Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ajutor, sunt orange

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

cristinalelia

Ajutor, sunt orange

Mesajde cristinalelia » Mar Apr 13, 2010 9:41 am

In urma cu doua saptamani mi-am facut un decapaj intr-un salon. Ieri, mi-am aplicat pe par Maxi Blonde de la Clairol, scria pe cutie ca are efect inclusiv in cazul parului inchis la culoare. Am devenit un galben oribil plin de suvite orange. Va rog din suflet ajuta-ti-ma cu un sfat...........

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Re: Ajutor, sunt orange

Mesajde adellinaa » Mar Apr 13, 2010 8:36 pm

tre sa-mi povestesti mai exact: ce culoare erai initial, la ce iti doresti sa ajungi..... samd
adellinaa

cristinalelia

Mesajde cristinalelia » Joi Apr 15, 2010 6:59 am

Am fost mereu vopsita negru, mereu cu vopsele fara amoniac, in ultimii ani am folosit doar Revlon. Mi-am facut un decapaj acum doua saptamani , care a spalat tot negrul si mi-a lasat o culoare maro deschis si o gramada de fire albe. Pentru ca voiam sa devin blonda, mi-am pus Maxi Blonde de la Clairol ( pe cutie scria ca e buna inclusiv pentru parul brunet). Concluzia........un galben ca si galbenusul de ou cu mult portocaliu. Sunt ingrozita......De atunci imi tot pun ulei de masline+lamaie, ma spal cu sampoane speciale care ar trebui sa dea parului o tenta de argintiu, dar degeaba.......
Singurul lucru bun pana acum e ca parul nu a fost distrus deloc, insa culoarea pe care o am ma face sa ma inchid in casa :cry:
O stilista din Italia mi-a recomandat sa-mi aplic o culoare care sa-mi uniformizeze culoarea ( mi-a spus sa folosesc neaparat Joico K-Pak ) problema e ca nu stiu ce culoare sa-mi iau, pt a nu iesi portocalie toata.......
Am nevoie disperata de un sfat.......
Ataşamente
Carrot_Cris_2[1].jpg
Vizualizat de 3842 ori

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Joi Apr 15, 2010 11:41 am

:? :( o situatie destul de neplacuta. sa speram ca o poti remedia usor, fara sa-ti afectezi prea tare parul. cred ca era bine sa fi aplicat imediat un nuantator gri pentru a tempera din culoare.

cristinalelia

Mesajde cristinalelia » Joi Apr 15, 2010 1:41 pm

Am aplicat dar fara nici un rezultat.
Acum sunt fericita, am fost la un salon si mi-a facut culoarea mult visata, iar parul meu e super ok.Din pacate poza e facuta cu web-cam-ul si nu se vede asa bine, culoarea e superba
Ataşamente
IMG000024.jpg
Vizualizat de 3722 ori

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Joi Apr 15, 2010 7:46 pm

ma bucur ca ai ahuns la o culoare ok
presupun ca te-a decolorat inca o data.... altfel din ce vad eu nu s-ar fiii putut la blondul ala .... succese in continuare :D
adellinaa

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Joi Apr 15, 2010 8:44 pm

Se vede ca a iesit foarte bine. Ma bucur ca ai scapat de problema reaspectiva. Ce solutie a adoptat stilistul de la salon?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Apr 15, 2010 9:07 pm

Intr-adevar, era horror morcovie...bine ca a rezolvat problema...

cristinalelia

Mesajde cristinalelia » Vin Apr 16, 2010 4:38 pm

:lol: :lol: :lol: Da, eram horror intr-adevar.
Cand m-a vazut si coafeza mea si-a facut cruce.......In sfarsit........Mi-a pus ceva pentru decolorare cu un volum f mic, 1 si ceva %, dupa 25 min, peste chestia aia mi-a pus altceva ( habar nu am ce, tot de consistenta unei vopsele), m-a spalat, si de inca 2 ori a repetat procedura cu tonuri diferite de vopsea. Dupa 3 ore de vopsit, tratat, spalat, si mai stiu eu ce, parul meu e mai mult decat ok, iar culoarea e superba.

marico

Locaţie: NULL

Mesajde marico » Sâm Apr 17, 2010 1:52 pm

te rog mult, spune-mi si mie unde te-ai vopsit.ai o culoare supeeeer!

cristinalelia

Mesajde cristinalelia » Lun Apr 19, 2010 7:44 am

Locuiesc in Germania.................Imi pare rau ca nu te pot ajuta prea mult, dar sunt sigura ca si in tara gasesti un salon unde iti vor putea da culoarea asta la par, se numeste Blonde ash, blond cenusiu.