Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

AJUTOR

Alina Puscoi, medic rezident dermatolog la Clinica SlimArt, te poate ajuta cu numeroase sfaturi si recomandari despre cum sa ai o piele frumoasa si un corp tanar. Lasa-te admirata!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

tigruaik

AJUTOR

Mesajde tigruaik » Sâm Mai 08, 2010 1:38 am

Va rog sa ma ajutati si pe mine. Am stat cu un baiat "x" 4 ani de zile dar m-am despartit de el pt k devenise violent cu mine si asa am inceput sa port o discutie cu un fost iubit "y" pt care il parasisem pt "x". Am inceput sa discutam i-am povestit de relatia mea si la un momendat el mi-am sp k "eu niciodata nu am incetat sa te iubesc" si asa a inceput o noua relatie ne-am adus aminte din trecut ba chiar il iubesc enorm si el pe mine si se vede asta, ne intelegem ff bine ne completam un pe altu si totul este frumos,dar...mereu exista un dar. El are o relatie ff complicata si nu poate sa renunte la ea prea curand nu va pot povesti k este foarete intima problema care ii tine legati. Nu stiu ce sa fac sa raman cu el sa il sustin sau sa ma retrag el sp k nu renunta la mine si sa inteleg situatia. Se vede cu ea odata la 3 saptamani dar tot simt k mor cand stiu k este cu ea . Va rog sp ce sa fac
Ultima oară modificat de tigruaik pe Sâm Mai 08, 2010 1:04 pm, modificat 1 dată în total.

larissa.maria

Re: AJUTOR

Mesajde larissa.maria » Sâm Mai 08, 2010 8:47 am

In primul rand , sa scrii la rubrica "relatii si sex"...In al doilea rand, sa nu mai circuli de la X laY, apoi de la Y la X si sa te complici singura si sa mai strici si alte relatii din cauza imaturitatii tale si a neseriozitatii lui... :P :P :P ...nu mai umbla dupa astfel de papagali.... :P :P :P

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Mai 08, 2010 12:18 pm

Lasa-l pe Y. Pe tine n-a incetat niciodata sate iubeasca, cu cealalta are o relatie mult prea intima s-o lase, cine stie, mai apare si a 3-a fara de care viata lui n-are sens si...

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Sâm Mai 08, 2010 9:03 pm

e de ras. :lol:
da, el baiatul ideal bun de consolat fete. cum te-a vazut vulnerabila, imediat te-ar fi luat in brate :lol: :lol: te iubeste de nu mai poate. tu chiar ai timp sa crezi astfel de tampenii? cum de nu ti-a zis asta inainte sa-i povestesti problemele pe care le ai cu iubitul violent? :lol:
eu zic sa-i lasi pe amandoi: pe x ca e un imbecil si pe y ca e si mai imbecil ( :oops: alti termeni chiar nu li se potrivesc)

Ionyssa

Mesajde Ionyssa » Sâm Mai 08, 2010 10:39 pm

N-ai nevoie de sfaturi in asemenea problema. Daca ai nevoie de sfaturi inseamna ca nu stii ce vrei. Ai de ales intre a-ti imparti viata de cuplu cu fostul iubit si cu iubita lui pe care o vede lunar sau de a merge mai departe, fara regrete. Daca e iubirea asa mare intre tine si el, nu mai are loc o a treia persoana cu nici un chip. Nu stiu cum e iubirea la voi, dar eu cand iubesc nu-l vad decat pe el si mut si muntii din loc ca sa ne fie bine. Ori, baiatul asta al tau cu nume de cromozom, numai iubire nu simte daca te face sa iti bagi unghia in carotida din 3 in 3 saptamani, ca el are "putina" treaba cu alta. In dragoste nu exista chestii de genu': "te iubesc de mor dar nu pot sa ma despart de cealalta". De regula, pentru o femeie prinsa intre doi barbati se accepta scuza asta. Femeia e mai sensibila si mai confuza, e greu pentru ea sa aleaga, dar un barbat mereu o alege pe cea mai buna, daca iubeste cu adevarat pe una din ele. Barbatii nu prea suporta sa fie nefericiti langa o femeie pe care n-o iubesc. N-o sa vezi tu un barbat care sta cu sotia doar de dragul copiilor. Invers, se poate. Dar barbatul se duce la femeia care il face sa se simta barbat, chiar nu cred ca iubitul tau sta cu domnisoara respectiva ca nu are incotro. Sta cu ea ca-i place. Ori accepti situatia ori iti vezi de treaba. Dar poate ca tu meriti un iubit "cu norma intreaga", nu crezi? Sau nu crezi ca esti destul de buna pentru a fi fericita cu un barbat fara sa va stea alta in cale?

myrela22

Mesajde myrela22 » Sâm Mai 15, 2010 11:45 pm

Intamplator am trecut prin acelasi tip de situatie mai mult sau mai putin si m-am gandit sa raspund si eu la problema ta gandindu-ma ca te va ajuta.
Am stat cu un baiat 3 ani jumatate si apoi s-a schimbat radical. Vocabular , comportament si foarte dureros a fost pentru mine si socant cand a inceput sa dea si in mine. Am simtit ca a venit sfarsitul lumii. Dupa o jumatate de an de aceasta chinuiala mi-a iesit in cale din intamplare la benzinarie un foarte vechi fost prieten din liceu. Am decis sa mergem la un suc, repetand asta o perioada de timp si de acolo parca incepea sa se vada iar lumina de la capatul tunelului. Ce nu stiam insa este , la fel ca si in cazul tau de mai sus, ca el are o prietena. Suferise un grav accident de masina in timp ce venea cu parintii ei de la tara. Cu toate acestea eu deja ma atasasem de el inapoi si intr-un fel de mine fiind fosti iubiti, renuntand la baiatul care il iubeam enorm si ma teroriza atat psihic cat si fizic. Dupa o perioada mai mare de timp chiar nu stiam ce sa fac, mi-a dat explicatii si mi-a promis ca in momentul in care se va simti mai bine va renunta la ea. A trecut timpul, sperantele mele mureau o data cu fiecare zi de asteptare sa ramana doar al meu. Sper ca nu par cruda, dar acest lucru intr-un fel pentru mine este crucial. Am ajuns la o asteptare de 5 luni de zile, pentru a primi vestea ca ii pare rau dar el va continua sa ramana alaturi de ea cu explicatia ca au trecut prin prea multe lucruri. In momentul acela chiar am avut o tentativa de suicid dar mi-am dat seama ca nu merita. Intalnindu-ma cu fostul meu prieten la cumparaturi, am observat o schimbare enorma la el, chiar am schimbat 2 -3 cuvinte ca sa aflu de faptul ca mai avea 2 luni pana la casatoria cu o fata foarte frumoasa care parea chiar foarte fericita. In acel moment mi-am amintit de implorarile lui ca se va schimba pe care eu nu le crezusem la momentul respectiv; se pare ca m-am inselat si el chiar a avut puterea sa se schimbe.
Intr-un final pot spune c-am facut cea mai mare greseala din viata mea increzandu-ma in cineva care se datea un inger dar defapt s-a dovedit a fi cel mai mare cosmar al meu.
Sper ca povestea mea te-a ajutat si sper sa nu faci aceeasi greseala ca si mine. Multumesc

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Mai 18, 2010 3:08 pm

El a avut puterea sa se schombe, dar nu pentru tine...si, peste un timp, istoria se va repeta si cu aleasa...lupul isi schimba parul, dar naravul ba... :wink: