Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ajutor! Ce machiaj recomandati?

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Mar Ian 19, 2010 12:34 pm

la 12 ani incearca sa mergi cat mai natural o crema hidratanta un glos natural si poate un baton corector (atentie nu din chimicale)

Tiss

Mesajde Tiss » Mar Ian 19, 2010 12:52 pm

soarele_10 scrie:Fetelor suntem aici pentru a avea o discutie constructiva si a ajuta,fiecare este liber sa isi exprime pararea .
Mie nu imi place cearta ,de aceea daca are cineva sa imi zica ceva treceti pe privat.

Sigur, fiecare are dretul sa-si expime punctul de vedere.
Cum am mai spus-o, faptul ca, uneori, avem opinii diferite sau ca sesizam anumite contradictii sau neconcordante...nu inseamna ca ne certam. Si cred ca le putem exprima in mod direct, aici, pe forum. Pentru asta e forumul, nu? :wink:

soarele_10

Mesajde soarele_10 » Mar Ian 19, 2010 1:51 pm

Tiss scrie:
soarele_10 scrie:Fetelor suntem aici pentru a avea o discutie constructiva si a ajuta,fiecare este liber sa isi exprime pararea .
Mie nu imi place cearta ,de aceea daca are cineva sa imi zica ceva treceti pe privat.

Sigur, fiecare are dretul sa-si expime punctul de vedere.
Cum am mai spus-o, faptul ca, uneori, avem opinii diferite sau ca sesizam anumite contradictii sau neconcordante...nu inseamna ca ne certam. Si cred ca le putem exprima in mod direct, aici, pe forum. Pentru asta e forumul, nu? :wink:

Imagine

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Ian 20, 2010 9:18 pm

Tiss scrie:Eu nu as incuraja un copil de 12 ani sa se machieze de la varsta asta...

Eu habar n-aveam de machiaj la varsta aceea...

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: Ajutor! Ce machiaj recomandati?

Mesajde gabriela2310b » Sâm Apr 24, 2010 10:26 am

Eu la 12 ani nu as folosi fond de ten decat daca m-as confrunta cu o acnee dezastruoasa.
Pentru ocazii insa ai putea folosi.
Machiajul pe langa faptul ca infrumuseteaza si protejeaza pielea de factorii externi nocivi, din pacate daca este purtat prea mult timp si nu e de calitate, va contribui la imbatranirea pielii. Si banuiesc ca tu nu vrei asta :wink:
Poti sa folosesti rimel, gloss-uri. Cam la aceste produse m-as limita pentru varsta ta.
cat despre ingrijirea tenului, evident vei folosi un gel de curatire spumant ( e cel mai indicat tenului tau), o lotiune tonica, o crema hidratanta-matifianta ( iti recomand crema de zi Pure de la Babor), un gomaj o data pe saptamana.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Apr 25, 2010 9:23 am

Ajutoooor! Vreau un fard de pleoape maaaaaat....nu mai vreau sa sclipeeeesc.....

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 9:58 am

larissa.maria scrie:Ajutoooor! Vreau un fard de pleoape maaaaaat....nu mai vreau sa sclipeeeesc.....

Mai scump, mai ieftin? :P

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 10:08 am

cateva branduri unde poti gasi farduri mate, cu pigenti rezistenti: MAC, Dior, Sephora, Bourjois

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Apr 25, 2010 10:32 am

Mai scump...Am fost la Sephora la Cluj, dar si acolo, toate sclipeau...nuantele pe ca le-am vrut eu...am innebunit vanzatoarea...Pana la urma m-am poticnit la ojele OPI...

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 10:33 am

Trebuie sa cauti cu atentie, toate firmele au si farduri mate.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 10:34 am

pentru ca tot ai spus ca ai mers la Sephora, inceaca si fardurile de la Too Faced. Au un aspect mai adolescentin, insa sunt foarte bune :wink: ai sa gasesti si nuante mate

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Apr 25, 2010 10:42 am

Cu atentie am cautat...dar nuantele adolescentine nu mai tin la mine....vanzatoarea a fost amabila si mi-a aratat n variante...eu m-am poticnit pe nuante de bej-roz, maro, cenusiu iarna...

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 10:45 am

Apropo de maro, sunt la Dior niste mini truse de farduri de pleoape ( au 5 nuante) absolut superbe. Eu am una pe maro, insa este sidefata. Realizez un machiaj smoky divin cu ea.
Dupa cum am mai spus, preferatele mele raman cele de la Dior. Au pigmenti foarte buni. Pretul e mai mare, insa o astfel de trusa ma tine un an, deci ma declar multumita.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Apr 25, 2010 10:50 am

daca ai gasit combinatia fericita, poti sa te bagi la farduri scumpe...nici cu cele de la Guerlain nu mi-e rusine....smoky nu e al meu...as arata zombie, dar am o coge, mai tanara cu cativa ani, care se vopseste bruneta si smoky ii merge de minune...si ea e obsedata de farduri si parfumuri...le testam reciproc, ne consultam inainte de o noua achizitie, desi gusturile difera mult...

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 11:18 am

Si mie imi place Guerlain. Insa produsul pe care efectiv il ador la ei este pudra pulbere libera. am folosit de la mai multe branduri de lux insa chiar nu am gasit una mai buna pentru tenul meu ( am ten mixt)

AnteriorUrmătorul