Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce fel de crema folosim...

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gabitza_77f

ce fel de crema folosim...

Mesajde gabitza_77f » Dum Noi 08, 2009 12:59 pm

...buna...as vrea sa stiu ,voi fetelor ce fel de crema folositi...eu am un ten mixt si folosesc crema de fata de la oil of olaz....astept raspunsuri...multumesc :wink: [/b]

aida5891

Mesajde aida5891 » Vin Noi 13, 2009 4:06 pm

Eu folosesc produse de la elmiplant. Sunt singurele din cate am folosit pana acum care nu imi irita fata :D Mi-e si frica sa mai dau banii pe creme scumpe de la care efectiv imi ies bube pe fata :D

anca_florina_05

Mesajde anca_florina_05 » Dum Ian 17, 2010 4:42 pm

buna fetelor,nu demult mi-au fost recomandate cremele de la ana aslan-aslavital de o tipa cosmeticiana.Sunt foarte bune,au preturi acceptabile.Eu am incercat tot felul creme,de la cele mai scumpe ,pana la cele ieftine,dar se pare ca in sfarsit le-am gasit pe cele bune.
Eu le recomand cu placere,sunt cele mai bune.

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Ian 17, 2010 6:23 pm

Gama Galenic..

christinev

Mesajde christinev » Dum Ian 17, 2010 7:29 pm

eu recent am descoperit crema hidratanta ivatherm ivamat,pt ten mixt/normal/sensibil.impreuna cu demachiantul din aceeasi gama,si lotiunea tonica pt. puncte negre de la clean&clear,reprezinta ritualul meu zilnic de ingrijire,care si da rezultate!!si mai folosesc saptamanal masca cu argila de la aslavital :)

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Ian 20, 2010 9:24 pm

Cremele de la Yves Rocher sunt bune.

carmen24

crema cu extract de melc

Mesajde carmen24 » Vin Mar 19, 2010 3:23 pm

buna fetelor. ati folosit care va dintre voi crema cu extract de melc de la herbagen? daca este cine va care a folosit o va rog sa postati ca sa aud si alte pareri. madalina, tu ce parere ai de aceasta crema? mersi
si apropo de creme, in momentul acesta folosesc aslavital pentru ten sensibil si sunt foarte multumita. se pare ca si produsele noastre sunt excelente. si tin sa precizez ca am tenul gras si o pot folosi linistita. astept pareri despre crema cu extract de melc :)

hana2

Mesajde hana2 » Vin Mar 19, 2010 3:32 pm

Pe "lista mea de asteptare" este beauty flash balm de la calrins. Am auzit ca e foarte buna...
Imagine

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Mar 22, 2010 8:50 am

A propos de Herbagen, mi s-au parut cosmetice "de alimentara"...am avut un gel de dus, nu cine stie ce...asa ca , ma indoiesc de calitatile cremei cu extract de melc sau mai bine zis de compozitia ei....

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Vin Mar 26, 2010 5:41 pm

christinev scrie:eu recent am descoperit crema hidratanta ivatherm ivamat,pt ten mixt/normal/sensibil.impreuna cu demachiantul din aceeasi gama,si lotiunea tonica pt. puncte negre de la clean&clear,reprezinta ritualul meu zilnic de ingrijire,care si da rezultate!!si mai folosesc saptamanal masca cu argila de la aslavital :)

Din curiozitate, ce pret are crema hidratanta ivatherm ivamat?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mar 26, 2010 9:08 pm

Se gasesc in farmaciile Sensiblu. Eu am luat azi revista Unica, iar drept cadou a avut un demachiant pentru ten sensibil de la Ivatherm.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: ce fel de crema folosim...

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 18, 2010 1:25 am

Si eu am tenul mixt. Am folosit enorm de multe creme si sunt multumita de majoritatea dintre ele. Oricum inainte de a le achizitiona, iau un esantion si folosesc crema de cateva ori pentru a-mi da seama daca mi se potriveste.
Eu le alternez si folosesc si seruri pentru fata fie impreuna cu crema, fie separat.
Am incercat crema de zi din gama profesionala Babor Pure si este chiar foarte buna si ieftina ( in jur de 65ron).

taarraa

Re:

Mesajde taarraa » Dum Apr 25, 2010 5:57 pm

larissa.maria scrie:A propos de Herbagen, mi s-au parut cosmetice "de alimentara"...am avut un gel de dus, nu cine stie ce...asa ca , ma indoiesc de calitatile cremei cu extract de melc sau mai bine zis de compozitia ei....

Mama foloseste aceasta crema si e multumita...eu am avut demachiant si a fost foarte bun...le-a cumparat de la plafar

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: ce fel de crema folosim...

Mesajde gabriela2310b » Lun Apr 26, 2010 9:33 pm

tu gabita ce crema folosesti?