Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cum scap de pistrui?

Alina Puscoi, medic rezident dermatolog la Clinica SlimArt, te poate ajuta cu numeroase sfaturi si recomandari despre cum sa ai o piele frumoasa si un corp tanar. Lasa-te admirata!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Marcela10

Cum scap de pistrui?

Mesajde Marcela10 » Joi Iun 17, 2010 10:41 pm

Pistruii….cum as putea sa scap de ei pentru a avea un ten curat?

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Cum scap de pistrui?

Mesajde gabriela2310b » Joi Iun 17, 2010 10:42 pm

este indicat sa folosesti o crema cu factor de protectie solara cat mai crescut, pe tot parcursul anului, dar mai ales incepand cu primavara :wink:

ralyana.

Mesajde ralyana. » Vin Iun 18, 2010 12:52 am

exista destule metode...naturiste... :mrgreen: Dar nu stiu si cat de eficiente sunt acestea... :|
O alta optiune ar fi sa mergi la farmacie sa ceri o crema antipistrui...{cand o folosesti evita expunerea la soare,sau,exact cum a spus gabriela,foloseste o crema cu factor de protectie ridicat}
Iar cea mai buna optiune:mergi la un dermatolog :D
Si eu sunt nefericita posesoare a unor pistrui...dar nu foarte accentuati :)
Am incercat o crema anti pistrui...Intr-adevar se estompasera,dar asta nu s-a intamplat decat iarna...Primavara(greseala fatala :lol: ) am renuntat la ea :lol: si au revenit si minunile :lol: ...
eu de obicei ii acopar cu fond de ten si corector :)

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 18, 2010 9:09 pm

mie imi plac foarte mult pistruii pe fata. sunt draguti.

hana2

Mesajde hana2 » Vin Iun 18, 2010 11:41 pm

Da asta am vrut sa spun si eu ... mi se par draguti...in conceptia mea pistruii au un farmec aparte , alaturi de gropitele din obraji, tocamai pentru ca nu le are toata lumea...dar asa suntem noi fetele cand avem parul cret natural ne dorim par drept si invers, cand avem pistrui vrem sa-i facem sa dipara, cand nu avem ni se par simpatici :wink:

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Iun 19, 2010 1:22 pm

Branza de capra amestecata cu ulei de floarea soarelui e recomandata pentru eliminarea pistruilor.

malinamihaiu

Mesajde malinamihaiu » Lun Iul 12, 2010 7:51 pm

''Cum scap de pistrui ptr a avea un ten curat?''.Pistruii nu sunt cosuri,puncte negre etc. Ei sunt mici pete pigmentare provenite de la razele soarelui.Daca ii ai nu inseamna ca nu ai tenul curat.Deopotriva acestia fac oamenii mai tineri ca si in cazul ochilor deschisi la culoare,a buzelor pline sau gropitelor. 8) DE CE ai vrea sa scapi de ei?Oricum,ptr. ai ii inlatura poti folosi infuzie de soc alternata cu infuzie de patrunjel.Sau poti sa te freci pe fata in fiecare dimineata cu lamaie.Aceste metode naturale,ii fac sa se stearga un pic,dar nu cred ca vei scapa vreodata daca nu-ti scoti profesional.Asadar,este prea probabil sa-ti nenorocesti fata :cry: .