Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Intamplari paranormale

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

taarraa

Re: Intamplari paranormale

Mesajde taarraa » Lun Apr 26, 2010 7:14 pm

alfi scrie:chiar asa,dar mai interesant este cand incep ele sa povesteasca la alte vecine(babe) ce au vazut ele... :lol: ...si mai adauga cate ceva ca sa para mai palpitant :lol: si uite cum s-a mai nascut o poveste...,,din batrani,,cica.. :mrgreen: :mrgreen: :lol:

:lol: :lol: norrmal ca se mai infloreste

alfi

Mesajde alfi » Lun Apr 26, 2010 8:18 pm

:lol: altfel n-are farmec,, :lol:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Apr 26, 2010 8:48 pm

Intr-o noapte, sotul meu lucra la calculator, iar eu eram in dormitor...atipesc...pe la miezul noptii, ma trezesc cu el langa pat, zicand foarte grav : "La noi in casa e o pisica...""Am vazut-o traversand camera"....Am sarit drepti in picioare...noi nu avem pisica...si de ce imi zice asa grav, un munte de om?...incep sa imi fac griji ca a luat-o razna...avusese o perioada f. stresanta...m-am speriat si mai tare...i-am zis ca poate a avut vedenii...el nu si nu....ma duc, ii chem si pe parinti...ca poate a intrat necuratul in chip de pisica...si ei raman masca la asa veste...si imaginati-va 3 oameni in toata firea, neindraznind sa umble dupa pisica...dar inarmati cu o matura, pentru interventie.....pana la urma, vazand ca stau momai in prag, imi iau inima in dinti si ma uit sub pat...mortal...doi ochi ma priveau...iau "arma" si atunci, de sub pat apare , mai speriata decat noi, pisica birmaneza a vecinilor de la etajul 1...o scot pe hol si sun, la miezul noptii , la vecina...si o gasesc plansa...ca a plecat mata de acasa...a venit dupa ea (mama statea ca un copil vinovat, cu matura la spate, sa nu ne certe ca am amenintat animalul)...oricum, a fost mortal, mai ales ca toti ai mei au crezut ca e Satana... de fapt, copilul s-a intors din oras cu sotul si a lasat o clipa usa deschisa...si mata a prins momentul...

taarraa

Mesajde taarraa » Lun Apr 26, 2010 8:56 pm

ce tare :lol: :lol: :lol: :lol:
In timp ce citeam imi imaginam scena :lol: :lol:

alfi

Mesajde alfi » Lun Apr 26, 2010 8:59 pm

:lol: :lol:
mortal...

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Lun Apr 26, 2010 9:24 pm

:D :D tare

alfi

Mesajde alfi » Mar Apr 27, 2010 11:42 pm

larissa esti totala,povestile spuse de tine au har,sunt sigura ca erai o actrita renumita daca te-ai fi indreptat spre aceasta meserie :D

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Apr 27, 2010 11:44 pm

alfi scrie:larissa esti totala,povestile spuse de tine au har,sunt sigura ca erai o actrita renumita daca te-ai fi indreptat spre aceasta meserie :D

Ai totala dreptate :lol:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Apr 28, 2010 7:48 am

Mersi, fetelor, dar pentru "cariera" imi trebuia si o infatisare corespunzatoare....

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Apr 28, 2010 7:53 am

Si totusi, bine ca s-a intamplat asa, ca a vazut sotul mata...daca dormeam amandoi si aparea mata in camera sau miorlaia...nu ne-am fi gandit si noi ca e Necuratul? :lol: :lol:

daliacc

Mesajde daliacc » Joi Mai 20, 2010 2:50 pm

Cred ca de multe ori lucrurile de genu sunt doar in imaginatia noastra...
Prietenul meu nu crede nici in Dumnezeu nici in intamplari dinastea paranormale in absolut nimic, el la toate cauta o explicatie.
In schimb eu, sunt putin paranoica, si trebuie sa recunosc ca ma sperie filmele horror sau mai ales emisiunile de la TV despre fantome, spirite etc etc etc.
Probabil si fiindca ma gandesc atata de des la chestiile astea incep sa aud tot felul de chestii si sa am mereu impresia ca ceva nu e in regula, ca aia s-a miscat, ca aia nu era acolo si asa mai departe :lol:
Desi...am si eu povestea mea.
Eram la tara acum cativa ani, intr-o bucatarie de vara, unchiul si matusa mea erau plecati la ceva cazan si am ramas singura acasa, am vrut sa ma duc si eu la ei cand a inceput sa se insereze si nu am reusit sa deschid poarta fiindca era blocata. Asa ca am ramas acasa cu prietena mea. Seara, s-a auzit poarta, a intrat cineva in curte, cainele se tot misca de colo colo si a inceput sa schiaune, s-a auzit cum umbla cineva in curte, iar dupa aceea s-a auzit portita de la gradina.
Cand au venit acasa unchiul si matusa mea, au luat lanterna sa vada daca a fost cineva la ei in gradina sau ceva, fiindca era dupa ploaie si ramaneau urme, dar nimic.. :|
Am fost de-a dreptul speriata si de atunci nici nu am mai fost la ei fara parintii mei :lol: mai ales ca stau langa padure si un cimitir !

alfi

Mesajde alfi » Vin Mai 21, 2010 1:00 am

Ce pot sa-ti spun e ca eu nu ma consider deloc paranoica,cu credinta....nu asi putea sa zic ca stau prea bine,sunt putin ,,confuza,,(cred) nu ateu,iar la acele filme de groaza de pe discovery ma uit cu multa placere,nu mi-e frica chiar deloc,ba mai mult locuiesc intr-o zona izolata,la margine de padure(cel mai apropiat vecin e la aprox 2 km) iar noaptea daca latra cainii prea mult si agresiv ies afara si fac o tura sa verific daca totul e in regula,asta presupunand sa ma indepartez de locuinta la app 250 de metri....deci nu cred ca sunt(ma rog au fost) intamplarile relatate doar inchipuirea mea..... :)

alfi

Mesajde alfi » Vin Mai 21, 2010 3:09 pm

larissa.maria scrie:Si totusi, bine ca s-a intamplat asa, ca a vazut sotul mata...daca dormeam amandoi si aparea mata in camera sau miorlaia...nu ne-am fi gandit si noi ca e Necuratul? :lol: :lol:

:lol: :lol:
iti dai seama :?: sa apara asa in noapte o aratare,cred ca ar fi fost ,,palpitant,, :lol: :lol:

zahari.k

Mesajde zahari.k » Lun Aug 30, 2010 2:11 pm

inainte cu o zi de inmormantarea bunicii fratelui meu,pe la 3 dimineata el s-a dus in bucatarie sa fumeze o tigara.deodata s-au auzit niste pasi din hol,dar el nu i-a bagat in seama si a crezut ca i s-a parut.cand s-a intors in dormitor a observat 3 lumanari cazute de pe masuta din hol(a cumparat multe pentru inmormantare si le-a lasat in hol,pe masa).el a facut legatura si s-a gandit ca una era pentru bunica lui(care urma sa o inmormanteze),pentru bunicul si mama lui(deja morti).
EU NU STIU CE SA CRED, ASTA E CEEA CE MI-A POVESTIT EL.

Cand strabunica mea era pe patul de moarte,bunica mea statea mereu alaturi de ea si avea grija.La un moment dat strabunica mea a inceput sa zambeasca si sa spuna:"Uite cat de frumosi sunt!Copilasii mei!Tot imbracati in alb,ca niste ingerasi"(toti copiii ei,inafara de bunica mea,erau morti).Bunica mea a incercat sa o linisteasca,dar ea i-a spus :"Taci tu din gura!Copilasii mei..." si repeta intr-una.Apoi dupa cateva minute a murit.

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Lun Oct 18, 2010 1:28 pm

Nu, dar chiar as vrea candva sa am parte de asa ceva. Sa vorbesc cu o fantoma. Chiar mi-as dori. :D Pentru ca cred in existenta a astfel de tipuri de "existenta". Si cred ca fiecare dintre noi crede, doar ca nu o recunoaste. ;)

AnteriorUrmătorul