Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Machiaj pentru ochii verzi!

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

krys_amore

Machiaj pentru ochii verzi!

Mesajde krys_amore » Mar Sep 28, 2010 7:50 pm

Buna seara daca m-ati putea ajuta cu un sfat v-as multumi din suflet,peste cateva zile o sa botezam un baietel si am rochia visinie,as dori sa stiu si eu ce fel de machiaj mi-ati recomanda,am ochii verzi par ciocolatiu.Va multumesc
krystyne

gHelena

Re: Machiaj pentru ochii verzi!

Mesajde gHelena » Mar Sep 28, 2010 8:44 pm

Ochii verzi au o frumusete naturala aparte. Poti folosi doar tus si rimel sau poti opta pentru nuante calde de maron, roz sau gri. In cele din urma, alegerea culorii ramane la latitudinea ta,pentru ca tu stii cel mai bine ce ti se potriveste. Petrecere placuta si sa fie sanatos bebelusul.
Elena Gherasim

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Mar Sep 28, 2010 10:01 pm

La ochii verzi, machiaj verde...sau smarald, plus un contur negru, da un aspect deosebit atat ochiului cat si tie...Plus ca privirea ta va intrece orice asteptari ;)

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Mar Sep 28, 2010 10:04 pm

La ochii verzi, machiaj verde...sau smarald, plus un contur negru, da un aspect deosebit atat ochiului cat si tie...Plus ca privirea ta va intrece orice asteptari ;)

krys_amore

Mesajde krys_amore » Mie Sep 29, 2010 10:34 am

multumim ghelena! :D
krystyne

geogia

Mesajde geogia » Joi Sep 30, 2010 7:56 am

pentru a scoate in evidenta ochii verzi iti sugerez sa folosesti mov, lila,violet sau auriu.tus sau dermatograf negru ,un rimel bun si gata!iti sugerez sa incerci acasa mai multe look-uri,sa vezi ce ti se potriveste si cu te simti tu mi confortabil.

mary_mady

Mesajde mary_mady » Sâm Oct 02, 2010 1:32 am

eu sunt bruneta cu cohii verzi si cand ma fac pt ceva de seara,ma dau cu tus,apoi cu un alb pe jumate de pleoapa,griu si deasupra spre spranceana in sus cu un creion de ala umbreta alb cu sclipici am eu....si-mi sta super si cu rimel mai mult............si cu ochiii verzi........ulala..mie mi se spune ca am privire de vulpe ca numai vulpea are ochiii verzi.... :D :D acuma chiar asa vezi acasa cu ce te asortezi si cum te simti bine in piealea ta ce te reprezinta pe tine.....