Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Hostess...videochat!

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

popa.alexandra

Hostess...videochat!

Mesajde popa.alexandra » Mie Noi 03, 2010 5:02 pm

A lucrat vreuna dintre voi hostess? Care e, de fapt realitatea? Sunt veniturile atat de mari? Dar videochat? Practica vreuna dintre voi? Care este, de fapt, adevarul din interior?

gHelena

Re: Hostess...videochat!

Mesajde gHelena » Mie Noi 03, 2010 5:44 pm

In ceea ce priveste hostessul, castigurile sunt mari, insa daca vrei sa urmezi si o facultate intre timp nu este cea mai buna solutie. Acest job part-time presupune mult timp, multa oboseala si in cele din urma ajungi sa neglijezi facultatea. In plus, hostessul nu este o meserie si de aceea este bine sa luam in considerare mai multe optiuni, chiar daca ar presupune bani mai putini.
Elena Gherasim

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Noi 03, 2010 9:53 pm

....
Ultima oară modificat de anna_d pe Sâm Sep 29, 2012 12:58 pm, modificat 1 dată în total.

Ranya32

Mesajde Ranya32 » Joi Noi 04, 2010 3:10 am

hostess-e k din punctul meu de vedere,adica sa dialoghezi cu invitatii la o petrecere sau ceva,sa intretii atmosfera,sa promovezi ceva...dar videochat e ceva....prostitutie pe internet.e posibil ca in viitor sa iti dauneze o astfel de escapada din trecut,pentru simpla motivatie a banilor,banii vin si pleaca dar trecutul si petele din trecut raman.Stiu un caz in care o fata era plecata la facultate in alt oras si facea videochat,iar fratele ei a vazut-o atunci cand un prieten i-a aratat-o pe propria sora dezbracata asteptand posibili clienti "virtuali".a fost super penibil pentru el .dar si pentru ea a2 a zi cand a ajuns la urgenta in urma bataii luate de la fratele ei.sunt bani castigati usor,dar mai bine iti castigi banii din greu dar te simti mandra de ceea ce esti,si de educatia si principiile pastrate intacte cu care ai crescut.

pinklollypop

Mesajde pinklollypop » Joi Noi 04, 2010 10:41 am

in ceea ce priveste hostess-ul, daca fizicul te ajuta, poti face cu succes acest lucru, si eu am facut asta pe parcursul anilor de facultate pentru a-mi rotunji veniturile si nu am neglijat deloc facultatea. Video chatul in schimb este intr-adevar prostitutie pe internet.... Nu as putea sa fac asa ceva. Totusi, yousn26, povestea ta m-a socat prin simplul fapt ca vorbesti cu atata lejeritate despre cum si-a bagat tipul acela sora in spital :| In fond si la urma urmei, fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui si chiar daca familia ne pune in situatii penibile sau jenante nu cred ca violenta fizica e solutia!

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Joi Noi 04, 2010 5:44 pm

pinklollypop scrie:in ceea ce priveste hostess-ul, daca fizicul te ajuta, poti face cu succes acest lucru, si eu am facut asta pe parcursul anilor de facultate pentru a-mi rotunji veniturile si nu am neglijat deloc facultatea. Video chatul in schimb este intr-adevar prostitutie pe internet.... Nu as putea sa fac asa ceva. Totusi, yousn26, povestea ta m-a socat prin simplul fapt ca vorbesti cu atata lejeritate despre cum si-a bagat tipul acela sora in spital :| In fond si la urma urmei, fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui si chiar daca familia ne pune in situatii penibile sau jenante nu cred ca violenta fizica e solutia!

Sunt de acord cu spusele tale! Democratia presupune vointa libera si din partea ta si a celorlalti de a face ceea ce consideri tu ca e mai bine pentru tine. Despre videochat am aceeasi parere ca si voi.

Ranya32

Mesajde Ranya32 » Joi Noi 04, 2010 7:22 pm

pentru pinklollypop era un fel de a spune,ca a ajuns la urgenta,si nu vorbesc cu lejeritate,doar ca anumite fete chiar merita o astfel de lectie,si pana la urma era fratele ei mai mare,ce atata democratie?la 19 ani esti atat de matur inacat sa raspunzi pentru faptele tale?si cand aceste fete dau de greu,unde se duc?tot la familie,la parinti si la frati,asa ca foarte bine i-a facut,putea sa ajunga la urgenta din partea mea,ca asta merita.

gHelena

Mesajde gHelena » Joi Noi 04, 2010 10:03 pm

yousn26 scrie:pentru pinklollypop era un fel de a spune,ca a ajuns la urgenta,si nu vorbesc cu lejeritate,doar ca anumite fete chiar merita o astfel de lectie,si pana la urma era fratele ei mai mare,ce atata democratie?la 19 ani esti atat de matur inacat sa raspunzi pentru faptele tale?si cand aceste fete dau de greu,unde se duc?tot la familie,la parinti si la frati,asa ca foarte bine i-a facut,putea sa ajunga la urgenta din partea mea,ca asta merita.

Pacat ca a luat amploare aceasta conceptie care aproba violenta si "lectiile de corectie". O lectie este binevenita dupa fiecare greseala, insa aici nu e vorba de violenta sau alte gesturi necugetate, ci de modul in care persoana aflata intr-o astfel de situatie stie sa traga o concluzie si incearca sa isi indrepte singura greseala. Violenta nu a fost niciodata o solutie care sa dea rezultate pozitive.
Elena Gherasim

Ranya32

Mesajde Ranya32 » Vin Noi 05, 2010 2:41 am

crede-ma elena si eu sunt anti-violenta,chiar si verbala,un om normal care are o anumita educatie,constiinta si simtul raspunderii reuseste sa invete din propria greseala si sa aiba grija sa nu o mai repete(Si acum vorbesc in general,fara sa fac referire la cazul cu fata respectiva si cu fratele ei.am povestit si eu ce am auzit,referitor la topicul acesta).cunosc persoane din jurul meu care nu reusesc sa-si tina o promisiune,auzi tot timpul NU MAI FAC,A FOST ULTIMA DATA! si defapt repeta aceeasi greseala de multe ori,in loc sa invete ceva de prima data.Lumea in care traim nu e perfecta,sunt oameni normali si oameni anormali(moral,ma refer).

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Noi 05, 2010 1:07 pm

.....
Ultima oară modificat de anna_d pe Sâm Sep 29, 2012 12:59 pm, modificat 1 dată în total.

tayana

Mesajde tayana » Sâm Noi 06, 2010 12:56 am

hostess ca hostess....videochat-ul e mai grav...daca ai ajuns sa faci asta inseamna ca numai ai mult nici pana la "centura"..oricum sa numai vorbim de respectul de sine... :oops:

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Lun Noi 08, 2010 2:37 pm

tayana scrie:hostess ca hostess....videochat-ul e mai grav...daca ai ajuns sa faci asta inseamna ca numai ai mult nici pana la "centura"..oricum sa numai vorbim de respectul de sine... :oops:

Intr-adevar, este vorba despre stima de sine, despre ceea ce inseamna o fata pentru ea insasi. Sunt de parere ca decaderea unei fete de aici incepe.

anna_d

Mesajde anna_d » Joi Noi 11, 2010 1:52 pm

tayana scrie:.videochat-ul e mai grav...daca ai ajuns sa faci asta inseamna ca numai ai mult nici pana la "centura"..oricum sa numai vorbim de respectul de sine... :oops:

Pai videochat-ul e centura moderna. Datorita tehnologiei totul devine mai confortabil.

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Iun 15, 2011 2:10 pm

....
Ultima oară modificat de anna_d pe Sâm Sep 29, 2012 12:59 pm, modificat 1 dată în total.

ticton120

Mesajde ticton120 » Vin Mai 18, 2012 7:44 pm

Am mai multe siteuri numai cu trafic din afara Romaniei pentru care am nevoie de modele sa lucreze de acasa. Platesc pana la 80% din incasari.

Daca te mai intereseaza te rog sa imi dai mesaj.

Următorul