Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Twilight & Robert Pattinson

Sa vorbim despre modul in care ne place sa ne relaxam si sa ne incarcam bateriile dupa o saptamana de munca, despre cartile preferate, ultimele filme vazute, piesele de teatru care ne-au impresionat si nu in ultimul rand despre concedii si excursii de vis.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

MainePoimaine

Twilight & Robert Pattinson

Mesajde MainePoimaine » Joi Mar 05, 2009 8:45 pm

Cine a vazut filmul Twilight? Ce parere aveti despre actorul Robert Pattinson, cel care interpreteaza rolul vampirului Edward Cullen? Mie mi se pare extrem de senzual! Abia astept cel de-al doilea film care va avea premiera in noiembrie anul acesta.... Se pare ca va fi o trilogie desi filmele sunt inspirate din cartile lui Stephenie Mayer care a lansat 4 carti: Twilight, New Moon, Eclipse si Breaking Dawn. Eu am citit si cartile si am fost extrem de impresionata de ele... povestea de dragoste dintre Bella si Edward este prezentata extraordinar si fiecare sentiment, in principal al Bellei este descris intr-un asa stil incat este imposibil sa nu ajungi sa te identifici cu personajul si sa ai aceleasi trairi.... Eu le-am citit cu mare drag si le recomand!

rodicaalx

Pantofi superbi de mireasa

Mesajde rodicaalx » Joi Mar 05, 2009 11:30 pm

Buna ziua,
As dori sa aflu la ce magazin pot gasi sandalele de mireasa "Party".
Va multumesc frumos si as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde cat mai promt...e o urgenta;))!!!

Rody J

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Vin Mar 06, 2009 3:03 pm

Il ador pe Robert!!! Este divin! Abia astept sa vad si New Moon. Sper sa fie la fel de sexy si in filmul asta :lol:

me_ale_94

Mesajde me_ale_94 » Lun Mar 16, 2009 8:07 pm

nici sa nu pmeniti de robert ca incep sa ma topesc...am vazut filmul si am ramas impresionata, nu stiam de carte ca e asa de buna...o voi citi sigur si va voi spune impresiile...oricum l-am mai vazut pe robert si intr-o alta ipostaza cea de elev in scoala vrajitorilor: harry potter si pocalul de foc unde din pacate moare la sfarsitul filmului:)

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Lun Mar 23, 2009 9:46 pm

me_ale_94 scrie:nici sa nu pmeniti de robert ca incep sa ma topesc...am vazut filmul si am ramas impresionata, nu stiam de carte ca e asa de buna...o voi citi sigur si va voi spune impresiile...oricum l-am mai vazut pe robert si intr-o alta ipostaza cea de elev in scoala vrajitorilor: harry potter si pocalul de foc unde din pacate moare la sfarsitul filmului:)

Si eu m-am uitat aseara la Harry Potter si l-am vazut. Ce diferit era! Ce pustan :P

Eu abia astept sa vad si Little Ashes, care este tot cu el. Interpreteaza rolul lui Salvador Dali si am citit ca are scene fierbinti gay. Vreau sa o vad si pe asta! Chiar intr-un interviu se amuza pe tema asta ca el nu a avut in cariera de actor nicio femeie (deci e virgin din pct asta de vedere) dar a avut in schimb barbati :P Slava Domnului ca nu e cazul si in realitate :D

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Mar 27, 2009 12:45 pm

Iubitele mele Robert vi se pare diferit din cauza rolului.De obicei vampirii sunt personaje sexi si erotici pana la fanatism .Nu oare in toate cartile si filmele vampirii sunt extrem de senzuali si hipnotizeaza victima daruindui placeri nemaivazute?
De exemplu in True Blood ,Bill nu este barbatul fatal dar rolul pe care-l face te zapaceste complet.Misterul si senzualitatea fara granite a vampirilor le schimba aspectul.De ex. nu-mi place Tom Cruise dar in Interviu cu un vampir ....pur si simplu este ,,de groaza,,.

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Vin Mar 27, 2009 3:09 pm

Ai dreptate Aiana! Vampirii sunt HOT HOT HOT! sor-mea chiar zicea ca ei ii place de Edward Cullen nu de Robert Pattinson. Si daca tot ai amintit de Interviul cu un vampir... vaaai cum era si Brad Pitt in filmul ala! Eu as zice LA CAT MAI MULTE FILME CU VAMPIRI!!!

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Mar 27, 2009 3:23 pm

Vezi????????
Sa nu spuneti ca tipele mai in varsta nu au gusturi?Eu personal am cumparat dvd ,,Interviu cu un vampir, si cand am draci pe sot ma uit la film.
Eu personal sunt moarta dupa filmele cu vampiri.....si un tip mai nasol cand joaca rol de vampir curge testosteronul pe el nu alta.

Aniava

Mesajde Aniava » Mar Mar 31, 2009 10:46 pm

Si mie mi-a placut twilight, insa pe mine ma innebuneste blondu'. Nu am retinut numele lui, insa look ul lui, nici acum, dupa mai bine de o luna de cand am vazut filmu, nu l-am uitat :) :X .

tanitaa

Mesajde tanitaa » Vin Apr 03, 2009 9:50 am

Aniava, cred ca te referi la Cam Gigandet, care joaza roll lui James in film.
:x Sunt o mega-fana a lui. Il ador de cand l.am vazut in "Never back down" si mi se pare perfect ! Are niste ochi superbi si o privire pe masura ! :x
In "Twilight" il joaca pe ala care o ataca pe Bella si care la final moare... Ce pacat ca n.o sa apara si in celelalte filme.

Cat despre subiectul general al conversatiei... sunt de acord ca filmele cu vampiri ii fac mai sexi pe actorii din rolul principal. Si, fetelor, sunt total de acord ca "Interviu cu un vampir" a scos in evidenta ce era mai frumos din Tom Cruise si Brad Pitt. :x Mie personal, Brad Pitt imi place in orice rol, fara exceptie. Tom Cruise insa... joaca bine... dar e naspa ca infatisare :D (parerea mea).

Aiana

Mesajde Aiana » Vin Apr 03, 2009 11:45 am

Ma bucur ca sunteti de acord cu imaginea lui Tom Cruise in ,,Interviu cu un vampir,,.In general este un nasol,dar cand l-am vazut in filmul acesta m-a dat pe spate,iar despre Brad ce sa mai zic .Am salivat 1 ora si jumatate cat a tinut filmul de-am avut nevoie de cizme ca sa umblu prin casa.De altfel pana si Marcel Iures al nostru a fost la fel de frumos in acest film.Si daca ati vazut ,,Printul Intunericului,, ce parere aveti despre Bordeianu ?

eleniki

Locaţie: İstanbul

ooooo edward

Mesajde eleniki » Mar Apr 07, 2009 8:55 am

era as asımpatıc sı frumos ..... sı ma ıales ın rolul luı care ı s-a potrıvıt excelent de bıne ..... ıl ador :P

lush

vampiri...

Mesajde lush » Mie Apr 08, 2009 9:58 pm

intentionez sa cumpar cartile sa le citesc....de obicei filmele nu respecta intocmai actiunea originala....

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Apr 09, 2009 7:34 am

Nici nu au cum sa respecte totul.Firul epic este acelasi dar amanuntele in carti le gaseste.Citeste si nu o sa regreti.

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Apr 09, 2009 7:34 am

Nici nu au cum sa respecte totul.Firul epic este acelasi dar amanuntele in carti le gasesti.Citeste si nu o sa regreti.

Următorul