Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tratamente pentru acnee

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

Re: tratamente pentru acnee

Mesajde Y_Yvonne » Vin Aug 20, 2010 8:58 am

gabriela2310b scrie:urina...mda

Gabriela, ai folosit Apa de Trandafiri de Damasc ? Am gasit-o aici. Ce parere ai despre ea?

La Utilizari observ ca srie "ca baza pentru toner facial", ce vrea sa insemne? ca ar trebui ca , dupa curatarea tenului, sa aplicam apa , apoi tonerul si restul?

anna_d

Re: Re:

Mesajde anna_d » Vin Aug 20, 2010 12:06 pm

elaga scrie:Mi s-a sugerat si mie sa folosesc urina, n-am fost asa curajoasa ca tine, dar am auzit la multe persoane.

Nici eu nu as folosi urina.

florenta_matei

Mesajde florenta_matei » Dum Aug 22, 2010 2:37 pm

eu am folosit produsele bruno vassari pentru ten gras si tendinte de acnee.se vede diferenta nu mai am cosi si fata nu mi se mai ingrasa.deci sunt bune

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Dum Aug 22, 2010 11:16 pm

ce ai folosit mai exact?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Sep 10, 2010 4:09 pm

Uffff....iar Revitolul ala... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

elaga

Mesajde elaga » Lun Sep 13, 2010 9:24 pm

Folosesc de cateva zile Zynerit. Are tetraciclina, sper sa nu gresesc si zinc. La mine are efect. Trebuie folosit de doua ori pe zi.

http://mamasiiubita.blogspot.com/

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Vin Sep 24, 2010 10:47 pm

elaga scrie:Folosesc de cateva zile Zynerit. Are tetraciclina, sper sa nu gresesc si zinc. La mine are efect. Trebuie folosit de doua ori pe zi.

http://mamasiiubita.blogspot.com/

zinerytul este un produs foarte bun care poate fi aplicat chiar si de mai multe ori pe zi insa trebuie aplicat strict pe cos si nu pe toata fata. provoaca uscaciunea pielii motiv pentru care va trebui sa folosesti si o crema hidratanta mai ales daca ai obiceiul sa-l aplici pe zone mai mari
Imagine
Imagine

irina_popa32

Mesajde irina_popa32 » Lun Oct 25, 2010 1:50 pm

eu am folosit gama acnezine

Y_Yvonne

Re:

Mesajde Y_Yvonne » Dum Iul 17, 2011 2:00 am

gabriela2310b scrie:Gama Lysalpha de la SVR Laboratoires este conceputa pentru reglarea excesului de sebum, unul dintre produse "Lysalpha cicapeel" fiind un peeling concentrat care previne si reduce cicatricile datorate acneei ( 94%).
Peelinguri speciale pentru cicatricile lasate de acnee pot fi realizate si de medicul dermatolog, intr-un numar de mai multe sedinte, in functie de gravitatea cazului.

Am descoperit recent acest brand SVR si mi-am luat zilele trecute Lysalpha Crema activa. Sunt placut impresionata de crema. Atenueaza mult urmele de la cosuri, face un peeling usor (observ in cateva locuri ca mi se exfoliaza pielea, fara a o simti uscata), ajuta la vindecarea acneei si tine in frau sebumul. Nu pot sa spun ca-i 100% matifianta, nu acesta e scopul ei, insa nu-mi face pielea sa luceasca inestetic si nici grasa n-o simt, desi lasa o pelicula fina pe ten in primele minute de la aplicare. In schimb, are un miros care ar putea fi usor deranjant pentru unele persoane: aduce a medicament. Eu m-am obisnuit deja cu el. Nu este un miros intens si nu persista dupa aplicarea cremei. Urmatorul produs pe care o sa-l testez va fi chiar Cicapeel. Pare interesant si eficient.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Iul 17, 2011 12:25 pm

Y_Yvonne scrie:

Gabriela, ai folosit Apa de Trandafiri de Damasc ? Am gasit-o aici. Ce parere ai despre ea?

La Utilizari observ ca srie "ca baza pentru toner facial", ce vrea sa insemne? ca ar trebui ca , dupa curatarea tenului, sa aplicam apa , apoi tonerul si restul?

yvonne, iti raspund cu intarziere pentru ca nu am vazut mesajul tau. folosesc des apa de trandafiri, in loc de toner sau la prepararea mastilor. am mai vorbit despre modul in care o utilizez (exemple de masti cu apa de trandafiri) in alte topicuri. dupa ce ma demachiez pun pe discuri demachiante si las pe pleoape cateva minute. eu mi-o cumpar din orient. pentru corp nu o folosesc pentru ca nu pot sa-mi aduc foarte multe sticlute si nici nu pot abuza e amabilitatea persoanelor care mi-o procura atunci cand nu merg eu in vacante in zona respectiva.
la noi e mai cunoscuta cea bulgareasca si probabil mai avantajoasa la pret.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Dum Iul 17, 2011 5:31 pm

gabriela2310b scrie:
Y_Yvonne scrie:

yvonne, iti raspund cu intarziere pentru ca nu am vazut mesajul tau. folosesc des apa de trandafiri, in loc de toner sau la prepararea mastilor. am mai vorbit despre modul in care o utilizez (exemple de masti cu apa de trandafiri) in alte topicuri. dupa ce ma demachiez pun pe discuri demachiante si las pe pleoape cateva minute. eu mi-o cumpar din orient. pentru corp nu o folosesc pentru ca nu pot sa-mi aduc foarte multe sticlute si nici nu pot abuza e amabilitatea persoanelor care mi-o procura atunci cand nu merg eu in vacante in zona respectiva.
la noi e mai cunoscuta cea bulgareasca si probabil mai avantajoasa la pret.

Nicio problema, Gabriela. ;) Pot sa intreb la ce pret achizitionezi apa de trandafiri din orient? (ca o curiozitate si in ce fel de sticlute vine (sunt similare celor bulgaresti?)) si pentru comparatie, ai folosit cumva si apa bulgareasca? daca da, cum ti se pare aceasta dpv calitativ comparativ cu cea din orient?

dannadum

Mesajde dannadum » Joi Feb 23, 2012 3:50 pm

Foarte bune rezultate dau produsele Aromatherapy Arbore De Ceai spuma curatare faciala, lotiune tonica, crema de fata ( shop.styx.ro), tara de origine Austria . FARA parabeni, conservanti/coloranti de sinteza

Irinuk82

Mesajde Irinuk82 » Dum Iul 22, 2012 7:33 pm

Buna! M-am confruntat cu o acnee destul de urata de la varsta de 20 de ani, acum avand 30...am reusit sa scap de ea cu ajutorul unei creme preparate in farmacie, care asa se si numeste Crema Farmacia. Am dorit sa va impartasesc acest lucru, pentru ca stiu cat de chinuitoare este .

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Iul 23, 2012 9:04 am

Irinuk82 scrie:Buna! M-am confruntat cu o acnee destul de urata de la varsta de 20 de ani, acum avand 30...am reusit sa scap de ea cu ajutorul unei creme preparate in farmacie, care asa se si numeste Crema Farmacia. Am dorit sa va impartasesc acest lucru, pentru ca stiu cat de chinuitoare este .

Irinuk, ce ingrediente are crema si cat costa? se poate obtine fara reteta? merci.;)

Multumim mult pentru informatie. :)

tiberialia

Mesajde tiberialia » Joi Aug 23, 2012 2:44 pm

Y_Yvonne scrie:
Irinuk82 scrie:Buna! M-am confruntat cu o acnee destul de urata de la varsta de 20 de ani, acum avand 30...am reusit sa scap de ea cu ajutorul unei creme preparate in farmacie, care asa se si numeste Crema Farmacia. Am dorit sa va impartasesc acest lucru, pentru ca stiu cat de chinuitoare este .

Irinuk, ce ingrediente are crema si cat costa? se poate obtine fara reteta? merci.;)

Multumim mult pentru informatie. :)

si o colega din facultate s-a aflat in aceeasi situatie, insa ea a descoperit mai intai cauza... era din cauza hormonala. a tratat intai in interioar, apoi la exterior.

AnteriorUrmătorul