Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

machiajul permanent

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

andreea.diva

Locaţie: Bucuresti

machiajul permanent

Mesajde andreea.diva » Joi Sep 18, 2008 2:12 pm

din ce in ce mai multe femei apeleaza la machiajul permanent. voi ce parere aveti despre el? ati incerca? si daca da, care ar fi motivele?

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Sep 19, 2008 4:03 pm

pentru conturul buzelor si pt sparancene este machiaj permanent sau semipermanent
sunt saloane care efectuiaza astfel de machiaje
cel semipermanent dureaza intre 3-6 luni ...
am vazut la romantica la traim sanatos (parca asa se numeste emisiunea) o tanti face astfel de machiaje semipermanente cu produse naturale ....

ela_ionela

Mesajde ela_ionela » Vin Sep 19, 2008 4:40 pm

Buna ....e super .....doar ca nu e permanent ,am o prietena si-a facut contur la buze si la ochi se vede foarte frumos,la salon a zis ca rezista 5 ani dar se pare ca nu e asa,ea si l-a facut anul trecut si anul acesta trebuie sa-l retuseze .

lush

Mesajde lush » Vin Sep 19, 2008 11:24 pm

sincer...mi se pare o chestie super interesanta...asta in care nu exagerezi...un contur finut al buzelor care sa te ghideze in momentul in care te rujezi,dar sa le dea si o alura deosebita cand nu sunt machiate...sau un contur al sprancenelor conform formei fete...iata un artificiu la care as apela...

Arrtemiss

Mesajde Arrtemiss » Mie Sep 24, 2008 11:15 am

s :oops: alutare fetelor si iertati-mi mica lipsa de pe aici (desi nu cred ca s-a simtit prea mult) :oops:

8) mai eu una am 2 tatuaje permanente pe mine , acum ceva ani mi-am facut unul nepermanent ...doamne da ce urat arata cand a inceput sa se duca......
:roll: eu una nu am acest obicei de a fi mereu machiata, daca l-as avea sigur mi-as face si un tatuaj cosmetic :wink: ....da parca si acum ma incanta ideea ...macar asa "linia de tus" ..parca parca ..ma incanta ideea..
:idea: app in iasi unde se poate face si cam cat costa......are cineva idee? :idea:

pupici dulci molly si lush
Imagine

roxanyka

Mesajde roxanyka » Mie Oct 29, 2008 7:07 pm

da am eu ..liniile de tus si se vede minunat.

lush

Mesajde lush » Mie Noi 05, 2008 10:43 pm

in iasi...hmmmm....nush exact unde se fac aceste lucruri...da' promit k am sa ma interesez...;)

roxanyka

Mesajde roxanyka » Lun Noi 17, 2008 1:31 am

in bucuresti daca ajungeti..este un salon,unde m`am facut eu,sunt f tari oamenii de acolo :d
www.slimart.ro
incercati.eu am sa ma mai duc in curand pt ca vreau si un tatuaj pe buze..conturul si am incredere in oamenii de acolo.chiar am ramas impresionata.Mai ales ca am o meserie activa,si nu`mi permite timpul sa ma machiez in fiecare dimineata,pt ca vin seara deatul de tarziu si sunt f obosita.

Arrtemiss

Mesajde Arrtemiss » Sâm Feb 21, 2009 9:51 am

lush mama m-ai uitat....uite cum a trecut timpul...eu tot vreau tatuaj la ochisori si uite cum nimeni nu stie in Iasi sa imi recomande UNDE sa ma duc..

cred ca o varianta ar fi cand ma duc la mama in Bucuresti...sa il fac...da nu vreeeauuuu ..eu vreauuu aici..e mai comod...
Imagine

Arrtemiss

Mesajde Arrtemiss » Sâm Feb 21, 2009 9:55 am

roxanyka scrie:in bucuresti daca ajungeti..este un salon,unde m`am facut eu,sunt f tari oamenii de acolo :d
www.slimart.ro
incercati.eu am sa ma mai duc in curand pt ca vreau si un tatuaj pe buze..conturul si am incredere in oamenii de acolo.chiar am ramas impresionata.Mai ales ca am o meserie activa,si nu`mi permite timpul sa ma machiez in fiecare dimineata,pt ca vin seara deatul de tarziu si sunt f obosita.

cum este ? ti-ai facut??:?:?? povesteste-ne :D
Imagine

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Iun 23, 2009 7:57 pm

Nu mi-as face niciodata machiaj permanent. Iar la cel semipermanent nu-i vad rostul. Pentru mine, machiajul e facut sa te dai cu el, sa stai cu el cat stai, si pe urma sa te demachiezi. M-as plictisi sa am ceva permanent sau chiar semi-permanent...
Simt nevoia sa ma vad si naturala, fara machiaj.

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Joi Iun 25, 2009 3:03 pm

machiajul permanent mi se pare dovada suprema de comoditate :P Si daca intr-o zi vrei sa te machezi diferit ce faci? Cam cat costa?
Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

skoompy_girl

Mesajde skoompy_girl » Sâm Iun 27, 2009 1:32 pm

velvet_girl

Mesajde velvet_girl » Dum Iun 28, 2009 3:17 am

Ieta preturile aici
http://www.slimart.ro/tarife-machiaj-permanent.html

Si eu mi-as face ...la sprancene cred caci la conturul ochilor mi-e cam frica, mi se pare prea sensibila zona si mult prea aproape de ochi.

Următorul