Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum pot sa scap de punctele de colestrol de sub ochi

Alina Puscoi, medic rezident dermatolog la Clinica SlimArt, te poate ajuta cu numeroase sfaturi si recomandari despre cum sa ai o piele frumoasa si un corp tanar. Lasa-te admirata!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

lamado74

cum pot sa scap de punctele de colestrol de sub ochi

Mesajde lamado74 » Mie Mai 19, 2010 10:00 am

cer ajutorul unui profesionist pt. a ma lamuri cum pot scapa de niste puncte de grasime care mi-au aparut sub ochii,chiar din adolescenta,care sunt inestetice(dar nu ma deranjeaza,nu ma dor).Exista cumva vre-un tratament naturist? multumesc anticipat pt. ajutorul acordat.

andreaizabella

Re: cum pot sa scap de punctele de colestrol de sub ochi

Mesajde andreaizabella » Mie Mai 19, 2010 10:04 am

si eu am asa ceva.am fost vineri la tratament si mi le-a scos cu acul dar nu pe toate ,numai pe cele mai mari.iar de langa ochi a zis ca nu poate ca sunt prea mici.dar se vad urat ...
cosmeticiana a zis ca ar trebui sa ma duc la dermatolog sa imi fac o investigatie ca e din organism ceva,colesterol meu e ok,mi-am facut analiza acum 2 sapt si nu pot sa zic ca manac gras.nu stiu ce sa fac cu ele.poate ne ajuta cineva.

Ionyssa

Mesajde Ionyssa » Mie Mai 19, 2010 7:19 pm

Si eu am, se scot la cosmetica dar reapar. Eu mi le scot singura, imi fac o oala de ceai de musetel si stau cu capul in aburi (cu un prosop in cap) pana se deschid porii (vreo 10 minute, ca altfel ma sufoc :P), imi iau niste scobitori ascutite si mi le scot. Folosesc cate o scobitoare pentru fiecare comedon in parte. Dupa care dezinfectez cu spirt medicinal (ustura un pic dar e sanatos), raman cu ceva semne pe fata dar trec in 2-3 zile. Dupa care, reapar :) Cred ca trebuie sa tratam cauza, nu efectul. Trebuie sa mai renuntam la grasimi (eu nu prea mananc grasimi dar nush' de ce imi apar mereu), sa ne curatam tenul zilnic cu o spuma de fata antisebum (cu toate ca spuma e indicata pentru puncte negre, nu pentru puncte de colesterol).

andreaizabella

Mesajde andreaizabella » Joi Mai 20, 2010 7:20 am

si dupa cat timp iti reapar?si eu am incercat sa mi le scot acasa dar imi curge sange si imi fac rana prea mare.la cosmetica nu imi face asa .poate nu stiu eu unde trebuie sa bag acul?merci