Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Fantezii

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Terentel

Re: Fantezii

Mesajde Terentel » Joi Mai 27, 2010 12:56 pm

Da, ma deranjeaza faptul ca si-ar ascunde fanteziile.
Am ajuns intr-un moment de cuplu zic eu in care am putea sa ne destainuim tot, cat de inocente, murdare sau perverse ar fi fanteziile. Luam de acolo lucrurile comune si practice si evoluam impreuna. Da ea ... batman, batman...
Si am o mica-mare problema cu lipsa de incredere mai ales ca eu am fost cel care am sprijinit-o si mentorato (sa speram ca exista in dex asa ceva) in intreprinderea fiecarei actiuni pe plan personal sau personal de cand ne-am cunoscut si asta e de demult de tot, cu vreo 7 ani chiar inainte sa ne casatorim. In plus de asta am trait o viata plina de confort si bunastare de cand ne-am stiut si asta realizata prin concursul amandoura in relatia de cuplu, de familie, prin dragoste, respect si sustinere si incredere unul in altul. Ea se aproprie de pragul de 30 de ani dar nu pun pe seama asta "suceala" ei pentru ca le are pe toate deja, pachet complet cu copil, masa, casa, masina la scara, si de dorita, o fac sa se simta dorita si tot nu inteleg ce are in cap de nu-mi spune.
Pentru smart-ass-i cu remarci despre cum nu poti sa stii niciodata ce gandeste o femeie le spun sa se abtina si ramana on-topic.
Nihil sine Deo

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 27, 2010 1:47 pm

Ei, dupa atatia ani de casncie, chiar ar trebui sa stiti totul unul despre celalalt...si mai trebuie si intuitia sa functioneze...

Terentel

Mesajde Terentel » Joi Mai 27, 2010 2:00 pm

Mda, numai ca pana acum cand ne apuca, o faceam fara prea multe cuvinte sau parlamentari, pe unde ne apuca - evident in limitele decentei nu ca si cainii pe strada. Asa ne condimentam noi relatia, eram mereu unul cu mainile pe celalalt. Dar cand mai vin si copii, situatia se schimba si nu mai poti sa folosesti masa din bucatarie pentru ce-ti trece tie prin cap, trebuie sa te stapanesti ca creste copilu' saracu' socat... Si asa ajungem seara amandoi in dormitor si dupa 45min - 1 ora gata, ne rostogolosim ca doi bosorogi si dormim, ceea ce nu mi se pare normal la varsta noastra, ambii sub 30 de ani. Daca ne-am uni fanteziile eu zic ca ar fi altceva, da' ea nu si nu ca' n-are fantezii, batman, batman ... :?
Nihil sine Deo

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 27, 2010 2:06 pm

N-are legatura cu varsta, ci cu sita care nu mai e noua, plus copilul, care e pe primul plan si va acapareaza in totalitate...e normal...

Terentel

Mesajde Terentel » Joi Mai 27, 2010 3:01 pm

Sita merge, nu-i problema si asta chiar dupa o nastere naturala, deci exclud din start ipoteza. Mai cercetez si gugalesc cum s-o fac sa-si dea drumul la gura si sa-mi spuna fanteziile ei.
Nihil sine Deo

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mai 28, 2010 12:21 am

Cred ca dupa o zi in care sta cu copilul, numai are chef de nici o fantezie.... :lol:

Terentel

Mesajde Terentel » Vin Mai 28, 2010 6:55 am

nope, nu-i nici asta, iti multumim lui Dumnezeu ca avem un copil super destept si intelegator cu care in majoritatea situatiilor poti gasi o cale comuna de rezolvare a conflictelor de interese (in celelalte cazuri tranteste si bufneste si injura pe limba ei de parca ar fi tasu').
Reiterez, chiar se poate sa nu aiba fantezii? Chiar ai mintea golita de orice in momentele alea si aplici doar Carpe diem? Hmmm...
Nihil sine Deo

Terentel

Mesajde Terentel » Sâm Mai 29, 2010 10:26 am

Ca de obicei I've helped myself.
Va sfatuiesc sa faceti la fel. Sfaturile de obicei sunt de rahat pentru ca nu se pliaza pe situatia voastra, deci puteti cere un sfat insa nu va mirati daca nu-l primiti sau daca primiti o multime de sfaturi pe probleme laterale celeia expusa de voi.
O noua performanta sa porti parlamentari cu nevasta la 4500 km departare si sa invingi inca o piedica in viata de cuplu. Am pierdut o noapte, m-am trezit mai tarziu si-am ajuns la birou da's sef si-mi semnez singur pontajul :mrgreen: , dar overall am castigat un plus in viata de cuplu.
Altii stau cu ele in casa si ii doare'n cot de fanteziile nevestelor atata timp cat grohaie pe ele timp de 5 minute si ele stiu ca vor fi calcate in picioare/omoarate in bataie daca vor fi prinse cu altul care sa le satisfaca fanteziile.
Eu unul intotdeauna am fost fascinat de eroii din filme, din desene animate, cum face ala de se ridica de jos cand e aproape mort, cum se face ca eroul mananca bataie pe rupte si mort-copt isi gaseste puterea sa se ridice si sa lupte mai abitir ca inainte. Am descoperit ca-s treburi luate din viata, lucruri care se pot realiza si pe plan personal, cum... pai asta ar fi offtopi.
Sper eu ca v-am fost util forumului si poate ca desi voi mai urmari cateva zile posturile de p-aci, asta ar cam fi ultima mea actiune invaziva in el.
Sa fiti fericiti.
Nihil sine Deo

divadeli

Mesajde divadeli » Joi Oct 21, 2010 2:52 pm

de ce nu incerci sa-i propui tu ei fanteziile tale,pune-le in aplicare, nu mai sta pe ginduri, poate va veni si ea cu unele noi dupa :wink:

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Oct 21, 2010 5:14 pm

Asa sunt femeile. Nu toate sunt pline de fantezii ca barbatii. Probabil asteapta sa te ocupi tu te fantezii! :D

iubescpula

Mesajde iubescpula » Sâm Iul 02, 2011 12:45 pm

cred ca cea mai mare fantezia a mea este sa ma culc cu 2 deodata,as avea parte de dubla placere :D si de 2 ori mai intensa...ador sa simt cu intra si iese din mine,cum ma excit si sa vad la final cat de uda sunt.. :D si cat de extenuata

delarte

Mesajde delarte » Sâm Iul 02, 2011 4:07 pm

Eu am fantezii cu Udrea :evil:

lovelysex

Mesajde lovelysex » Joi Iul 14, 2011 12:44 pm

hmm....Buna!...eu sunt o persoana cu multe fantezii:D...si da..cred ca femeile au extrem de multe fantezii..am un iubit de ceva timp...si am ajuns sa povestim atat de deschis incat sa ne spunem fanteziile...una dintre ele era sa facem dragoste in masina...sau pe capota....nici nu ma gandeam cat d curand ar putea veni momentul in care am putea pune asta in aplicare....asa ca....intr-o seara un prieten ne-a chemat la el la un mini-chef.am dansat, ne-am jucat tot felul de jocuri...am baut putin...doar cat sa ne ametim ...iar in clipele urmatoare nu am vorbit de cat despre subiectul ce sa facem?..unde sa mergem sa facem dragoste?....a fost foarte incitant...un adevarat preludiu....el imi poveste unde sa mergem...ce ar face..cum ar fi...iar eu la fel....dupa o dezbatere de vreo 30-40 d min...am gasit solutia..ne-am furisat si am plecat de acolo cu masina...la vreo 2 strazi deparatre...era la marginea orasului..in semiintuneric...si ghiciti ce s-a intamplat....o adevarata nebunie...a fost mai minunat decat mi-am imaginat...la inceput am stat pe bangheta din spate(e greu ...dar cam toate miscarile le-am facut eu...imi place sa fac pe stapana:d)...apoi am iesit afara si m-a urcat pe capota unde a fost atata de incitatant incat era sa trezesc toata lumea din jur(erau 2 blocuri)...si uite asa au trecut vreo 2 ore in care amicul nostru ne cauta disperat crezand ca am patit ceva:)))..in concluzie ...daca ai dorinta, comunicare, iubire si nu in ultimul rand putin curaj toate se pot face:D

lovelysex

Mesajde lovelysex » Joi Iul 14, 2011 12:46 pm

am uitat sa spun ca asta s-a intamplat de vreo 2 seri...iar de atunci tot la asta ma gandesc:X..:D

gabrielaioana277

Mesajde gabrielaioana277 » Mar Sep 20, 2011 2:46 pm

larissa.maria scrie:Nu cred.... :lol: :lol: :lol:
Dar ce te deranjeaza ca nu iti povesteste fanteziile ei? Satisfactia e importanta, nu? :wink:

Parerea mea e k ii e rusine sa si le impartaseasca... nu exista femeie fara fantezii :P Eu una am incercat destule locatii si mi-a mai ramas una draguta :) pE bloc :X

AnteriorUrmătorul