Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

make-up banchet

Madalina Nazalu iti va raspunde la orice intrebare legata de make-up. Expertul Diva Hair a absolvit Cursurile Scolii Internationale de Cosmetica Christine Valmy, Machiaj si Estetica.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

di27

Re: make-up banchet

Mesajde di27 » Lun Apr 26, 2010 10:24 pm

Daca ai nevoie de machiaj cu produse profesionale care acopera orice imperfectiune a tenului, te machiez eu. Am diploma, totul in regula si putem incerca un machiaj sa vezi dc iti place...discutam inainte si vedem ce si cum preferi si pt banchet costul il las la 100 ron/persoana ..ca stiu ca nu prea aveti de unde sau mai bine zis, va mai trebuie bani si sa aveti la voi...dar, daca vrei un machiaj sa-l impresionezi pe orice baiat de acolo, te pot ajuta cum spuneam :P

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Lun Apr 26, 2010 10:28 pm

bafta di. posteaza si orasul din care provii, poate vor fi mai multe fete interesate :wink:

alecsandra2010

Mesajde alecsandra2010 » Mar Apr 27, 2010 11:28 am

di27 scrie:Daca ai nevoie de machiaj cu produse profesionale care acopera orice imperfectiune a tenului, te machiez eu. Am diploma, totul in regula si putem incerca un machiaj sa vezi dc iti place...discutam inainte si vedem ce si cum preferi si pt banchet costul il las la 100 ron/persoana ..ca stiu ca nu prea aveti de unde sau mai bine zis, va mai trebuie bani si sa aveti la voi...dar, daca vrei un machiaj sa-l impresionezi pe orice baiat de acolo, te pot ajuta cum spuneam :P

am gasit pe cineva care imi ia 60 de ron si are scoala de make-up artist

christinev

Mesajde christinev » Mar Apr 27, 2010 2:51 pm

Eu nu m-as lasa machiata de altcineva.Pur si simplu nu am incredere,oricat de priceput ar fi :lol: Nici la nunta nu cred ca as face-o.Eu sunt f pasionata de make-up,am o intreaga colectie de cosmetice din care mare parte nici nu folosesc,uneori imi machiez si colegele/prietenele si toate ma lauda.
Si eu am bal de absolvire,eu ma machiez de obicei ceva mai mult,adica ziua tus la ochi+creion negru pe mucoasa interna a ochilor,fdt,blush,tot tacamu`,dar un gloss nude deoarece nu-mi place sa-mi accentuez buzele(nici nu prea am ce :lol: ),asa ca la un machiaj de seara as vrea ochii si mai accentuati,si am vazut f multi make up artisti care merg pe simplitate mult,si chiar daca le-as cere eu ceva mai indraznet...
Smoky eyes este cea mai buna alegere dupa parerea mea,ramane sa alegi tu doar culoarea folosita,pe langa negru.De asemenea poti sa-ti pui niste gene false pentru a-ti accentua ochii,vezi ca este un site care comercializeaza gene false de f buna calitate si foarte accesibile,eu mi-am luat pt prima data acum cateva luni si am reusit sa le aplic singura foarte usor,acum deja mi se pare floare la ureche :lol:

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 4:41 pm

Merci, sunt din Bucuresti si am si scoala de make-up artist . Dc ai gasit pe cineva cu 60 ron, bafta, distractie placuta ! :P

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 5:17 pm

cunosc si eu pe cineva care realizeaza machiaj la domiciliu cu 60 de ron si are diploma de make-up artist de la o agentie de prestigiu din bucuresti.
eu m-am machiat de multe ori la ea si sunt multumita.
insa fiecare are dreptul sa practice ce tarife doreste pentru machiaj :wink:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Apr 27, 2010 5:27 pm

Uneori, mentionarea "scolii" e doar in scop de reclama, pentru "justificarea tarifelor"...restul poate fi poveste... :lol:

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 5:36 pm

In machiaj totul e subiectiv...tin minte ca si in scoala noi colegele ne certam intre noi ca nu ne placea ce facea una sau alta ca si machiaj...si culmea, profesoara ne explica la toate la fel numai ca nu aveam toate 'viziune" sa zic asa si nu e de condamnat....daca toti make-up artistii ar fi buni, atunci cei cu adevarat talentati ar muri de foame :P Fiecare poate cere cat doreste, vad si eu machiaje pe piata pe care se cere si mai mult decat cer eu si nu ma incanta, vad culori neblenduite si nepotrivite cu fizionomia, dar iarasi e chestie pur subiectiva....inteleg teama si susceptibilitatea unora, in Romania meseria asta e blamata fiindca se castiga mult din ea insa nu e chiar asa, e de reinvestit frecvent si numai un fdt e 200 ron. Oricum pana sa ajunga un make-up artist sa fie respectat pt munca sa mai dureaza, suntem abia la inceput cu meseriasi ca Alex Abagiu, Mirela Vescan, ca si deschizatori de drumuri....noi ceilalti suntem praful din urma lor, din fericire unii mai sclipiciosi ca altii :P

di27

Mesajde di27 » Mar Apr 27, 2010 5:40 pm

da, am vazut si inteleg insa fiecare se specializeaza pe ceva...eu una in scoala faceam transformari, gen before and after si sunt buna pe asta si se merita banii ...probabil si prietena ta ar putea sa ceara mai mult, e 25 ron numai un abonament de metrou, sa nu mai zic de un plin de rezervor, costa mai mult benzina si produsele folosite decat cere ea pe machiaj...cu cele mai bune intentii spun :)
gabriela2310b scrie:cunosc si eu pe cineva care realizeaza machiaj la domiciliu cu 60 de ron si are diploma de make-up artist de la o agentie de prestigiu din bucuresti.
eu m-am machiat de multe ori la ea si sunt multumita.
insa fiecare are dreptul sa practice ce tarife doreste pentru machiaj :wink:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 5:46 pm

intocmai. traim in capitalism si fiecare are dreptul sa aiba ce tarife vrea. la urma urmei nimeni nu e obligat sa vina. insa un profesionist cu siguranta is va gasi intotdeauna clienti :wink:

alecsandra2010

Mesajde alecsandra2010 » Mar Apr 27, 2010 7:32 pm

christinev scrie:Eu nu m-as lasa machiata de altcineva.Pur si simplu nu am incredere,oricat de priceput ar fi :lol: Nici la nunta nu cred ca as face-o.Eu sunt f pasionata de make-up,am o intreaga colectie de cosmetice din care mare parte nici nu folosesc,uneori imi machiez si colegele/prietenele si toate ma lauda.
Si eu am bal de absolvire,eu ma machiez de obicei ceva mai mult,adica ziua tus la ochi+creion negru pe mucoasa interna a ochilor,fdt,blush,tot tacamu`,dar un gloss nude deoarece nu-mi place sa-mi accentuez buzele(nici nu prea am ce :lol: ),asa ca la un machiaj de seara as vrea ochii si mai accentuati,si am vazut f multi make up artisti care merg pe simplitate mult,si chiar daca le-as cere eu ceva mai indraznet...
Smoky eyes este cea mai buna alegere dupa parerea mea,ramane sa alegi tu doar culoarea folosita,pe langa negru.De asemenea poti sa-ti pui niste gene false pentru a-ti accentua ochii,vezi ca este un site care comercializeaza gene false de f buna calitate si foarte accesibile,eu mi-am luat pt prima data acum cateva luni si am reusit sa le aplic singura foarte usor,acum deja mi se pare floare la ureche :lol:

pai sunt de parere cu tine nu vreau ceva strident un smokey eyes din culori nude si ceva in combinatie este perfect si buzele cu siguranta culoare nuda

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mie Apr 28, 2010 9:55 pm

si mie imi place machiajul nude plus ca e foarte trendy :wink:

di27

Mesajde di27 » Mie Apr 28, 2010 10:42 pm

ala de care ziceti voi e neutru...nude e chior, transparent aproape :)

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mie Apr 28, 2010 10:44 pm

di27 scrie:ala de care ziceti voi e neutru...nude e chior, transparent aproape :)

chior :lol: :lol: ce comica esti.
pai mie imi plac ambele, important este sa fie bine realizate

di27

Mesajde di27 » Mie Apr 28, 2010 10:45 pm

Da, ii zic asa ca e fara coada fara cap...si e si greu de realizat, sunt umbrele facute astfel incat nu trebuie sa vezi machiajul, sa para femeia asa frumoasa...

AnteriorUrmătorul