Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Orgasmul

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Little.teaR

Orgasmul

Mesajde Little.teaR » Mar Aug 31, 2010 7:31 pm

Ce inseamna dupa voi orgasmul? Ce se petrece mai exact cu corpul tau in acele momente de extaz? Am si eu o relatie de aproape 2 ani, dar inca nu mi`am inceput viata sexuala...si da, prietenul meu mi`a dat cat timp vreau sa fac acest pas si nu m`a presat absolut deloc...si cum simt ca acest moment se apropie. as vrea sa inteleg mai bine in ce consta aceasta notiune...
True love is your soul's recognition of its counterpoint in another.

larissa.maria

Re: Orgasmul

Mesajde larissa.maria » Mar Aug 31, 2010 7:44 pm

O poveste de 2 ani fara sex nu e relatie... :mrgreen:

Little.teaR

Mesajde Little.teaR » Mar Aug 31, 2010 7:48 pm

Atunci va fi in curand...ideea e ca eu am fost crescuta putin mai reticent in privinta acestui subiect, de asta inca nu s`a intamplat marele eveniment...si, in plus, am vrut sa fiu sigura ca merita, ca pe parcursul acestor 2 ani au fost multe certuri :shock:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Aug 31, 2010 7:57 pm

Pai daca au fost multe certuri, nu vad de ce ar fi el primul...doar pentru ca v-ati vazut 2 ani? :shock: ..marele eveniment trebuie sa aiba loc cu o persoana care te multumeste din toate punctele de vedere... :mrgreen:

Little.teaR

Mesajde Little.teaR » Mar Aug 31, 2010 9:14 pm

In primul rand ma iubeste si il iubesc..chiar la nebunie..in al 2'lea rand n'am stat pe uscat in tot acest timp..am facut peeting, si chiar am ajuns sa facem sex oral..ceea ce ne'a placut extrem de mult..si comparand'o cu relatiile prietenelor mele, asta se poate numi relatie:-p..iar certurile au fost din partea amandurora..si din moment ce am trecut peste ele, cred ca am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si sa ne acceptam unul pe altul..

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Aug 31, 2010 10:30 pm

Chiar nu inteleg de ce nu ati facut decat sex oral...adica pe el il inteleg....dar pe tine, nu... :mrgreen:

Little.teaR

Mesajde Little.teaR » Mie Sep 01, 2010 12:34 pm

Pai...de unde sa incep??
1.Asa am fost crescuta, parintii mei fiind foarte "comunsti" in trecut, dar mai nou s`au dat pe brazda..
2.Am vrut sa fiu sigura ca nu ma vrea doar pentru sex, pentru ca anterior am avut parte de asa ceva
3.Am vrut sa fiu sigura ca nu este vreun laudaros, care a doua zi stie tot orasul
4.Am vrut sa fiu sigura ca el este cel cu care vreau sa fac asta
5.Am fost nesigura pe mine si am considerat ca nu sunt pregatita..etc
si motivele continua...dar nu cred ca cineva are dreptul sa critice decizia mea de a astepta pana acum, din moment ce nici eu nu fac asta...am crezut ca asa e cel mai bine, iar dupa parerea mea asa va si ramane...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Sep 01, 2010 5:06 pm

1. Nu cred ca parintii tai au fost "comunisti" si acum s-au dat pe brazda...pur si simplu considera ca acum esti la varsta potrivita pentru asta... :wink:
2. De unde stii ca precedentul te-a vrut doar pentru sex? Ai facut si cu el doar sex oral? :mrgreen:
3.Crezi ca nu se lauda mai tare cu una care le face doar lor placere? Wrong...se lauda si mai tare... :mrgreen:
4.Nu stiu unde e nesiguranta...sexul oral tot sex se cheama...sau ai senzatia ca daca, de exemplu, afirmi in fata altuia ca esti virgina, nu isi va da seama dupa prima noapte de experientele tale anterioare? Din nou gresit...barbatii te citesc din prima... :mrgreen:
5. Nu te critica nimeni...mi-am spus doar parerea...alegerea e doar a ta... :mrgreen:

habiusa

Mesajde habiusa » Mie Sep 01, 2010 6:39 pm

Si ai impresia ca prietenii lui nu l-au luat peste picio prin faptul ca are o prietena "sfanta"?
Sunt mai mult ca sigura ca nu s-a dat in laturi de la a le spune ca ati facut sex oral...
Plus de asta...parintii tai nu aveau de unde sa stie daca ai facut acel pas sau nu :wink:
Cati ani ai?

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Mie Sep 01, 2010 7:54 pm

cum sa nu aiba de unde sa afle? daca e minora si a fost la ginecolog sa fi sigura ca medicul nu o primeste fara o persoana majora si sa fi sigura ca ii spune daca fata e virgina sau nu. si de ce crezi ca toti baietii spun ce se intampla in relatiile pe care le au? daca o respecta si o iubeste sunt sigura ca nu spune nimic.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Sep 01, 2010 10:06 pm

Daca o respecta, astepta pana era hotarata sa faca pasul... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...daca o utilizeaza asa, s-ar putea sa nu-l mai intereseze pasul, doar pentru el e si mai placut si mai relaxant sa stea si sa i se intample totul... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ami87

Mesajde ami87 » Mie Sep 01, 2010 10:50 pm

nu inteleg larissa de ce vezi sexul oral ca pe un beneficiu doar al lui...fata a zis ca amandoi fac asta si ca amandurora le face placere..cum adica o utilizeaza daca fac impreuna ceva ce le aduce beneficii ambilor?
si cine zice ca o relatie trebuie inceputa cu sexul normal? "daca o respecta.." pai, tocmai, a respectat-o suficient incat sa tina cont de decizia ei,dar a gasit o alta modalitate de a-si oferi placere, mai lipsita de riscuri pentru ea..Plus ca,nu cred ca "el doar sta si asteapta sa i se intample totul", doar "presteaza" si el,nu?
ca o paranteza- de ce daca o fata face sex oral aveti unii impresia ca se injoseste si ca e folosita,iar daca un barbat face sex oral, ii reduceti acest aport la zero?
in definitiv,fata a intrebat ceva,iar noi batem campii pe langa,de parca ar conta acum de ce a asteptat atat si cine cu ce se lauda..
si on-topic Little TeaR, nu ai avut niciodata orgasm in timpul partidelor de sex oral,petting sau masturbare? adica,ai fi avut si panaa acum ocazia..ce s-a intamplat?

Little.teaR

Mesajde Little.teaR » Joi Sep 02, 2010 10:05 am

Abia implinesc 18 ani...peste jumatate de an...m`am convins ca el nu e genul care sa se laude, din moment ce el nu le`a spus prietenilor lui nici macar cum ne alintam, si au aflat din greseala...si am citit ca orgasmul din timpul sexului oral este clitoridian, nu vaginal...de asta am pus aceasta intrebare, ca sa stiu ce diferenta este intre ele...ca poate o sa am si n`o sa`mi dau seama...si probabil ca da, parintii mei doar au realizat ca e normal sa se intample si asta, si de asta accepta situatia...

Little.teaR

Mesajde Little.teaR » Joi Sep 02, 2010 10:09 am

Si voiam sa mai zic ca inainte de prietenul meu actual nu facusem nimic...cu anteriorul preieten, care a fost primul, ne`am vazut doar de 5 ori in 2 luni, si a fost doar asa, de distractie...era normal sa nu fac nimic cu el, din moment ce nu am simtit ca el este "the one"...si da, el m`a vrut doar pentru sex, din moment ce mi`a zis asta cand ne`am despartit...

pasarea.spin

Mesajde pasarea.spin » Joi Sep 02, 2010 10:50 am

nu te astepta ca de la primele acte sa simti orgasmul. il vei simti atunci cand vei sti cu adevarat ce ti place, ce vrei si ce nu vrei intr o relatie sexuala. orgasmul e o conexiune intre parteneri, insa fiecare il simte in felul sau. nu exista o definitie exacta a senzatiilor oferite de acesta. asa ca nu vei avea de ce sa te sperii daca nu vei simti acea placere totala de la primele acte.

Următorul