Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cat timp ati trait iubind o minciuna?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

TWEETY81

Cat timp ati trait iubind o minciuna?

Mesajde TWEETY81 » Vin Dec 04, 2009 6:29 pm

Barbatii mint. Unii mai mult si des, altii putin si rar, altii si mult si des... Dar pe mine de ce ma minte ca ma iubeste, ca exist numai eu in viata lui, in timp ce el e mereu plecat (desi nu are un servici, e independent), eu nu merg cu el nicaieri cu el, la cumparaturi mergem in alt judet, prietenii lui ii stie doar el, plimbari facem numai noaptea, la restaurante/club nu iesim, etc? Am un an si o luina...am obosit sa il cred. Nu sunt casatorita cu el...el e casatorit, dar de cativa ani , isi cauta dragostea in alte relatii stabile. De 6 luni, doarme la mine in fiecare noapte, mananca, face sex si pleaca... Daca imi doresc ceva, trebuie sa tac, daca vreau sa ies cu el ma injura si imi spune ca sunt figuranta si am pretentii...Curatenie, spalat, calcat, gatit zilnic... Habar nu am cine sunt in viata lui... Mai nou, ma sustine sa fac videochat! Ma intrebam de ce nu fac videochat si fostele sau actualele lui? Ma simt mizer tratata...nu mai am incredere in mine...plang mai mereu. Ma urasc si nu mai pot suporta viata asta...

valahul

minciuni si iluzii ...

Mesajde valahul » Vin Dec 04, 2009 7:16 pm

buna,

nu vreau prin mesajul asta sa iau apararea tuturor barbatilor de pe terra, dar vreau numai sa intelegi ca poate alegerea facuta de tine nu e cea mai fericita. Cred ca tu ar trebui sa stai putin de vorba cu tine si sa te intrebi ce vrei de fapt de la viitorul tau, fiindca exact asta vei avea. Daca vrei sa fii puternica si seducatoare poti fii, numai tu stii calea, poti fii asa cum vrei tu si fara acel barbat care te aduce la exasperare, dar daca te incapatanezi sa crezi ca poti salva o relatie in care tu ai fost pusa pe locul doi inca din start.
Eu cred ca ti-a dat destule semne ca nu existi in viata lui ci doar apari atunci cand el vrea asta.
Ce mai astepti ? timpul nu asteapta dupa nimeni, el trece lafel peste toti dar ii pedepseste pe cei ce nu-l asculta.

,Jonny

melissa.dana

Mesajde melissa.dana » Vin Dec 04, 2009 9:13 pm

Corect!
Nu esti pe locul doi, esti carpa lui de sters la c....Daca asa te pretuiesti, ai ceea ce meriti.

cris_tina04

nimeni nu te critica , dar..............

Mesajde cris_tina04 » Vin Dec 04, 2009 9:32 pm

pacat ca te-ai lasat dusa pana in punctul asta. draga mea respecta-te tu si apoi te respecta altii. Chiar nu te apreciezi deloc? sa nu imi zici ca il iubesti ca nu cred o iota. asta nu e iubire, e masochism. pacat ca nu intelegi ce ti-a zis si tipa de mai sus, timpul nu iarta pe nimeni. poate vei descoperi adevarata dragoste cand e prea tarziu, sau poate a trecut pe langa tine ca ti-ai pierdut timpul cu un netot, cu un neica nimeni, cu un ipocrit, cu un om caruia nu i-as acorda nici 3 secunde din viata.
crede-ma ca "morcovi" gasesti oriunde si in piata,diferenta e ca cel de la piata te poate face mai fericita.

blondablonda

Mesajde blondablonda » Sâm Dec 05, 2009 3:59 pm

nu e corect fata d tine....opreste-te cat mai ai timp....dupa aceea o sa-ti para rau...nu trebuie sa fii obiectul sexual al nimanui.....sau sluga cuiva...!!respecta-te!!!
"Nici macar sfarsitul lumii n-ar putea sa mi te ia...iubirea mea"!!

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mie Dec 23, 2009 4:34 am

Nu as fi crezut sa mai existe asa ceva, trezeste-te cat nu e prea tarziu.Pune-l pe liber si scapate din 'sclavismul' in care te-ai bagat.Nu ai respect fata de tine, mi-a zis cineva o data o chestie ce mi-a ramas in cap si acuma -DACA TU PE TINE NU TE IUBESTI, CUM POTI PRETINDE SA IUBESTI PE CINEVA??-Iubeste-te ca pe ochii tai din cap, acuma scuza-ma ai tai poate s-au chinuit sa te creasca, sa ai ce-ti trebuie si vine un gunoi(scuze dar altfel nu pot sa ii zic) si isi bate joc de munca lor, si in primul rand de tine. Sti cum e si cu astia insurati( nu tot timpu, dar in majoritatea cazurilor)isi tin o amanta dar indiferent ce ar fi la nevasta fug si nu si-ar lasa nevasta pt nici una ori cat de amanta ar fi.asa ca nu te lasa calcata in picioare ca nu esti presul nimanui.

ierdna

Mesajde ierdna » Mie Dec 23, 2009 11:06 am

vampiresoule scrie:Nu as fi crezut sa mai existe asa ceva, trezeste-te cat nu e prea tarziu.Pune-l pe liber si scapate din 'sclavismul' in care te-ai bagat.Nu ai respect fata de tine, mi-a zis cineva o data o chestie ce mi-a ramas in cap si acuma -DACA TU PE TINE NU TE IUBESTI, CUM POTI PRETINDE SA IUBESTI PE CINEVA??-Iubeste-te ca pe ochii tai din cap, acuma scuza-ma ai tai poate s-au chinuit sa te creasca, sa ai ce-ti trebuie si vine un gunoi(scuze dar altfel nu pot sa ii zic) si isi bate joc de munca lor, si in primul rand de tine. Sti cum e si cu astia insurati( nu tot timpu, dar in majoritatea cazurilor)isi tin o amanta dar indiferent ce ar fi la nevasta fug si nu si-ar lasa nevasta pt nici una ori cat de amanta ar fi.asa ca nu te lasa calcata in picioare ca nu esti presul nimanui.

cam ai dreptate!
Barbati sunt,hehehe,numai sa gasesti unul care sa fie demn de tine,sa se paorete frumos,sa te respecte,sa te iubeasca,sa te aprecieze!asta cu care stai tu..este un cretin,un gunoi!lasa l sa se duca la nevastasa...tu cautati pe cineva educat nu dobitocu ala de barbat :wink:

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Ian 22, 2010 4:19 pm

melissa.dana scrie:Corect!
Nu esti pe locul doi, esti carpa lui de sters la c....Daca asa te pretuiesti, ai ceea ce meriti.

Trebuie sa faci ceva sa iesi din aceasta situatie neplacuta!

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Feb 03, 2010 3:48 am

nu as permite nici unui barabat sa nu ma aprecieze, mai bine singura decat presul de la intare

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Feb 21, 2010 1:24 pm

Trebuie sa existe respect reciproc.

vanillacream

Re: Cat timp ati trait iubind o minciuna?

Mesajde vanillacream » Dum Feb 21, 2010 3:09 pm

TWEETY81 scrie:Barbatii mint. Unii mai mult si des, altii putin si rar, altii si mult si des... Dar pe mine de ce ma minte ca ma iubeste, ca exist numai eu in viata lui, in timp ce el e mereu plecat (desi nu are un servici, e independent), eu nu merg cu el nicaieri cu el, la cumparaturi mergem in alt judet, prietenii lui ii stie doar el, plimbari facem numai noaptea, la restaurante/club nu iesim, etc? Am un an si o luina...am obosit sa il cred. Nu sunt casatorita cu el...el e casatorit, dar de cativa ani , isi cauta dragostea in alte relatii stabile. De 6 luni, doarme la mine in fiecare noapte, mananca, face sex si pleaca... Daca imi doresc ceva, trebuie sa tac, daca vreau sa ies cu el ma injura si imi spune ca sunt figuranta si am pretentii...Curatenie, spalat, calcat, gatit zilnic... Habar nu am cine sunt in viata lui... Mai nou, ma sustine sa fac videochat! Ma intrebam de ce nu fac videochat si fostele sau actualele lui? Ma simt mizer tratata...nu mai am incredere in mine...plang mai mereu. Ma urasc si nu mai pot suporta viata asta...
DOAMNE..TWEETY81 REVINOTII :!: :!: :!: :!: FARA SUPARARE..DAR DIN MESAJUL TAU REIESE CA NU TE IUBESTI .....ATIT..IAR..(EL)CARE EL ?..DACA TU NU EXSISTI IN VIATZA LUI....DINDUI..PAPOOCII...TE IZBAVESTI..DE LACRIMI, STRES...EMOTZII NEGATIVE..TU MERITI CA TOTI CEILALTI SA IUBESTI,SI SA FII IUBITA :D :D :D :D :D [/list]

vanillacream

Mesajde vanillacream » Dum Feb 21, 2010 3:12 pm

MA...ABTIN...SA SPOON CEVA...DESPRE..ACEA NULITATE.. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

andreyutzza

Mesajde andreyutzza » Vin Iul 16, 2010 1:40 am

Bai fata mea...iti scriu in calitate de "nevasta" a unuia dintre barbatzii care se cred cocosi daca pe langa ce au acasa mai isi cauta si ceva in plus.."proaspat". Uite ce e acum 3 luni si ceva am aflat de "o relatie" a barbatului meu! in prima faza m`a durut super mult a fost naspa ,dar dupa eram dispusa sa nu mai vreau sa aud de el, si sa ma despart de el! Eu una in viatza detest cel mai mult minciuna, sunt o persoana puternica de carcater dar minciuna ma face sa ma simt nimeni..astea 3 luni de zile ..de zeci..nu de fapt de n ori mi-a aratat ca ma iubeste, ca nu vrea sa ma piarda si ca a fost un prost... ma rog cert e ca era cu ea de vre`o 2 ani si dupa tot timpul asta cand a fost la o palma de prapastie a dat`o pur si simplu la o parte. In fine..de curand..adika de vre`o 2 saptamani m`am hotarat sa-i mai dau o sansa in primul rand pt ca - asta nu am cum sa neg- inca il mai iubesc, in ciuda a ceea ce mi-a facut..si apoi avem un copil impreuna de 6 lunisoare, si totusi imi doresc sa aiba aman2 parintii langa ea! Deci concluzia... a avut ocazia sa aleaga de multe ori..nu numai acum cand am aflat, si pana sa raman gravida!Dar el stia pe cine vroia cu adevarat in casa,in patul lui si in sufletul lui..deci..Ce`a mai ramas de zis e ca te foloseste la maxim,si daca mai zici ca nici nu lucreaza si te mai pune sa mai faci si videochat..pfff...ai fii in stare sa faci lucrul asta doar pt a`l intretzine pe el si pe nevasta lui..serios acum e indubitabil de injositor!Uita-l ca-ti distrugi viata si cauta pe altcineva, nu "perfect"(pt ca nu exista asa ceva; toti inseala,macar cu gandul,sau in vis dar toti barbatii sunt la fel din punctul asta de vedere)macar unu care sa te aprecieze cat de cat pt ceea ce esti si totusi sa`tzi ofere mai mult respect! VEzi ca viata e frumoasa! Eu una itzi zic sincer daca nu era fetitza mea la mijloc, ma duceam 9000 de ani numa de el sa nu mai aud..ca`s sigura ca timpul chiar te ajuta mult de tot sa uiti, si daca mai ai si un pic de ambitie asa ..pt tine! Invata mai intai sa te apreciezi tu ,sa ai respect de sine si inca o data iubeste mai fata viata(ceea ce traiesti tu nu e viatza e sclavie curata). Ai grija de tine si gandeste un pik mai la rece, si scrie`ne decizia pe care ai luat`o! io`s curioasa cum o sa se termine povestea ta daca tu nu pui PUNCT! Poop :wink:

al3xandraaaaa

Mesajde al3xandraaaaa » Vin Iul 16, 2010 2:30 am

Nu sunt eu in masura sa imi dau cu parerea si nici n-am sa o fac. Totusi tu ai scris aici pt ca ai nevoie nu doar de unul, ci de multe sfaturi.asa ca uite-evidentiez scrisul;)) el se poarta asa pentru ca este convis ca tu esti genul de persoana care cauta venturi, care spal, calca, gateste si tace.... nu ma injura, dar el nu are absolut nicio vina. tu i-ai format imaginea asta. el nu stie ce iti doresti tu de fapt-crede-ma- spunei-o acum.azi! nu mai astepta. apoi lasa-l sa plece. nu este benefic pt tine. si acum raspundeti sincer sincer: te iubest?il iubesti?te iubeste?esti nemultumita?esti fericita?e relatia asta relatia ta ideala? ia tu o decizi, dar gandeste-te bine. ai grija de tine.vor veni si cile bune.curand:)

marya_lena2000

Mesajde marya_lena2000 » Mar Iul 20, 2010 12:18 pm

daca iti place sa fii amanta,bataia lui de joc,sclava lui,carpa lui,atunci contiuna,daca tu crezi k meriti mai mult atunci cauta ceva mai bun,cu siguranta asta meriti,dar cersesti iubire de la cine nu trebuie si de la cine nu merita.nu este corect ce se intampla cu femeile in ziua de azi.arata-i k nu mori daca te desparti de el,arata-i k meriti ceva mai bun k el nu te merita si k este un mare,mare,mare porc si nesimtit.vrea dora sa scoata bani pe spatele tau.iti zic sigur k are o companie de video chat,dar de ce sa-ti zica,iti zic sigur ca nu esti singura amanta.nu merita,lasa-l gandeste-te ce ti-ai dori tu de la o relatie.deci daca iti place sa fii sclava lui atunci ramai langa el,daca nu fugi mancand pamantul :(

Următorul