Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Vergeturi

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

mikki

Locaţie: Ialomita, Slobozia

Vergeturi

Mesajde mikki » Mar Feb 03, 2009 4:06 pm

Daca aveti vergeturi va rog spuneti-mi si mie ce produse ati incercat impotriva lor si daca au functionat :cry: :cry: :cry:

lush

vergeturi...

Mesajde lush » Mar Feb 03, 2009 8:14 pm

hei...am si yo vergeturi...da!!!...recunosc...dupa ce ca am cateva kg amarate acolo..mai am si vergeturi...sincer iti spun...ca pe la pubertate...cosmeticiana mea imi spunea sa ma dau in fiecare seara cu o crema grasa ca o sa imi apara vergeturi...dar yo...batman batman!!!...;))...in fine...m'am procopsit cu ele pe fund si pe partea de sus a picioarelor...daca ai cumva foarte multi bani..poti apela la chirurgie estetica sa scapi de ele....daca nu...trebuie sa te consolezi cu gandul ca de ele nu mai scapi...doar vara cand te bronzezi se mai fac disparute...de asemenea...un ulei de bebelusi aplicat in fiecare seara le'ar mai estompa si le'ar impiedica sa se schimbe la culoare...in rest...don't worry and be happy!!!

mikki

Mesajde mikki » Mar Feb 03, 2009 11:07 pm

eu folosesc acum o crema de la aslavital dar cred ca fara rezultat :( o vreme m-am dat si cu ulei de bebelusi gandindu-ma ca o sa le estompeze si am renuntat pt ca nu vedeam nici o ameliorare :cry:

lush

....

Mesajde lush » Mar Feb 03, 2009 11:37 pm

fazele astea se vad in timp...si dupa multa munca...:(...

Vancea

vergeturi

Mesajde Vancea » Mie Feb 04, 2009 7:05 pm

Hello , si eu m-am luptat cu vergeturile dar le-am invins :D (macar atat cat sa nu mai fie chiar asa vizibile) folosind unguent de galbenele . In fiecare seara dupa dus mi-am aplicat prin masaj usor unguent de galbenele. La mine a functionat metoda asta. E drept, nu au disparut (nici nu au cum) dar cel putin nu mai sunt asa de vizibile. O remarca insa, trebuie sa te dai constant o perioada mai lunga, 2 - 3 luni. Succes :) !

mikki

Mesajde mikki » Mie Feb 04, 2009 7:39 pm

multumesc :wink:

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Feb 04, 2009 8:15 pm

eu m-am ales cu vergeturi pe abdomen in urma a doua sarcini duse la termen... dupa prima sarcina am mers la masaj si tipul care imi facea mi-a spart efectiv o parte dintre ele... dureros, nu atit pe moment cit o saptamina dupa..nu mai suportam nici curea la blugi,ai putea sa te interesezi la un maseur ca lumea vezi ce zice... eu stiu ca daca sunt foarte vechi nu prea mai merge facut nimic

d_adella

Mesajde d_adella » Joi Feb 05, 2009 3:36 pm

din fericire nu prea am probleme cu vergeturile..seman cu mama mea la piele..dupa 2 nasteri nu are nimic pe corp...in orice caz..odata aparute..f greu se scapa de ele si niciodata definitiv....vergeturile sunt practic niste cicatrici...pielea nu e elastica si crapa...deci un sfat bun in cazul in care inca nu aveti e sa le preveniti decat sa le combateti...folositi creme ptr elasticitatea pielii.daca nu e elastica plesneste.totul sta deci in natura pielii.cat mai mult crema fetele...v-am pupat

Aiana

Mesajde Aiana » Mar Apr 07, 2009 9:52 am

Ai vergeturi consoleaza-te cu ideea .Nu dispar decat prin chirurgie.Am folosit creme timp de 4 ani si nimic.Sunt minciuni pe fata pt. a obtine bani de la femei disperate.

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Mar Apr 07, 2009 11:22 pm

Mai demult am citit prin ceva reviste pentru mamici si viitoare mamici cum ca daca iti apar vergeturi in timpul sarcinii poarta-le cu mindrie. Eu pe tot timpul sarcinii mi-am masat burtica cu ulei de masline alimentardar tot mi-au aparut citeva dupa nastere. Am folosit in continuare uleiul de masline si s-au diminuat, aproape ca nu se mai vad.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Apr 08, 2009 11:56 am

eu am cateva pe fese ...asta de la ingrasat si slabit brusc :(

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Mie Apr 08, 2009 1:23 pm

Eu am folosit crema pentru vergeturi de la Avon. Nu au trecut de tot dar s-au estompat vizibil.
Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

angy_22

Mesajde angy_22 » Joi Apr 16, 2009 1:59 am

hey fetelor am descoperit o solutie impotriva vergeturilor.cel putin la mine a functionat :D .Balsam cu bitter suedez de la Transvital daca bn imi amintesc. mi l am cumparat acum o luna si vreau sa zic ca mi s au diminuat foaaaaaaaarte tare. eu le am de cativa ani buni(5 sau 6) si totusi a dat rezultate. eu am facut un amestec de bitter cu o crema de corp deoarece este cam gelatinos si nu se intinde bine. merita sa incercati si in plus e foarte ieftin 10 lei noi. il folosesc de o luna si mai am mai mult de jumatate din tub. :)

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Vin Apr 17, 2009 6:51 pm

Ai idee angy daca se gaseste si in farmacii sau doar in magazinele cu produse naturiste? ca as vrea sa incerc si eu. Daca o sa il gasesc o sa-ti spun daca a avut efect si la mine.

angy_22

Mesajde angy_22 » Mar Apr 21, 2009 8:06 pm

din cate stiu eu se gaseste doar la naturiste. ar trebui sa l folosesti cam de trei ori pe zi sau macar dimineata si seara. sper sa dea rezultate si la tine pentru ca am convins o si pe o prietena sa l incerce si ea mi a zis ca este intr adevar bun. nu dispar vergeturile de tot cum am mai spus dar se subtiaza foarte tare, abia daca se mai vad.succes! :)

Următorul