Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

un ten uscat si sensibil

Alina Puscoi, medic rezident dermatolog la Clinica SlimArt, te poate ajuta cu numeroase sfaturi si recomandari despre cum sa ai o piele frumoasa si un corp tanar. Lasa-te admirata!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alina_vulpita

un ten uscat si sensibil

Mesajde alina_vulpita » Mie Mai 26, 2010 7:17 am

Buna,am un ten uscat si f.sensibil.CE produse sa folosesc? Multumesc

Ally_alex09

Re: un ten uscat si sensibil

Mesajde Ally_alex09 » Joi Mai 27, 2010 12:52 am

Pt ten sensibil iti recomand produsele de la bioderma din gama Sensibio..eu am folosit gel spumant,apa micelara,vreo 2 tipuri de creme si demachint..si m-au multumit pe deplin..daca nu cauta tot din categoria dermatocosmeticelor .. chiar daca sunt putin mai scumpe isi merita banii..cred ca o sa te ajute..depinde..trebuie sa incerci si sa-ti dai seama ce e mai bun pt tine,altfel doar din recomandari nu e posibil sa gasesti produsul perfect pt ca fiecare reactioneaza in mod diferit la acelasi produs..de aceea si exista o gama atat de variata de produse skin-care,pt ca fiecare sa gaseasca ceea ce are nevoie.

vikusea

Mesajde vikusea » Joi Mai 27, 2010 4:33 pm

Si eu am tenul uscat si folosesc produse Nivea, care ma ajuta. Si Cliven sunt bunicele.Daca vrei recurge la produse naturale: masti de fata cu ulei de masline, galbenus de ou, lapte. Poti sa le incerci aparte sau sa le combini de 2 ori pe saptamina. Mai gasesti in farmacii uleiuri de avocado sau cocos, simbure de caise. Extrem de hidratante.Si inca ceva, bea multa apa in timpul zilei, maninca fructe, salate etc.

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Joi Mai 27, 2010 10:49 pm

Intr-adevar uleiul de avocado e foarte gras..hidrateaza foarte bine..eu l-am folosit intr-o vara si apoi am renuntat la el pt ca mi se parea prea gras pt pielea mea..eu am tenul mixt si sensibil..adica e o combinatie foarte ciudata..in conditii normale e mixt..si poate chiar gras uneori..insa cum dau soare sau de frig mi se usuca foarte tare si se fac cojite mai ales in zona nasului,barbie,la sprancene,pe linia parului..de cand follosesc gama Bioderma Sensibio nu mai e chiar asa..in sensul ca nu mai apar cojite..pielea o mai simt uscata uneori..dar am mereu crema la mine,ma dau si am rezolvat problema