Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum stopam caderea parului?

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Andreea.Catrina

Locaţie: Bucuresti

cum stopam caderea parului?

Mesajde Andreea.Catrina » Mie Oct 15, 2008 12:47 pm

poate din cauza anotimpului sau din cauza oboselii/stresului, parul meu a inceput sa cada din ce in ce mai mult! stiti vreun sampon bun impotriva caderii parului?

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Oct 15, 2008 2:40 pm

poate sa cada din cauza stresului , apei , samponului
sau vopselei de par ,
incearca sa le schimbi
este normal sa cada fire de par aproximativ 50 de fire pe zi ,
-incearca masti de regenerare , sau produse naturiste ...
Ultima oară modificat de molly pe Lun Feb 16, 2009 1:40 pm, modificat 1 dată în total.

aleskumpika

Locaţie: cluj-napoca

Mesajde aleskumpika » Joi Oct 16, 2008 9:01 pm

hey!am o prietena care a stopat caderea parului cu zeama de usturoi! din copilarie a avut un par foarte slab si acum cateva luni incepuse sa i se intrevada chelia. si peste cateva luni de tratament trebuie sa ma credeti ca nici nu am mai recunoscut-o :shock: :shock: deja incepea sa i se indese parul! si tot ce a facut a fost sa stoarca in fiecare diminetza si seara cativa catei de usturoi si sa aplice masca pe par!atata doar ca mirosea ingrozitor......da oricum toata operatiunea depinde si de scalpul fiecarei persoane.....adica se pot produce iritatii.....

molly

Mesajde molly » Vin Oct 17, 2008 9:12 am

am mai auzit de tratamentul cu tinctura de usturoi
pt a urma tratamentul ar trebui sa stai acasa
e dificil sa urmezi un astfel de tratament si sa mergi la servici sau la scoala ,
Ultima oară modificat de molly pe Lun Feb 16, 2009 1:41 pm, modificat 1 dată în total.

jojogeorgiana

Locaţie: tulcea

Mesajde jojogeorgiana » Mar Oct 21, 2008 7:44 pm

si eu stiu pe cineva care folosea tratamentul cu usturoi si avea un par foarte lung si bogat...deasemeni amesteca cu galbenus de ou :wink:
cei drept un tratament cam "greu" :? dar decat cheala ....mai bn usturoi :wink:

simina30

Mesajde simina30 » Mie Oct 22, 2008 7:37 am

Buna fetele!
e prima oara cand scriu aici desi vizitez site-ul foarte des.
am si eu problema asta, cu caderea parului, in plus, dupa ce ca imi cade, mi se mai si rupe de la jumate. si vreau sa mentionez ca nu il agresez aproape deloc. nu folosesc produse de styling ci doar vopsea din 4 in 4 luni, in plus, ii tund varfurile o data la doua luni. acum cativa ani am mai avut problema asta cu caderea parului masiv si am incercat o gramada de metode; singura care a functionat a fost tratamentul cu revalid capsule. dupa prima luna de tratament mi s-a stopat caderea parului. nu am facut tratamentul complet de 3 luni pentru ca nu mi-a mai cazut. de 3-4 ani, dupa tratament, nu mi-a mai cazut decat extrem de putin : max 10-15 fire pe zi, in plus mi se regenerase parul si mi se indesise. acum mi-a revenit problema si imi voi cumpara din nou revalid.
intrebarea mea ar fi, ce produse sa folosesc ca sa nu mi se mai rupa firul de par de la jumatate. revalidul actioneaza doar la hranirea radacinei, nu pe lungimea firului de par. el este un complex de vitamine si .... abia de acum , dupa ce incep sa il folosesc , parul meu va creste mai viguros, dar ce sa fac cu restul care se rupe? am parul lung si nu vreau sa il tai.
:roll:

molly

Mesajde molly » Mie Oct 22, 2008 3:02 pm

si vopseaua iti poate afecta parul ,
incearca s atai varfurile , daca sunt despicate sua parul se rupe nu e o solutie sa ai par lung si sa fie rar ,
parul creste se regenereaza ,

ciresik_just4me

Re: cum stopam caderea parului?

Mesajde ciresik_just4me » Joi Oct 23, 2008 12:09 pm

da, in mod sigur usturoiul ajuta la regenerarea parului dar mai ales este extraordinar pt cai cu inceput de calvitie. Insa nu usturoiul simplu ci cu amestecat cu spirt camforat si lasat la macerat timp de o saptamana. Ustura putin pielea capului si miroase urat dar in 6 luni de zile nu o sa va vina sa credeti ce minuni poate face.

molly

Mesajde molly » Joi Oct 23, 2008 3:54 pm

incercati la farmaciile plafar - e posibil sa fie tinctura acolo ,

myllianlady

Mesajde myllianlady » Vin Oct 24, 2008 4:09 pm

si mie imi cadea groaznic parul.de la stres si de la vopsea.am facut urmatorul tratament: dimineata imi ungeam parul cu ulei de ricin amestecat cu petrol si imi puneam un prosop peste(sa nu miroasa asa tare) iar seara ma spalam cu samponul PREVENTION PETROLE HAHN de la EUGENE PERMA(l-am cumparat de la farmacie plafar). am facut asta 1 data pe saptamana, timp de cca 2 luni iar caderea parului s-a stopat.de atunci ma spal doar cu acest sampon(fara sa-mi pun si petrol si ulei de ricin) si nu-mi mai cade parul.

pisicaroz

Mesajde pisicaroz » Sâm Ian 03, 2009 3:05 pm

am auzit si eu de acest sampon ca ar fi bun. am fost ieri la plafar si farmacista mi-a dat sampon favisan cu ginseng. acum ce sa fac cu el ca vreau sa incerc Petrole Hann? merci mult ca ne-ai zis de el. pupici

myllianlady

Mesajde myllianlady » Dum Ian 04, 2009 3:33 pm

pt piscaroz.nu arunca samponu. foloseste-l si dupa ce se termina, du-te pe la mai multe farmacii plafar, pana gasesti petrole hahn.se poate sa nu-l gasesti la primul plafar in care intri,si eu am patit.si,apropo de favisan, sa stii ca eu chiar acum folosesc samponul favisan contra caderii parului cu ginkgo biloba.am inlocuit o perioada petrole hahn-ul pt ca dak folosesti timp indelungat acealsi tratament,parul se poate obisnui si tratamentul nu mai da aceleasi rezultate.si sa stii ca sunt multumita de favisan,deci tu poti incepe sa folosesti favisan si dupa ce termini cu el schimba-l cu petrole hahn. :wink: sa aud de bine

pisicaroz

Mesajde pisicaroz » Lun Ian 05, 2009 12:15 am

buna!!! merci pentru sfat. chiar asa o sa fac si am inceput deja sa folosesc samponul favisan(acelasi ca al tau) si imi place cum spala. Daca vrei poti sa folosesti ca balsam dupa spalare o crema de par cu Arnica, tot de la plafar(am luat-o o data cu samponul) si vreau sa-ti zic ca e tare de tot. are efectele unui balsam, dar nu e plina de chimicale ca cele din comert. :lol: ne mai auzim.pupici

elena_33

buna

Mesajde elena_33 » Dum Feb 15, 2009 12:48 am

eu pentru caderea parului am folosit un tratament de la label.m si sincer am fost placut surprinsa de rezultate.cred ca il gasiti si la farmacie dar eu l-am luat de la chicsalon.oricum este foarte bun.de asemenea produsele pentru intins parul de la label.m sunt extraordinare:)

seoforlove

Re: cum stopam caderea parului?

Mesajde seoforlove » Vin Feb 20, 2009 10:50 am

andreea.diva scrie:poate din cauza anotimpului sau din cauza oboselii/stresului, parul meu a inceput sa cada din ce in ce mai mult! stiti vreun sampon bun impotriva caderii parului?

Caderea parului atat la barbati si la femei este de cele mai multe ori cauzata de efectele hormonilor masculini. Aceasta situatie se distinge de multe alte sindroame de caderea parului mult mai rare.
Revivogen este o solutie naturala, recomandata de medicii dermatologi, ce ajuta la intarirea firelor de par, atat la barbati cat si la femei. Produsul a fost dezvoltat de renumitul doctor dermatolog Alex Khadavi, folosind cele mai puternice ingrediente dovedite stiintific in combaterea DHT – cauza reala a caderii parului.

Următorul