Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

machiaj de revelion

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

atomix_drug

machiaj de revelion

Mesajde atomix_drug » Mar Dec 28, 2010 11:15 am

buna ziua. dupa cum bine stiti revelionul se apropie cu pasi repezi. pentru aceasta ocazie am achizitionat o rochie de un rosu aprins. problema intervine la machiaj. ce imi sugerati? ceva cat de cat simplu si care sa reziste toata noaptea. multumesc anticipat! :D

ps: am ochii caprui-verzui, fata ovala spre rotunda si sprancene subtiri

anna_d

Re: machiaj de revelion

Mesajde anna_d » Mar Dec 28, 2010 5:27 pm

Imagine

ella369

Mesajde ella369 » Mar Dec 28, 2010 10:48 pm

daca rujul e rosu,ar trebui sa optezi la un machiaj nud.un fard bej mat,tusul si rimelul cred ca e suficient :wink:
Ataşamente
ti-3.jpg

naughty_angel

Mesajde naughty_angel » Mie Dec 29, 2010 10:43 pm

Ai putea sa iti accentuezi sprancenele, sa le faci sa para mai dese, ceva ce nu porti in fiecare zi :) Liner'ul negru mi se pare mult prea clasic, ai putea sa incerci un liner sau un smoky eye turcoaz care sa contrasteze cu rochia ta roshie.
Machiajul smoky mi se pare cel mai adecvat pentru petrecerile ce dureaza foarte mult pt simplul motiv ca nu trebuie sa iti faci griji fiindca se intinde si ai un aspect dirty
Cel mai rapid smokey:
1 Iti conturezi ochii cu un creion in nuanta dorita, de preferat pe pleoapa inferioara o nuanta mai inchisa
2 Cu ajutorul unui betisor de urechi iti intinzi creionul
3 Aplici 2 straturi de mascara si atat! :wink:

dedeone

Mesajde dedeone » Joi Dec 30, 2010 7:43 pm

Buna,
Am aceeasi problema, (revelionul il petrec la restaurant) :) am o rochie albastra scurta si eleganta, accesorizata cu bijuterii albastre: bobite albastre combinate cu un bleo deschis(bratara, pandantiv si cercei), pantofi negri, si un bolero negru, dar nu stiu culoarea care sa o folosesc la machiajul ochilor si cel al buzelor :? . Ce recomandati? :D
Apropo, am ochii caprui si parul saten inchis.

buna ziua. dupa cum bine stiti revelionul se apropie cu pasi repezi. pentru aceasta ocazie am achizitionat o rochie de un rosu aprins. problema intervine la machiaj. ce imi sugerati? ceva cat de cat simplu si care sa reziste toata noaptea. multumesc anticipat! :D

ps: am ochii caprui-verzui, fata ovala spre rotunda si sprancene subtiri[/quote]

naughty_angel

Mesajde naughty_angel » Vin Dec 31, 2010 10:54 am

Cred ca cea mai buna idee pentru machiajul de revelion ar fii sa cautati cateva tutoriale pe youtube...in definitiv fiecare persoana are gusturile ei iar acolo sunt prezentate foarte multe machiaje

alexandra19871987

Mesajde alexandra19871987 » Lun Dec 29, 2014 8:35 pm

Il poti incerca pe acesta - linkul e insotit si de un tutorial video

http://oanastan.ro/machiaj-de-seara-gunmetal-grey/

Imagine