Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cursurile Christian Valmy

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

vampiresoule

Cursurile Christian Valmy

Mesajde vampiresoule » Mie Ian 27, 2010 3:21 pm

am auzit de cursurile de la scoala aceasta, cat cat costa un curs si cam pe unde iti e recunoscuta diploma(care tari?)

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Vin Ian 29, 2010 2:02 am

Gasesti toate info. de care ai nevoie aici.

Daca sunt pers. care au urmat cursuri la aceasta scoala, astept si eu, cu interes, cateva impresii.

cupcake

Mesajde cupcake » Vin Ian 29, 2010 9:42 am

Buna!
Eu am vrut sa urmez in ianuarie cursurile de machiaj de la CV, insa am ramas total dezamagita cand in decembrie de la 500 de ron cursul a ajuns la 1000ron. Nu stiu care e atmosfera pe acolo, dar din cate am inteles iti pune doar bazele cursul lor de machiaj. Mi s-a spus sa nu ma astept la ceva extraordinar. Eu, personal, inca mai caut o scoala de machiaj buna la un pret decent.....Chiar imi doresc sa imi cultiv talentul pe care il am in machiaj.
Daca imi puteti recomanda ceva .....

AlexiaGy

curs

Mesajde AlexiaGy » Vin Ian 29, 2010 12:30 pm

Buna,

Ai incercat sa vorbesti cu cei de la Academia de machiaj Giulia Nahmany & Fleurimon?

Eu am vorbit cu ei si ma chemau la ei sa-mi arate ce si cum se va face, dar nu am mai ajuns, fiind si foarte ocupata am renuntat. Insa am auzit numai lucruri bune despre ei. Incearca sa afli si un pret pt ca stiu ca sunt destul de scumpi.

http://www.scoalamachiaj.ro/cursurile_machiaj.html

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Sâm Ian 30, 2010 2:49 pm

Informatii sunt pe site... am vazut k acesta este deja link-uit.. intr adevar, se pun mai mult bazele, experienta mea am obtinut o mai mult din lucrul cu alti make up artisti... poti sa te orientezi si catre alta scoala, insa daca nu ai ocazia sa lucrezi cu alti make up artisti, scolile din Romania nu sunt satisfacatoare 100%
Ultima oară modificat de RoxanaMadalina pe Sâm Ian 30, 2010 3:41 pm, modificat 1 dată în total.

cupcake

Mesajde cupcake » Sâm Ian 30, 2010 2:53 pm

Imi puteti numi cativa make-up artisti din romania.....
Si are cineva experienta colaborarii cu make-up artisti din romania....
Sunt curioasa cat de multa competitie este la noi in domeniul asta si cat de pregatiti si de talentati sunt cei ce deja profeseaza...
Mersi!

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Cursurile Christian Valmy

Mesajde gabriela2310b » Sâm Apr 24, 2010 10:19 am

Stiu ca si make-up artist-ul de la L'oreal Romania, domnul Abagiu a urmat cursuri la Cristine Valmy insa doar pentru faptul ca in Ro nu ii erau recunoscute studiile de la prestigioasa scoala de make-up din Paris. Tipic romanesc ce sa zic. :lol:

ana_fieraru

Re: Cursurile Christian Valmy

Mesajde ana_fieraru » Lun Mai 30, 2011 1:04 pm

Daca vrei sa inveti intr-adevar ceva si sa si pui mana pe niste pensule ori alte ustensile iti recomand seminariile de make-up organizate de Professional Make-up Club. Pretul este super OK. Mai multe informatii gasesti si pe site-ul lor:
http://www.professionalmakeup.ro/machia ... onalmakeup
Eu am fost foarte multumita!