Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

credeti in relatiile incepute pe internet????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

melissa.dana

Re: buna

Mesajde melissa.dana » Joi Noi 05, 2009 12:30 pm

amalia18 scrie:am citit si eu ce ai scris u :P si eu m`am intalnit cu cineva de pe net si a fost super ok ! :> kt timp el vine la tn in oras sa va vedetzi si nu te duci u dupa el e ok ! :P eu zic sa te gandesti la prezent si sa uitzi trecutul ! ce a fost a fost...daca esti fericita cu noul prieten nu mai ai de ce sa te gandesti la fostul ! Sa fiti fericite si iubite fetelor ! va pop

Eu cred ca oamenii care isi cauta prieteni pe internet nu sunt capabili sa relationeze in viata reala. Pe internet poti sa te dai oricine, imaginatia iti zboara si poti sa crezi marea cu sarea despre interlocutorul de pe mess. E bine sa il si intalnesti, nu dupa doi ani de conversatii sterile, ci in timp util, ca sa nu mai pierzi vremea.
In studentie, ca sa ma distrez, mi-am dat intalnire cu cineva care daduse un anunt in ziar, ca sa "vad" si eu cum arata un tip care da astfel de anunturi...Bineinteles ca se cataloga drept prezentabil, tanar, etc. ...
La intalnire, a aparut un tip de vreo 40 de ani, proaspat divortat si foarte dezamagit de viata, foarte frustrat, la 1.65 m, care a tinut foarte mult sa ne intalnim in fata unei agentii de voiaj, unde lucrase, vezi doamne sa vada fostii lui colegi ce e el in stare sa agate... eu aveam pe atunci 20 de ani si aratam foarte bine. M-am desparti de el in urmatorii 100 de metri si i-am urat succes in cautari, dar si sinceritate in anunturile date.

amalia18

:))

Mesajde amalia18 » Vin Noi 06, 2009 2:10 am

da ai dreptate si tu ! tare rau experientza ta :)) :)) ! cel mai bn e fatza`n fatza dar e si internetul o metoda ! :) pooooop fetelor !

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Vin Noi 06, 2009 10:02 am

O fi si Internetul o metoda, dar daca la intalnire, daca are loc, in loc de Rambo vine unul amarat, cu ten acneic si asexuat? Nu e un motiv bun sa rada prietenele de tine, ca ai crezut marea cu sarea? Sa fim sincere, baietii fara probleme si cu trecere la fete, nu au nevoie sa se ascunda prin intermediul internetului. Ei stiu sa cucereasca si nu-si pierd vremea cu texte.

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Vin Noi 06, 2009 10:10 am

Si totusi, e folosita metoda si de catre barbatii care vor aventuri de o noapte sau de week-end.
Cunosc pe cineva, care astfel isi "asigura" week-end-urile. Aducea cate o gasculita, o punea sa si gateasca daca era mai uratica sau mai grasuta, iar duminica seara "hai, pa". Apoi povestea tuturor prietenilor prestatia jalnica a gasculitei (mai ales daca era uratica).
Sincer, ma amuza amaratele care cedeaza din prima unui tip intalnit dupa o conversatie pe internet si , daca se mai oboseste sa le dea un telefon dupa aceea, sunt in al noualea cer, inainte de a pica, pentru a cata oara, in gaura neagra a anonimelor consumate.

amalia18

:)

Mesajde amalia18 » Vin Noi 06, 2009 10:33 pm

da.....asa e ai dreptate ! ;) u poate esti mai matura k altele si mai trecuta prin viatza.....si d`aia nu mai crezi in tot ce spun barbatii ! dar altele nu se gandesc k poate sa fie o tzeapa sau altceva....ele se gandesc numai la partea frumoasa,nush zic si eu ! :P pop

Lidia26

buna

Mesajde Lidia26 » Dum Noi 29, 2009 12:15 am

salutare....

vad ca blondablonda nu a mai venit cu vesti...
desi nu am mai scris pana acum,as vrea sa va povestesc pe scurt povestea mea.Eu pe sotul meu l-a, cunoscut pe net cu 6ani in urma.Sa va zic ca dintr-o prostie intrasem pe mess.ma certasem rau de tot cu fostul meu prieten,asa l-am cunoscut pe sotul meu si m-am descarcat in acea seara.de acolo a inceput,vb de 2 -3 ori pe sapt.Desi ma impacasem cu prietenul meu continuam sa vorbim pe mess.el era in Italia,intr-o zo ma suna si zice ca a ajuns in Romania ar vrea sa ma cunoasca.Sa va zic ca era ianuarie,in martie eram la starea civila.Anul urmator venise si bebe.Si dupa 5ani si jumate am facut si cununia religioasa...si acum avem un pitic de 4ani si o casatorie foarte frumoasa si plina de iubire

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Noi 29, 2009 12:25 pm

am vazut k va intrebati dc nu am venit cu vesti...!!sa stiti k relatia mea cu respectivul baiat cunoscut pe net a durat 2luni....au fost 2luni frumoase...nu credeam k o sa ma indragostesc asa de repede....si sa ajung sa-l si iubesc!!dar va spun sincer k acest baiat mi-a zdrobit inima...m-a facut praf!!cu toate astea nu regret k l-am cunoscut...!!ne facuseram atatea planuri impreuna,dar din pacate din cauza unei foste s-a dus totul...nu imi cereti sa va dau mai multe detalii pt k mi-e greu sa vb despre asta...sincer nici acum nu l-am uitat..:(:(...!!!si prin asta m=am lecuit si de relatiile incepute pe net,cu toate ca o mai patisem odata am zis sa incerc iar,dar asta a pus capac...!!bafta celor care ati inceput astfel de relatii...sa va iubiti si sa aveti grija de voi!
"Nici macar sfarsitul lumii n-ar putea sa mi te ia...iubirea mea"!!

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Dum Noi 29, 2009 5:04 pm

blondablonda scrie:am vazut k va intrebati dc nu am venit cu vesti...!!sa stiti k relatia mea cu respectivul baiat cunoscut pe net a durat 2luni....au fost 2luni frumoase...nu credeam k o sa ma indragostesc asa de repede....si sa ajung sa-l si iubesc!!dar va spun sincer k acest baiat mi-a zdrobit inima...m-a facut praf!!cu toate astea nu regret k l-am cunoscut...!!ne facuseram atatea planuri impreuna,dar din pacate din cauza unei foste s-a dus totul...nu imi cereti sa va dau mai multe detalii pt k mi-e greu sa vb despre asta...sincer nici acum nu l-am uitat..:(:(...!!!si prin asta m=am lecuit si de relatiile incepute pe net,cu toate ca o mai patisem odata am zis sa incerc iar,dar asta a pus capac...!!bafta celor care ati inceput astfel de relatii...sa va iubiti si sa aveti grija de voi!

Blonda blonda, maturizeaza-te si nu te mai combina cu "guri-bogate" cunoscute pe net. Iar despre pampalaii care suspina dupa foste sau se scapa de tine invocand astfel de motive....Stii cantecul acela a lui Edith Piaf, "Non, je ne regrete rien"? Asa sa spui si sa treci mai departe, ca nu ai ce sa regreti, te rog sa ma crezi. Ma gandesc ca esti tanara si frumoasa, de ce te combini pe net, cand sunt atatia baieti frumosi si interesanti? Ma insel? Esti schioapa si plinuta si cu fata plina de cosuri? Nu vreau sa te jignesc, dar altfel nu ai umbla dupa palavragii, care te incanta si te lasa apoi cu buzele umflate.

Lidia26

Mesajde Lidia26 » Dum Noi 29, 2009 7:19 pm

melissa.dana scrie:
blondablonda scrie:am vazut k va intrebati dc nu am venit cu vesti...!!sa stiti k relatia mea cu respectivul baiat cunoscut pe net a durat 2luni....au fost 2luni frumoase...nu credeam k o sa ma indragostesc asa de repede....si sa ajung sa-l si iubesc!!dar va spun sincer k acest baiat mi-a zdrobit inima...m-a facut praf!!cu toate astea nu regret k l-am cunoscut...!!ne facuseram atatea planuri impreuna,dar din pacate din cauza unei foste s-a dus totul...nu imi cereti sa va dau mai multe detalii pt k mi-e greu sa vb despre asta...sincer nici acum nu l-am uitat..:(:(...!!!si prin asta m=am lecuit si de relatiile incepute pe net,cu toate ca o mai patisem odata am zis sa incerc iar,dar asta a pus capac...!!bafta celor care ati inceput astfel de relatii...sa va iubiti si sa aveti grija de voi!

Imi pare rau ca asa a luat sfarsit povestea ta.....
dar nu te intrista nu stii de unde sare iepurile cum se mai zice....Curaj!!!

Eda89

:)

Mesajde Eda89 » Dum Noi 29, 2009 11:10 pm

"blonda:nu credeam k o sa ma indragostesc asa de repede....si sa ajung sa-l si iubesc!!dar va spun sincer k acest baiat mi-a zdrobit inima...m-a facut praf!!cu toate astea nu regret k l-am cunoscut...!!ne facuseram atatea planuri impreuna,dar din pacate din cauza unei foste s-a dus totul" asa ceva mi s-a intamplat si mie , dupa 4 luni de relatie ne-am despartit din cauza unei proaste, dar dupa cateva luni (adica dupa ce s-a despartit de proasta aia) ne-am impacat...poate o sa ma judecati gresit...el s-a intors plangand si regretand enorm,acum suntem happy impreuna si deja avem 1 an si jumatate de cand ne-am impacat si acum tot este altfel....avem si planuri marete de viitor...bafta all si capul sus blondo

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Noi 29, 2009 11:29 pm

acum am o alta relatie....dar au ramas amintirile:): care au fost desstul de frumoase si de aceea nu l-am uitat inca!!mersii de sfaturi fetelor....o sa incerc sa nu ma mai gandesc la el....asa e cel mai bine....fiecare cu viata lui:):)!!!ce a fost a fost....viata merge mai departe....:):)!!
"Nici macar sfarsitul lumii n-ar putea sa mi te ia...iubirea mea"!!

blondablonda

Mesajde blondablonda » Lun Noi 30, 2009 1:18 am

aaa...si uitasem....am zis sa incerc si eu sa vad dk tine o relatie inceputa pe net....ca sa-ti raspund la intrebare melisa.dana......na fiecare om de curios de cate ceva nou in viata sa nu?:):)

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Lun Noi 30, 2009 5:48 pm

Ei, pe net se pot infiripa relatii ca si oriunde altundeva, si trebuie sa fii cu mare bagare de seama... :wink:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mie Dec 23, 2009 4:49 am

Si eu am inceput nu de mult o relatie de genu, ne-am cunoscut in urma cu un an pe net si in iarna asta numai am mers la el, nu am putut sa ne vedem mai repede ca eu am fost plecata din tara, dar cand m-am intors si am mers sa il vad pe tipu ala de care imi placea am ramas cu gura cascata, e ceea ce vream si eu sunt pt el la fel.Ce e trist in toata povestea e ca eu iar trebuie sa plec dincolo si ne vor desparti 2800 de km dar chiar am vb cu el si prin februarie sau martie va veni acolo la mine...chiar ne-am indragostit amandoi.Si in ciuda distantei care ne desparte si in tara, nu ne dam batuti.Dar fetelor fiti cu ochii bine deschisi ca nu se stie niciodata peste ce fel de idioti dati si ce se poate intampla, eu am fost si sunt un caz reusit pana acuma dar nu tot ce zboara se si mananca.

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Vin Dec 25, 2009 9:14 pm

nu stiu ce sa zic dar eu in relatii ca acestea nu cred pentru ca nu ai de unde sa il cunosti sincer nici in dragoste la prima vedere nu cred eu la fiecare baiat care ma-m indragostit de el mi-a luat cel putin o luna sa il cunosc...

AnteriorUrmătorul