Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

par ars si despicat

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

vromina29

par ars si despicat

Mesajde vromina29 » Vin Mar 05, 2010 1:38 pm

buna...nu am parul drept si nici cret insa akm un an m-am tuns bob si d atunci il intind ft des cu placa...parul meu se despica si creset cam greu...ce imi sfatuiti sa fac??daca nu folosesc placa arat ft rau...nushtiu ce sa fak :( :( :( :( :( :( :( :(

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Mar 05, 2010 2:03 pm

Si eu folosesc placa foarte des.Insa nu il am foarte ard deoarece il intretin cu masti naturale care sunt foarte eficiente.Citeste pe net...sunt sute de retete de astfel de masti home made.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Mar 05, 2010 8:10 pm

placa da dependenta....asa ca fa tot ce poti sa nu omai folosesti.... sau ma rog ....cit mai rar posibil, mai bine gaseste un alt fel de a-ti aranja parul.... si8 asa cum zice si Tarra foloseste masti mai ales din cele de hranitoare cu ulei de masline si miere :idea:
adellinaa

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Mar 05, 2010 9:33 pm

adellinaa scrie:placa da dependenta....asa ca fa tot ce poti sa nu omai folosesti.... sau ma rog ....cit mai rar posibil, mai bine gaseste un alt fel de a-ti aranja parul.... si8 asa cum zice si Tarra foloseste masti mai ales din cele de hranitoare cu ulei de masline si miere :idea:

Miere si ulei de masline folosesc si eu.
Un alt truc naturist pentru regenerare este sa adaugi in sampon ulei esential de salvie?E f bun

hana2

Mesajde hana2 » Sâm Mar 06, 2010 12:18 am

taaraa spune-mi te rog cum procederzi...faci o masca din amestecul celor doua? cat timp o mentii pe par?

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Mar 06, 2010 1:37 am

hana2 scrie:taaraa spune-mi te rog cum procederzi...faci o masca din amestecul celor doua? cat timp o mentii pe par?

Pai de obicei pun galbenus de ou miere ulei de masline si zeama de lamaie.
O tin cam o ora cel putin ....daca am timp o tin si jumatate de zi.Si imi acopar capul cu ceva din plastic punga...ceva de genu pentru a se incalzi

hana2

Mesajde hana2 » Sâm Mar 06, 2010 11:48 am

multumesc pentru raspuns
am citit ca si tu folosesti placa destul de des....folosesti si alte produse cand iti intinzi parul?

taarraa

Mesajde taarraa » Sâm Mar 06, 2010 12:15 pm

hana2 scrie:multumesc pentru raspuns
am citit ca si tu folosesti placa destul de des....folosesti si alte produse cand iti intinzi parul?

Da ,un spray pentru hidratare

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: par ars si despicat

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 11:37 am

incearca o masca cu ulei de sarpe sau aplica saptamanal ulei de argan ( il poti combina cu alte uleiuri care iti plac tie) :wink:

Ela.

Re: par ars si despicat

Mesajde Ela. » Sâm Mai 01, 2010 11:19 am

vromina29 scrie:buna...nu am parul drept si nici cret insa akm un an m-am tuns bob si d atunci il intind ft des cu placa...parul meu se despica si creset cam greu...ce imi sfatuiti sa fac??daca nu folosesc placa arat ft rau...nushtiu ce sa fak :( :( :( :( :( :( :( :(

Am avut aceeasi problema. Prima data mi-am tuns varfurile apoi am trecut la masti naturale (Cea cu galbenus de ou, ulei de ricin si ulei de masline e sfanta pentru mine.) Mi-am cumparat de la farmacie samponul si lotiunea regeneranta cu petrol iar inainte de placa folosesc un spray pentru protectie terminca.