Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

credeti in relatiile incepute pe internet????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

vampiresoule

pt alexuzzza

Mesajde vampiresoule » Sâm Dec 26, 2009 4:24 pm

uite ce e, eu sunt de parere ca fiecare isi traieste experientele in mod diferit...nici eu nu credeam in relatii incepute pe net si nici in dragoste la prima vedere, dar uite ca m-am lovit in plin de ele...nu pot sa spun ca il cunosc foarte bine, chiar din contra, dar am vazut felul in care se comporta cu mine, cum vorbeste, gesturile si mimica lui cand sunt cu el.si tin sa spun ca e un om destul de dificil la care nu ajungi cu una cu doua dar uite ca eu am reusit sa ii intru pe sub piele de mai bine de un an.si crede-ma nu-mi pare rau ..daca e sa fie al meu a meu va fi daca nu asta e merg mai departe ca nu se opreste lumea la el.

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Sâm Dec 26, 2009 5:38 pm

Si acum sincer sa vorbim tu te indragostesti de felul in care se comporta si gesturile lui :) ?

blondablonda

Mesajde blondablonda » Dum Dec 27, 2009 4:12 pm

se intoarce roata..cu toate ati citit povestea mea la inceput....cu tipul cunoscut pe net....care am ajuns sa ne iubim dar n-a fost sa fie.....acum el vrea sa ne impacam.....nush ce sa fac,nu mai am incredere in el.mi-e teama sa nu sufar iar....si sa raman iar fara el!!ne iubim mult...cel putin eu una il iubesc enorm de mult si zi de zi ma gandesc la el si plang...!!vreau sa ma impac cu el din tot sufletul...dar problema e ca eu acum sunt implicata in alta relatie..el nu stie asta....nu stiu ce sa ma mai fac..nu vreau sa-l ranesc nici pe cel cu care sunt acum,pt k se poarta super cu mine,ma iubeste,dar nu vreau nici sa-mi pierd iubirea dupa care am plans atatea luni.....ce sa fac?am nevoie de un sfat..:((

ozibuna

Re: credeti in relatiile incepute pe internet????

Mesajde ozibuna » Mar Dec 29, 2009 2:17 pm

blondablonda scrie:ce parere aveti despre relatiile care incep cu ajutorul messului...al paginilor cu poze..si id....al internetului intr-un cuvant....??? de curand am cunoscut un baiat......vorbim de 3 saptamani pe mess.....stam ore intregi de vorba..si la telefon....am hotarat sa ne cunoastem...ne-am vazut in poze....eu am avut privilegiul sa-l vad si la web cam...dar el nu pe mine...pt ca nu am...:(:(...imi place f.mult de el...imi vorbeste atat de frumos cu vorbe dulci.....imi place felul lui de a fii....dar...e cam golan...:D:D....dupe cum stiti multe dintre voi eu am deja o relatie cu cineva de 2 ani de zile...dar llucrurile nu mai stau asa bine k la inceput intre noi..el ma tine numai in casa nu am voie sa ies cu nicio prietena in oras si m-am saturat sa fiu privata de libertate.........insa baiatul acesta pe care l-am cunoscut nu stie k sunt cu cineva....sambata urmeaza sa ne vedem face to face....si daca si el ma place.....o sa incepem o relatie....nu stiu cum o sa-i spui celui cu care sunt de 2 ani k dragostea mea s-a stins pt el.....in cazul in care cel de pe internet o sa-mi zik k vrea sa avem o relatie serioasa asa cum ne dorim amandoi..voi ce ma sfatuiti sa fac???

Cunosc o prietena care a facut cunostiinta cu un baiat din alta tara, tot prin internet(nu mai imi amintesc ce tara) si tin legatura foarte strans:mesaje zilnic, convorbiri telefonice, pe messenger...:-@...ea sustine ca este cu el, desi nu s`au vazut niciodata in realitate...il iubeste, o iubeste... :) el a avut posibilitatea sa vina in romania, insa a fost retinut la vama din cauza unor nereguli. In mare parte nu sunt de acord cu acest tip de relatie, deoarece e altceva cand stai in bratele partenerului si ii spui cu patos:The iubesc...insa situatia ta e un pic diferita...trebuie sa balansezi cele doua situatii si sa te gandesti la urmari, cum o sa reactioneze tipul cu care esti de doi ani, daca te urmareste si nu iti da pace, mai ales fiindca pare a fii un tip gelos din cele zise si cum va decurge posibila ta viitoare relatia alaturi de baiatul sweet:d...daca esti pregatita sa renunti la doi ani de relatie pentru un baiat cunoscut in urma cu 3 saptamani...cel mai important e sa faci ce iti dicteaza inima.... :)

hot_tequila

Locaţie: Bucuresti

Mesajde hot_tequila » Lun Ian 04, 2010 4:18 pm

Cunosc cateva persoane a caror relatie a inceput pe internet, si sunt chiar foarte ok :wink: ...in fond, este un mod de socializare ca oricare altul :wink:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

RoxyB

Eu cred!

Mesajde RoxyB » Mie Ian 13, 2010 11:54 pm

Uite ce persoane minunate poti gasi pe net:

http://viatadebichon.blogspot.com/

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Joi Ian 14, 2010 10:23 am

Foarte dragut!

Tiss

Re: Eu cred!

Mesajde Tiss » Joi Ian 14, 2010 12:16 pm

RoxyB scrie:Uite ce persoane minunate poti gasi pe net:

http://viatadebichon.blogspot.com/

Fiinte poate, persoane... nu cred...

Nu am cautat pe forum sa vad daca exista sau nu, dar poate ca era mai bine sa postezi link-ul la un topic care are ca subiect animalele, asta daca a fost deschis unul pana acum, daca nu, puteai deschide tu unul... daca tot iubesti animalele (presupun) si vrei si sa-ti faci cunoscut blogul...

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Ian 22, 2010 4:43 pm

hot_tequila scrie:Cunosc cateva persoane a caror relatie a inceput pe internet, si sunt chiar foarte ok :wink: ...in fond, este un mod de socializare ca oricare altul :wink:

Sigur ca da!

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Feb 03, 2010 3:25 am

raspund simplu si ferm....nu

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Feb 21, 2010 1:20 pm

Odata ce ne asiguram ca nu e vorba de un escroc, care vrea de la noi bani, e totul ca in mod normal, ca-n intalnirile fata-n fata. Se pot intampla multe pe parcurs, dragostea poate sa dispara, dar ne asumam acest risc.

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 6:16 pm

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
http://www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Joi Ian 29, 2015 3:09 pm

Si daca tu il vei iubi iar el dupa o relatie de 1 an iti spune ca dragostea pentru tine sa stins? vei regreta. Nu sunt impotriva relatiilor virtuale deoarece unele chiar merg si chiar foarte bine.

gabitzu11

Mesajde gabitzu11 » Vin Sep 18, 2015 11:45 am

In ziua de astazi la ce impact are social media pe internet foarte multe relatii incep in mediul online.

popesc

Mesajde popesc » Mie Iul 18, 2018 11:13 am

Cunosc persoane cre s-au cunoscut pe internet si care sunt casatorite de cativa ani. Pare ca totul e ok pana acum. Oricum conteaza mult si tipul de personalitate pe care il au cei doi.

Anterior