Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

AMANTA vs. SOTIE

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

AMANTA vs. SOTIE

Mesajde Y_Yvonne » Joi Mar 11, 2010 6:59 pm

Ce are in plus amanta fata de sotie?

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Mar 11, 2010 7:25 pm

Probabil pentru barbat e o dovada ca inca mai poate cuceri.

hana2

Mesajde hana2 » Joi Mar 11, 2010 7:34 pm

daa si probabil din dialogurile cu amanta lipsesc discutiile"casnice" gen mancarea are prea multa/putina sare, maine am nevoie de camasa cutare si nu e spalata,etc
si mai ales relatia cu amanta nu implica responsabilitati...aceasta relatie are un singur scop binecunoscut, fara constrangeri, obigatii, raspundere,si mai ales PLACUT
]Imagine

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Vin Mar 12, 2010 7:13 pm

picioarele mai departate......

hana2

Mesajde hana2 » Vin Mar 12, 2010 8:04 pm

:lol: :lol: :lol:

picioarele mereu departate...

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Vin Mar 12, 2010 8:05 pm

Da :))'

hana2

Mesajde hana2 » Dum Mar 14, 2010 12:40 am

Imi amintesc ca am visat o data ca sotul meu a venit la mine si m-a spus foarte rece ca el s-a indragostit si ca o sa se mute cu tipa respectiva ,k nu a simtit in viata lui ceva atat de puternic pentru cineva....
Parca si acum, cand scriu, mi se strange stomacul ....
Eu ma zbateam sa-l fac sa reactioneze...pt ca eram atat de socata de ce spunea , dx mi se parea ca hipnotizat...
Oricum...faza e ca m-am trezit tipand...si sotul meu s-a trezit si el speriat...si cu fata aceea debusolata care imi aducea aminte ce tocmai visasem ma intrebat ce s-a intamplat..
Atat de real mi s-a parut visul, si asa de bulversata eram incat i-am tras o palma....si abea apoi mi-am revenit...
:lol: :lol: :lol:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mar 14, 2010 9:39 am

Bine ca a fost doar un vis urat....

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Dum Mar 14, 2010 1:14 pm

eu nu ii inteleg pe barbati daca te casatoresti e decizia ta pentru ca trebuie sa fi foarte constient de urmarile casatoriei....de ex daca nu esti 100% indragostit/a de partener de ce sa te chinui singur/a pentru a trai cu el si a te si lega de acea persoana

hana2

Mesajde hana2 » Dum Mar 14, 2010 3:01 pm

Pot sa inteleg cazurile cand intre doi soti nu mai poate exista o convietuire normala si atunci e mai sanatos pentru toata lumea sa se desparta de comun acord....Dar asa ca "il apuca pe unu damblaua",aici nu pot sa mai inteleg si respectivul nu numai ca nu merita nici cea mai mica consideratie dar in cazul divortului trebuie sa fie obligat sa renunte la orice pretentie asupara casei sau copiilor...
Am descoperit si eu de curand...ca in 2004 eram singura tara din eurpoa in care adulterul era prevazut in Codul Penal ca si infractiune,dar
s-a "rezolvat" aceasta problema. In acest moment adulterul nu mai este sanctionat. Cel putin legislatia nu prevede acest lucru.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mar 14, 2010 3:19 pm

Si cu ce te incalzeste sanctionarea adulterului? Daca pe celalalt l-a apucat damblaua si vrea sa plece in alta relatie, o va face, sanctionat sau nu....

hana2

Mesajde hana2 » Dum Mar 14, 2010 3:29 pm

Am inteles ca oricum procedura era tare complicata...pe mine una ma intereseaza ,daca tot pleaca, cum pleca?
Daca isi ia zdretele si ce cara...sau apar tot felul de pretentii.
Am intels ca in italia, barbatul ramane in "bermude"in urma divortului. Mama are dreptul incontestat la casa si la costodia copiilor si bineinteles la o pensie pentru copii.
Dar nici asa nu se rezolva problema...caci mai sunt si victime printre barbati, putine cazuri dar sunt....si apoi majoritatea nu mai divorteaza dar au in paralel o alta viata....
Soo...
Ultima oară modificat de hana2 pe Dum Mar 14, 2010 3:30 pm, modificat 1 dată în total.

alex_andra13

Mesajde alex_andra13 » Dum Mar 14, 2010 3:30 pm

Sunt de acord cu tine.....daca asa le e firea o vor face chiar daca stiu ca fapta lor poate avea consecinte.Cert e ca daca femeile nu ar ierta niciodata cea mai mica infidelitate si nu ar accepta rolul de amanta multe lucruri s-ar schimba.
Daca avem curajoase printre noi...si a avut rolul de amanta....sunt curioasa si de punctul lor de vedere ca pana la urma urmei tot cu femei ne inseala. Binenteles in situatia cand au stiu ca barbatul cu care ies e insurat....desi varianta ca nu stiau....mi se pare spusa doar asa.O femeie simte....si isi da seama imediat cand un barbat nu este in totalitate sincer si umbla cu verzi si uscate.....

vanillacream

Mesajde vanillacream » Lun Mar 22, 2010 10:43 pm

eu mi-am intrebat prietenul de ce barbatii inseala...... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D mi-a raspoons....ca barbatzii....doresc senzatii noi,trairi noi ..aventura....si asa un barbat scapa de monotonie...

antonella1700

amanta

Mesajde antonella1700 » Mar Mar 23, 2010 9:28 pm

Eu l'am prins pe sotul meu, cu care sunt maritata de un an jumate, ca vorbea cu alta femeie, una cu care urma sa se culce, o amanta si a spus ca vrea sa ne despartim....ma iubeste dar vrea sa ne despartim ca el pana sa fie cu mine a avut mai multe femei si asa e obisnuit, dar sa nu uit ca ma iubeste. Eu m'am impacat cu el si am zis sa mai incercam o data, dar daca vrea sa mai aiba vreo aventura sa se duca fara sa aflu eu, cum fac majoritatea barbatilor si apoi gata, nu cum vorbea cu cealalta o juma' de ora pe zi bla bla bla. Acum a revenit totul la normal, se poarta ca la inceput.
Voi credeti ca am facut bine ca m'am impacat cu el?
El a mai avut o relatie inainte si a iubit'o pe aia, si tot a inselat'o, dar o iubea in acelasi timp. Eu nu stiu ce sa cred, ca mi'ati da si mie un sfat, ar fi binevenit.
Va multumesc.

Următorul