Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

make-up

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

cindarela

make-up

Mesajde cindarela » Vin Dec 10, 2010 6:34 pm

buna...am si eu nevoie de un sfat..am un ten uscat,iar in ultimul timp am avut ceva probleme cu fata:mi-au iesit niste bubite pe fata eram rosie permanent ma mancau ma usturau etc..in cele din urma am mers la doctor mi-a dat un gel pe urma antibiotice si mi-au mai disparut...intrebarea mea este:ce fond de ten sa folosesc pt un ten mai sensibil usor iritat? aaa locuiesc in anglia si folosesc numai produse bune de calitate dar nu vreau sa risc sa imi aplic un fond de ten nepotrivit pe fata si sa imi reapara din nou acele bubite...va rog dati-mi un sfat cat mai repede ms mult!!

cindarela

Re: make-up

Mesajde cindarela » Vin Dec 10, 2010 6:35 pm

cindarela scrie:buna...am si eu nevoie de un sfat..am un ten uscat,iar in ultimul timp am avut ceva probleme cu fata:mi-au iesit niste bubite pe fata eram rosie permanent ma mancau ma usturau etc..in cele din urma am mers la doctor mi-a dat un gel pe urma antibiotice si mi-au mai disparut...intrebarea mea este:ce fond de ten sa folosesc pt un ten mai sensibil usor iritat? aaa locuiesc in anglia si folosesc numai produse bune de calitate dar nu vreau sa risc sa imi aplic un fond de ten nepotrivit pe fata si sa imi reapara din nou acele bubite...va rog dati-mi un sfat cat mai repede ms mult!!

iulia069834

Locaţie: cluj

Mesajde iulia069834 » Vin Dec 10, 2010 7:29 pm

cindarela scrie:buna...am si eu nevoie de un sfat..am un ten uscat,iar in ultimul timp am avut ceva probleme cu fata:mi-au iesit niste bubite pe fata eram rosie permanent ma mancau ma usturau etc..in cele din urma am mers la doctor mi-a dat un gel pe urma antibiotice si mi-au mai disparut...intrebarea mea este:ce fond de ten sa folosesc pt un ten mai sensibil usor iritat? aaa locuiesc in anglia si folosesc numai produse bune de calitate dar nu vreau sa risc sa imi aplic un fond de ten nepotrivit pe fata si sa imi reapara din nou acele bubite...va rog dati-mi un sfat cat mai repede ms mult!!

si eu am avut ten uscat si inrosit ,dar de la o crema pe care am folosit-o fara sa stiu ca tenul meu e mai sensibil decat credeam.nu am mai folosit crema respectiva si m-am dat cu crema dove ,m-am spalat cu apa rece pe fata si cam atat.nu stiu tu de la ce ai bubele .mergi la un dermatolog poate tu ai o problema .

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Dec 10, 2010 7:34 pm

Pentru un ten atat de sensibil, este bine sa folosesti zilnic crema hidratanta, o baza de machiaj si apoi sa aplici un fond de ten. Iti recomand unul cu un procent mai mare de apa, care sa nu incarce tenul si sa il lase sa respire. De asemenea, ai grija sa nu folosesti mai mult de 3 luni fond de ten din acelasi tub. Ai grija de tine.
Elena Gherasim

pinklollypop

Mesajde pinklollypop » Vin Dec 10, 2010 8:28 pm

Incearca o gama de produse dermato-cosmetice, pe care le poti gasi in farmacii. Poti sa incerci Vichy Aerateint Pure sau La-Roche Posay Toleriane
Ataşamente
fond de ten.jpg
w-toleriane-teint.jpg
Vizualizat de 2227 ori

cindarela

Mesajde cindarela » Vin Dec 10, 2010 9:03 pm

multumesc pt sfat dar am incercat produsele de la Vichy si nu imi priesc..ma ustura si ma inroseam toata fata..am cheltuit f multi bani pe tratamente acum ca locuiesc in anglia am fost la un doctor(chinez) :D si mi-a dat antibiotice sper sa imi mai dispara...la fdt mi-ati dat sfaturi dar la un demachiant bun?stiu ca trebuie sa fie fara alcool si parfum...m-am saturat sa am probl cu fata permanet :cry: help please

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Vin Dec 10, 2010 9:46 pm

Ce pot sa-ti recomand este fie lapte demachiant vitaminizant de la farmec Cluj, fie lapte demachiant de la Elmiplant. Nu irita, sunt placute. Nu pot garanta insa 100% in cazul tau, nefiind de specialitate. Eu sunt f multumita de ele. Sanatate multa!

dana68

Mesajde dana68 » Vin Dec 10, 2010 10:08 pm

E bine sa intrebi tot medicul (chinez) si despre produsele de make-up pe care le poti folosi.Sfatul meu este sa renunti o perioada la acestea si sa lasi tenul sa isi revina.
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."