Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Modern si ieftin - se poate!

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gHelena

Modern si ieftin - se poate!

Mesajde gHelena » Joi Oct 21, 2010 12:32 pm

Dragele mele, ce parere aveti despre acest articol: http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din ... sta_toamna ? Ati gasit astfel de modele ieftine si in acelasi timp in tendinte? Daca da, impartasiti-ne si noua numele magazinelor de unde putem procura aceste chilipiruri.
Elena Gherasim

Ranya32

Re: Modern si ieftin - se poate!

Mesajde Ranya32 » Vin Oct 22, 2010 1:28 am

modern si ieftin!Dar..incaltaminte care nu sunt confortabile si facute din materiale care iti "incing"picioarele,imbracaminte care se lasa,si la spalare ies culorile pe celelalte haine....Mai bine putine si bune,decat multe si proaste!Asta e parerea mea!

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 22, 2010 10:42 am

Dar aici nu vorbeam desre cum sa iti cumperi cat mai multe haine proaste, ci despre cum sa achizitionezi produse calitative la un pret modest. Sa inteleg ca tu nu ai gasit inca un magazin cu astfel de oferte. Mie, de exemplu, imi place magazinul online miniprix. Au modele pe care de multe ori le-am gasit si in mall, dar la un pret mai redus.
Elena Gherasim

Ranya32

pt gHelena

Mesajde Ranya32 » Sâm Oct 23, 2010 12:20 am

nu stiu ce sa zic despre Miniprix,dar eu eram odata in oras si am vazut un magazin cu imbracaminte,scria miniprix,am intrat dar nu m-a atras nimic ,erau ieftine,multe si proaste.eu raman la parerea mea,nu prea gasesti produse ieftine si bune,doar daca prinzi reducerile mari de la mall.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Oct 23, 2010 10:15 am

Sunt de acord cu tine... :mrgreen:

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Oct 23, 2010 12:10 pm

Obisnuiam sa-mi iau de la reduceri haine de la Terranova sau Kenvelo.

elaga

Mesajde elaga » Sâm Oct 23, 2010 11:10 pm

La Fox, am găsit câteva lucruri drăguțe cu reducere de 70%. În afară de reduceri nu am găsit un magazin cu haine de calitate și ieftine. În schimb am găsit destule cu haine scumpe și de calitate îndoielnică.

corina_1988

Mesajde corina_1988 » Dum Oct 24, 2010 9:11 pm

In legatura cu magazinele Miniprix , am fost acum o sapt in Buc ptr a vizita acest magazin . Pot spune ca am fost mirata sa vad cat de scumpe sunt hainele acelea avand in vedere cat de urate erau si la cat de prost aranjate.Adica , erau haine si pe jos , erau rupte , erau murdare.... :shock: am ramas mirata sa vad preturile unora.MAi erau si exceptii dar nu multe!

gHelena

Mesajde gHelena » Lun Oct 25, 2010 8:51 am

Chiar daca cele mai multe dintre voi au avut experiente neplacute legate de hainele ieftine si bune, mai exista o sansa. Vine sezonul reducerilor de iarna, cand toate magazinele mari isi deschid portile cu preturi accesibile oricui. Nu va sfiiti in a cumpara produsele la reducere, pentru ca unele nu se demodeaza niciodata, iar altele pot fi modificate. Spor sa aveti!
Elena Gherasim

cristyn84

Re: pt gHelena

Mesajde cristyn84 » Joi Oct 28, 2010 10:17 pm

yousn26 scrie:nu stiu ce sa zic despre Miniprix,dar eu eram odata in oras si am vazut un magazin cu imbracaminte,scria miniprix,am intrat dar nu m-a atras nimic ,erau ieftine,multe si proaste.eu raman la parerea mea,nu prea gasesti produse ieftine si bune,doar daca prinzi reducerile mari de la mall.

eu sunt foarte multumita de magazinele on-line...mai nou am descoperit margotte.ro si sunt f multumita..mi-am luat rochite foarte dragute si de foarta buna calitate.

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 29, 2010 10:43 am

Si eu mi-am luat bluze foarte simpatice de pe minirpix.ro, la preturi mult mai mici decat cele din mall. Cred ca ne place sa ne agatam de o idee, cand de fapt nu avem curajul sa incercam ceva nou sau nu ne dezlipim de prejudecati. Nu uitati ca banii pe care ii economisiti din haine, ii puteti investi intr-o iesire la munte sau un weekend departe de zgomotul orasului.
Elena Gherasim

cristyn84

Mesajde cristyn84 » Lun Noi 01, 2010 9:05 pm

gHelena scrie:Si eu mi-am luat bluze foarte simpatice de pe minirpix.ro, la preturi mult mai mici decat cele din mall. Cred ca ne place sa ne agatam de o idee, cand de fapt nu avem curajul sa incercam ceva nou sau nu ne dezlipim de prejudecati. Nu uitati ca banii pe care ii economisiti din haine, ii puteti investi intr-o iesire la munte sau un weekend departe de zgomotul orasului.

nu sunt de parere ca haina il face pe om..insa aceasta il defineste..asadar cand fac cumparaturi imi place sa aleg ceea ce imi permit (nu fac cumparaturi peste posibilitati renuntand la alte lucruri insa nici nu imi cumpar haine ieftine deoarece de ce sa nu recunoastem insa si haina iti confera un anumit statut pe langa celelalte).

gHelena

Mesajde gHelena » Mie Noi 03, 2010 11:47 am

Tocmai pentru ca haina iti ofera un anumit statut, trebuie sa ne alegem vestimentatia in functie de personalitate si mediul in care ne invartim. Lucrurile fortate mereu ies in evidenta si creeaza impresii neplacute. Hainele nu ne vor ajuta niciodata sa parem altfel decat suntem in realitate.
Elena Gherasim

otilialzr

Mesajde otilialzr » Mie Noi 03, 2010 2:24 pm

Un magazin cu haine ok ca pret (nu as spune chiar ieftine) si dragute este Glow (In Romana), eu l-am descoperit de curant si mi-am luat deja cateva chestii dragute de acolo.
:D

cristyn84

Mesajde cristyn84 » Lun Noi 08, 2010 8:26 pm

gHelena scrie:Dragele mele, ce parere aveti despre acest articol: http://www.divahair.ro/moda/sfaturi_din ... sta_toamna ? Ati gasit astfel de modele ieftine si in acelasi timp in tendinte? Daca da, impartasiti-ne si noua numele magazinelor de unde putem procura aceste chilipiruri.

apropo de modern si ieftin :)... http://www.margotte.ro/115000/cojocel_wonderful..il ador..deja l-am purtat cu o rochita tricotata..