Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Intamplari paranormale

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

taarraa

Intamplari paranormale

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 4:30 pm

Ce ziceti de acest topic? Ai fost martor la evenimente socante, terifiante, imposibil de explicat? Ai intrat in contact cu spiritele, ai vazut obiecte miscandu-se singure, ai auzit voci sau ai intalnit persoane cu puteri supranaturale?
Astept povestile voastre

larissa.maria

Re: Intamplari paranormale

Mesajde larissa.maria » Sâm Apr 24, 2010 5:49 pm

Dupa ce a murit bunicul din partea tatalui, la vreo saptamana, stateam in camera de zi cu parintii...deodata, s-au auzit tare si clar 3 batai in usa...usa avea sticla transparenta...nu era nimeni...am iesit pe hol, apoi afara...nimeni....

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 5:52 pm

ciudat.....
o prietena de a mea a trait aceiasi experienta de 2 ori
Noapte se trezea bruusc si observa cum patura cu care era invelita facea valuri...iar ea nu putea sa se miste deloc

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Apr 24, 2010 6:04 pm

Cel mai crunt cosmar a fost atunci cand ma urmarea ceva rau si nedefinit...ii auzeam soaptele la ureche, fara a intelege, ii simteam respiratia si atingerea pe gat si umar...dar a fost doar un cosmar, care poate a avut cauze multiple...dar povestea cu bunicul e reala...

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 6:06 pm

larissa.maria scrie:Cel mai crunt cosmar a fost atunci cand ma urmarea ceva rau si nedefinit...ii auzeam soaptele la ureche, fara a intelege, ii simteam respiratia si atingerea pe gat si umar...dar a fost doar un cosmar, care poate a avut cauze multiple...dar povestea cu bunicul e reala...

E vb si de psihicul tau care pate crea usor astfel de situatii...insa putem lua in calcul si varianta unor entitati

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Apr 24, 2010 6:07 pm

Nu cred in asa ceva...poate a fost pe fondul oboselii exagerate...oricum, s-a intamplat doar de vreo 3 ori...

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 6:09 pm

larissa.maria scrie:Nu cred in asa ceva...poate a fost pe fondul oboselii exagerate...oricum, s-a intamplat doar de vreo 3 ori...

se poate....nici eu nu prea cred insa vad pe la tv...de obicei la discovery sunt emisiuni pe aceasta tema....si ma fac sa ma gandesc si la posibilitatea asta

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Apr 24, 2010 6:26 pm

Le ador, desi cred ca multe sunt regizate...aseara, de exemplu, in timp ce conversam cu voi, m-am uitat si la emisiunea aceea...

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 6:34 pm

larissa.maria scrie:Le ador, desi cred ca multe sunt regizate...aseara, de exemplu, in timp ce conversam cu voi, m-am uitat si la emisiunea aceea...

si eu cred ca mai sunt si regizate...oricum tot simt o teama cand ma uit

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Apr 24, 2010 6:36 pm

Mai ales la pauza dinaintea reclamelor, la figura aceea de groaza, pe care scrie Haunting...eu ador filmele de groaza in care raul nu e aratat explicit...

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 6:40 pm

larissa.maria scrie:Mai ales la pauza dinaintea reclamelor, la figura aceea de groaza, pe care scrie Haunting...eu ador filmele de groaza in care raul nu e aratat explicit...

da stiu despre ce vb.
eu nu am curaj sa ma uit la filme de groaza....insa la emisiuni de genul acesta da :lol:

alfi

Mesajde alfi » Sâm Apr 24, 2010 9:55 pm

nu m-ar mira sa intre si dana in acest topic... :lol: nu dealta dar sa ne ,,explice,,ea de ce avem simptomele astea.... :lol: :lol: :lol: ca suntem pacatoase...

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 9:56 pm

:lol: :lol: :lol:
Ar fi ceva....

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Apr 24, 2010 9:56 pm

Alte experiente mai aveti fetelor....sunt curioasa :D

alfi

Mesajde alfi » Sâm Apr 24, 2010 10:07 pm

Apropo,fetele scz ca am deviat putin de la subiect....dar trebuia sa-mi fac intrarea cumva :D Emisiunea Haunting o ador nu ratez nici una daca nu uit cumva(ca aseara)m-am luat cu subiecta ,,Dana,, ....si am uitat... :cry:

Oricum eu imi amintesc ca cu o noapte inainte de a fi inmormantata bunica,am dormit cu totii in casa ei,la poarta avea un lant pe care il agata intr-un cui(un fel de a incuia poarta ca la tara) si imi amintesc ca a latrat destul de rau catelul,am iesit cand mi-am dat seama ca se ,,gudura,,(nu stiu daca exprimarea e corecta!) pe langa cineva,afara....nimeni ,orele 3-3,30(noaptea),m-am dus la poarta si am gasit lantul balanganinduse,ca si cand ar fi fost folosita poarta,in prima faza mi-am zis.....a probabil la dat jos vantul,brusc mi-am dat seama ca nici nu adie macar vantul,in plus lantul este din fier si vantul nu ar fi putut sa-l ridice de pe cui..... :shock: ,mi sa ridicat parul pe spate si m-am refugiat inapoi in casa langa ceilalti.

Următorul