Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

machiajul miresei

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alexyab

machiajul miresei

Mesajde alexyab » Vin Iun 25, 2010 6:03 pm

buna, pe 15 august am nunta...nu stiu cum sa ma machez, sau cine sa ma macheze.Initial am vrut sa imi cumpar eu produsele de machiat( fond de ten , rimel, ruj, fard in trei nunate de mov si gri , toate de la loreal).Tipa de la magazin mi-a spus ca imi trebuiesc aceste prosduse plus un corector pentru a rezista machiajul si o pudra .Toate aceste m-ar ajunge la 300 ron.Apoi m-am gandit sa ma duc la un salon unde costa 15o ron sa ma macheze.Prietenele mele nu sunt increzatoare ca cele de la salon ma vor face ok.Prietena mea cand a avut nunta s-a machiat la salon, ce-i drept undeva mai ieftin si a fost total nemultumita.Ce ma sfatuiti sa fac? Sa ma machiez singura? Daca da, ce produse sa imi cumpar?
Ultima oară modificat de alexyab pe Vin Iun 25, 2010 7:29 pm, modificat de 2 ori în total.

anna_d

Re: machiajul miresei

Mesajde anna_d » Vin Iun 25, 2010 7:06 pm

Sunt fete care au tutoriale pe youtube si care sunt dispuse sa ajute cliente la machiaj si sunt de incredere.
Spre exemplu: http://www.youtube.com/user/geisha1254?blend=2&ob=1
Ii poti scrie pe mail un mesaj:
geisha1254makeup@gmail.com
Macar cu un sfat te-ar putea ajuta.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 25, 2010 10:18 pm

daca nu stii sa te machiezi bine, parerea mea este ca din start trebuie sa optezi pentru varianta machiajului la salon.
insa nu trebuie sa mergi orbeste si e musai sa faci o proba inainte :wink:
poti sa mergi pe mana make-up artistului, dar poti sa cauti dinainte anumite stiluri de machiaj care iti plac si sa-i impartasesti dorintele tale.
eu consider ca mai ales pentru nunta iti trebuie un machiaj realizat cu produse de calitate si care sa se mentina cat mai mult timp. prefer machiajul mai puternic pentru ca oricum in poze nu apare atat de intens ca in realitate iar daca optezi pentru un machiaj prea natural, e posibil sa arati destul de fada.
eu nu as opta pentru machiajul realizat acasa, pentru ca oricum o trusa completa de machiaj si pensule te costa mult mai mult decat chiar un machiaj scump la salon. calculand un minim de: 5 pensule, demachiant, lotiune tonica, crema de ochi, de fata, baza de machiaj, fond de ten, corector, pudra pulbere, pudra compacta, cateva nuante de fard de pleoape, blush, creion contur ochi, creion contur buze, ruj, luciu de buze, creion/fard de sprancene, tus, ceara de sprancene, fixator de machiaj/ apa termala ajungi lejer peste 10 milioane de lei (in cazul in care optezi pentru produse mai bune).
:wink:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 25, 2010 10:23 pm

nu stiu ce culoare are parul tau, sau culoarea ochilor insa iti impartasesc cateva idei de machiaj pentru mirese care mi s-au parut mai interesante:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 25, 2010 10:26 pm

Imagine
Imagine
Imagine

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 25, 2010 10:32 pm

Imagine
Imagine

alexyab

Mesajde alexyab » Sâm Iun 26, 2010 11:15 am

da, cred ca am sa merg la salon, oricum nu risc sa dau gres....nu vreau sa plang in ziua nuntii :lol: avand in vedere ca sunt foarte pretentioasa.Sotul meu saracul si noapte imi spune " cred ca mai bine te duci la salon" hahahahahaha....nu ca nu as stii sa ma machiez dar probabil ma vrea cea mai frumoasa mireasa( glumesc)

RoxanaMadalina
Expert Divahair

Mesajde RoxanaMadalina » Mie Noi 10, 2010 5:28 pm

Sincer, iti recomand sa optezi pentru un salon. Iar in acest caz, cel mai bine este sa faci o proba inainte si sa ii descrii stilul tau cotidian de make-up. Daca acesta lipseste cu desavarsire, iti recomand sa mergi pe un machiaj mai apropiat tonurilor de pamant, precum un smoky ciocolatiu, nu negru.

AndrewStarlike

Mesajde AndrewStarlike » Mar Mai 17, 2011 8:11 pm

Machiajul de mireasa este o specialitate pentru make-up artisti. Si se descurca foarte bine, nu cred ca salonul este neaparat singura solutie.

Luanavlad

Mesajde Luanavlad » Joi Mai 12, 2016 9:51 pm

Buna, va las aici contactul Katiusei Popovici, 0721323203 - eu sunt super multumita de cum m-a machiat de fiecare data. este un make up artist desavarsit. pe blogul ei puteti gasi exemple, va veti convinge..