Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Jucarii sexuale-un ajutor?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

CarmenRC

Re: Jucarii sexuale-un ajutor?

Mesajde CarmenRC » Dum Sep 19, 2010 3:07 pm

Să ştii că nu e o idee rea.

Emmy_angel

Mesajde Emmy_angel » Sâm Sep 25, 2010 1:57 am

Am incercat si chiar a fost fain..jucariile permanent nu sunt bune doar 1 data si atat :D :D :D :D

psiho_lore

Mesajde psiho_lore » Mar Oct 12, 2010 1:21 am

:lol: :lol: :lol: Asta e de departe cea mai comica dezbatere a unui subiect!Mai bine se numea "D-zeu si sexul".Dana,dar tu crezezi ca El chiar a lasat-o insarcinata pe Maria doar cu o raza de lumina?Cert,nu existau si jucarii la vremea respectiva :lol: Eu sunt credincioasa,dar incerc sa respect cele 10 porunci si atat...restul mai e si multa creatie umana.
In fine...pe mine nu ma deranjeaza ideea de a folosi din cand in cand o jucarie,numai ca pana acum nu am avut ocazia.In general,propunerea vine din partea barbatilor si nu pentru ca nu sunt satisfacuti..doar pentru ca ei au o imaginatie mai bogata decat a femeilor si sunt mai putin emotivi.Barbatul mai vrea si sex,nu numai dragoste,putina sare si piper,noutate,s.a.Pacat ca noi suntem majoritatea mult prea romantice sau cu frica de Dzeu,ca sa spun asa. :lol:

dana68

Mesajde dana68 » Mie Oct 13, 2010 8:36 am

psiho_lore scrie::lol: :lol: :lol: Asta e de departe cea mai comica dezbatere a unui subiect!Mai bine se numea "D-zeu si sexul".Dana,dar tu crezezi ca El chiar a lasat-o insarcinata pe Maria doar cu o raza de lumina?Cert,nu existau si jucarii la vremea respectiva :lol: Eu sunt credincioasa,dar incerc sa respect cele 10 porunci si atat...restul mai e si multa creatie umana.
In fine...pe mine nu ma deranjeaza ideea de a folosi din cand in cand o jucarie,numai ca pana acum nu am avut ocazia.In general,propunerea vine din partea barbatilor si nu pentru ca nu sunt satisfacuti..doar pentru ca ei au o imaginatie mai bogata decat a femeilor si sunt mai putin emotivi.Barbatul mai vrea si sex,nu numai dragoste,putina sare si piper,noutate,s.a.Pacat ca noi suntem majoritatea mult prea romantice sau cu frica de Dzeu,ca sa spun asa. :lol:

Off topic(scuze pentru celelalte cititoare):Ce folos ca respecti cele 10 porunci daca nu crezi ca Isus a fost Fiul Lui Dumnezeu?Mantuirea este prin credinta in El nicidecum prin respectarea poruncilor.Si ele isi au rostul pentru a ne arata pacatele din viata noastra.Dar vine o zi si un ceas in care esti ispitit si calci aceste porunci,cu toate ca pana la un punct te-ai straduit din rasputeri sa nu...,sa nu...Si atunci ,ce te faci???Cine te iarta???Stii ca este peste puterile unui om sa tina toate legile pe care le-a lasat Dumnezeu tocmai pentru a intelege neputinta noastra de a ne mantui prin fapte,prin forte proprii???Stii ca in vechime pentru fiecare pacat se aducea o jertfa de ispasire si un animal era sacrificat.Dar Dumnezeu a pus capat acestor sacrificii cand l-a dat la moarte pe Isus,Fiul Sau.Sangele Lui a curs la cruce pentru pacatele omenirii si prin El avem IERTARE.Doar prin credinta in El!!
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Oct 13, 2010 11:17 am

Dana iar incepi?

dana68

Mesajde dana68 » Mie Oct 13, 2010 11:53 am

Taarraa,lore m-a intrebat ceva si eu,din politete,i-am raspuns.Doreai sa tac? Nu-i frumos! :wink:

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Oct 13, 2010 9:52 pm

nu nu.... :lol: :lol:

CarmenRC

Mesajde CarmenRC » Mie Oct 13, 2010 10:56 pm

De acord cu Anda Cristina. :D

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Vin Oct 15, 2010 10:32 am

Mi se pare o tampenie in adevaratul sens al cuvantului. Nu stiu, ma gandesc ca o persoana care apeleaza la astfel de chestii necesita niste controale amanuntite pe undeva...Serios vorbind, e chiar grav daca se ajunge aici. Adica..s-au terminat baietii?

psiho_lore

Mesajde psiho_lore » Lun Oct 18, 2010 1:37 am

OFF TOPIC:Dana,scuze...dar unde am specificat eu ca nu as crede ca Isus este fiul lui D-zeu?Eu am spus ca daca tot se ajunge atat de departe intr-un subiect de genul incat sa introducem religia si credinta la mijloc...atunci te intrebam:cum crezi ca Maria l-ar fi nascut pe Isus?Printr-o raza de lumina?Nu-ti dai seama ca religia are lacunele ei?Eu cred pentru mine si atat,incerc sa nu fac nimic imoral,insa hai sa fim putin mai dezghetati si sa nu mai luam litera de credinta tot ce au scris tot oameni ca si noi in anumite carti religioase!Iar daca ar fi sa luam ca litera de lege,atunci hai sa credem in cele 10 porunci,ca de-aia au fost SINGURELE pe care El le-a intitulat asa.Si nu cerd ca printre ele ar aparea pe undeva:"A nu se folosi vibratorul" :)

dana68

Mesajde dana68 » Lun Oct 18, 2010 3:21 pm

Este ironic modul in care vorbesti despre nasterea Lui Isus.Si ce legatura are asta cu jucariile in cauza?????Ca sa inteleg mai bine,cum crezi tu ca s-a nacut Isus?!
Si inca ceva,Dumnezeu l-a facut pe barbat,care in modul cel mai normal trebuie sa satisfaca femeia din punct de vedere sexual.In situatia data,ce cauta jucariile??????
Si pentru ca nu privesti dincolo de toate si te opresti la faptul ca nu scrie in Biblie:"A nu se folosi vibratorul"iti aduc aminte ca ajuta la masturbare.Asta se numeste PACAT.Biblia ne spune să evităm orice fel de necurăţie şi imoralitate sexuală (Efeseni 5:3).Tot Biblia spune ca :"Nu stiti ca cei nedrepti nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu? Nu va inselati in privinta aceasta: nici curvarii, nici inchinatorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomitii,nici hotii, nici cei lacomi, nici betivii, nici defaimatorii, nici hraparetii nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu."(1 Corinteni 6:9,10)
Acum ia cuvantul malahii si vezi ce inseamna...si mai vorbim! :)

dorin43

Locaţie: Baile felix

Mesajde dorin43 » Mar Oct 19, 2010 11:43 pm

Nu-mi vine sa cred fetele cochetele. Un ou vibrator, asa light, un inel macar... iubita mea vine sa doarma la mine doar pentru oul de dimineata, nu cel adus la pat cu sunca si portocale ci ala micu` cu baterii si telecomanda. Asta este inceputul jucariilor. La un moment te satulesti de pozitii locuri incitante, paduri, lifturi si alte tinerisme.... atunci vine partea frumoasa; de jucarii nu te prea poti satura... ajungi de la soft pana la hard... in cativa ani. Vreau putina initiativa fetele. Carui barbat nu i-ar place sa vina iubita acasa cu un stimulator clittoridian... sa nu se mai chinuie el cu limba:)

psiho_lore

Mesajde psiho_lore » Mar Oct 19, 2010 11:57 pm

"Si inca ceva,Dumnezeu l-a facut pe barbat,care in modul cel mai normal trebuie sa satisfaca femeia din punct de vedere sexual.In situatia data,ce cauta jucariile??????
"

Pai vad ca ai ajuns singura exat la ideea pe care noi restul nu o intelegeam:de ce l-ai bagat pe D-zeu intr-o discutie despre jucarii sexuale,unde chiar nu are nimic de-a face?!Daca pt simpla idee de pacat,se poate pacatui si cu gandul din cate stiu,nu?Nu ti se pare ca deja pacatuiesti si tu destul doar concentrandu-te atat de mult la un subiect al pacatosilor?
In fine,eu inchei aici sb,ca mi se pare ca am lungit-o...pana la urma,nimeni nu trebuie sa convinga pe nimeni de nimic...iar libertatea cuvantului exista de mult timp.

dana68

Mesajde dana68 » Mie Oct 20, 2010 9:59 am

L-am bagat pe Dumnezeu in aceasta discuti pentru ca El URASTE PACATUL.
Pacatuiesti cu gandul atunci cand ai fantezii sexuale cu tot felul de jucarii,repet,scarboase,sau cand iti faci scenarii despre modul in care doresti sa pui in practica asta,dar nicidecum nu pacatuiesti cand cauti sa spui oamenii,daca e nevoie de 100 de ori, ca gresesc,oricare ar fi motivul.
Iti dau un exemplu:in autobuz,in mod repetat vad un tanar care fura din buzunarele oamenilor.Dupa parerea ta sa nu ma duc sa-i spun ca e un pacat ceea ce face,ca il supara pe Dumnezeu,pentru simplu fapt ca daca ma gandesc prea mult la asta pacatuiesc in gandurile mele!!!Cu alte cuvinte sa tac si sa ma uita pe geam cum ploua.

dana68

Mesajde dana68 » Mie Oct 20, 2010 10:04 am

dorin43 scrie:Nu-mi vine sa cred fetele cochetele. Un ou vibrator, asa light, un inel macar... iubita mea vine sa doarma la mine doar pentru oul de dimineata, nu cel adus la pat cu sunca si portocale ci ala micu` cu baterii si telecomanda. Asta este inceputul jucariilor. La un moment te satulesti de pozitii locuri incitante, paduri, lifturi si alte tinerisme.... atunci vine partea frumoasa; de jucarii nu te prea poti satura... ajungi de la soft pana la hard... in cativa ani. Vreau putina initiativa fetele. Carui barbat nu i-ar place sa vina iubita acasa cu un stimulator clittoridian... sa nu se mai chinuie el cu limba:)

Cauta sa te exprimi in cuvinte decente,daca se poate!Aa...si nu uita ca Dumnezeu ti-a dat o limba cu ajutorul careia sa poti sa vorbesti si sa mananci,nicidecum sa o folosesti unde nu trebuie!

AnteriorUrmătorul