si bune (de la "baieti") dar unele sunt fakeuri si va puteti alege cu probleme ale tenului :shock:

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 21, 2010 7:21 pm

La "baieti" sunt doar fake-uri , mai mult sau mai putin reusite, dar accesibile ca pret, astfel incat nimeni nu reclama...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Joi Ian 21, 2010 7:22 pm

christinev scrie:Aveti grija totusi ce achizitionati de pe okazii,unele sunt originale si bune (de la "baieti") dar unele sunt fakeuri si va puteti alege cu probleme ale tenului :shock:

Te referi la siteul www.okazii.ro?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 21, 2010 7:24 pm

Nu neaparat, toate cosmeticele vandute on-line sunt fake-uri, ma refeream la "baietii" aceia care colinda prin institutii si firme, cu sacosa...

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Joi Ian 21, 2010 7:35 pm

ANDACRISTINA scrie:Nu neaparat, toate cosmeticele vandute on-line sunt fake-uri, ma refeream la "baietii" aceia care colinda prin institutii si firme, cu sacosa...

Eu sper ca sunt femeile destul de destepte sa nu cumpere de la acestia..asta daca nu vor sa aiba probleme de sanatate.

christinev

Mesajde christinev » Joi Ian 21, 2010 7:39 pm

da,la acel site ma refeream.
eu nu as indrazni sa imi iau crema ,fond de ten,pudra de acolo,deoarece exista riscul sa imi stric tenul.
Eu mi-am luat o trusa de farduri de pleoape f frumoasa,profesionala,si buna,si de firma,tipa aduce de la ei prin comanda pe internet,comanda mai multe si astfel transportul care e atat de scump daca iei putine produse,devine ok.
De alti comercianti de acolo nu stiu ce sa zic,nu stii de ce dai :lol:

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 21, 2010 7:39 pm

Spera tu, ca speri degeaba...

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 21, 2010 7:41 pm

Si pe net dai peste aceleasi "marfuri" ca si la cei cu sacosa...doar nu crezi ca aia le importa, cum spun...tot cu sacosa le "importa"...

christinev

Mesajde christinev » Joi Ian 21, 2010 7:41 pm

ANDACRISTINA scrie:La "baieti" sunt doar fake-uri , mai mult sau mai putin reusite, dar accesibile ca pret, astfel incat nimeni nu reclama...

sunt foarte multi care le aduc din strainatate,furate,si sa sti ca sunt mult mai bune decat cele de la noi.calitatea cosmeticelor(Si nu numai) din vestul europei nu se compara cu cea din est,deci implicit de la noi.Deci daca vorbim de cele furate,eu zic ca sunt bune.Altele sunt testere,si este bine stiut ca testerele atat la cosmetice cat si la parfumuri sunt chiar mai bune decat ce se vinde.

christinev

Mesajde christinev » Joi Ian 21, 2010 7:43 pm

Mie mi se pare aiurea sa iei un fond de ten(sau altceva) f ieftin de la "baieti" doar pentru ca este chanel sau alta firma prestigioasa,doar ca sa te dai mare,ce conteaza ca e avon (de ex) daca ti se potriveste si esti multumita?
Eu mi-am achizitionat de acolo acea trusa de fard de pleoape deoarece nu se gaseste la noi asa ceva,decat comanda pe net si shippingul e de 3 ori mai scump decat ce comand,si nu pot spune nici ca a fost un chilipir ca asta sa fie motivul.

AnteriorUrmătorul