Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Rautatea intre femei

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

taarraa

Re: Rautatea intre femei

Mesajde taarraa » Vin Oct 08, 2010 2:21 pm

Asa este ... prietenia adevarata intre fete incepe sa fie din ce in ce mai rara.Eu una nu am nici o prietena foarte buna si doar prietene de distractie..e greu acum sa gasesti o prietena in care sa ai atata incredere incat sa-i impartasesti secretele tale.
Sincer eu prefer prietenia baietilor acord mai mult credit acestor gen de prietenii,atata timp cat nu se ajunge la alt gen de sentimente totul e perfect

sunny.days

Mesajde sunny.days » Vin Oct 08, 2010 8:29 pm

Din pacate am observat acelasi lucru :D
Si nu, nu am vazut vreodata o gasca asemanatoare macar cu cea din Sex and the City :D
Foarte rar vad si 2 prietene f bune, fara interes :wink:
http://verze.ro
simtul umorului nu a murit!

gHelena

Mesajde gHelena » Mar Oct 12, 2010 10:04 am

E adevarat ca de cele mai multe ori filmele raman doar povesti. Totusi, exista si cazuri de prietenii solide, chiar intre femei. Relatia dintre doua femei nu va fi niciodata la fel de stransa ca cea a barbatilor, deoarece sta in natura noastra sa ne dorim sa fim mereu cele mai frumoase, mai apreciate. In plus, noi punem mai mare pret pe detalii si lucruri marunte pe care o persoana apropiata noua le face si de aceea motivele de cearta sau de discutii aprinse se ivesc mai repede decat in cazul barbatilor. In ceea ce priveste rautatea gratuita a colegelor de la birou, consider ca este expresia vadita a unor complexe latente, pe care persoana in cauza nu le poate stapani, sau macar masca. Asadar, de ce sa fim afectate de micile rautati? Si noi suntem rautacioase macar o data pe zi. :roll:
Elena Gherasim

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Vin Oct 15, 2010 10:36 am

Exista concurenta. Si cand exista concurenta, indiferent ca e un grup de baieti sau de fete apare "eu sunt mai...decat...". Femeile, se stie, ca sunt mult mai rele decat barbatii in mai toate privintele. Invidie, lacomie, dorinta de a "o lua" domina...E suparator sa stii ca intr-o comunitate in care femeia ar trebui sa fie echilibrata( individual, vorbind) e un haos in societate, cand vine vorba sa interactioneze pe diverse planuri cu altele.

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Lun Noi 15, 2010 4:14 pm

este absolut groaznic, ca femeile sa nu se inteleaga, si barbatii profita, ca ele intre ele sunt invidioase, rele, artagoase etc..si cred ca rivalitatea asta intre femei se gasesti mai la tot pasu..mare pacat, in loc ca noi intre femei sa legam o anume 'alinata' e exact contrariu...foarte rara este dat sa ai prietene adevarate cu care sa impartasesti si rau si bine...eu din cate asa zise prietene am avut, am ramas cu una...si ce relatie frumoasa de prietenie avem.in ziua de azi nu foarte des gasesti pe cineva care sa iti fie alaturi doar pt ca tu esti tu, si nu pt alte motive.din pacate exista genu de ' prietene' care acum vb cu ele anume lucruri si cum ai plecat deja te si face cu ou si cu otet...

anna_d

Mesajde anna_d » Lun Noi 15, 2010 9:16 pm

O singura prietena, dar buna e foarte bine. Unele din noi nici pe aceea nu o au. :(

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Mar Noi 16, 2010 3:49 pm

anna_d scrie:O singura prietena, dar buna e foarte bine. Unele din noi nici pe aceea nu o au. :(

imi pare rau pt fetele care nu au macar o prietena, dar mai bine nici una uneori decat cate o cutra care urmaresti orice altceva decat faptu sa iti fie prietena...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Noi 17, 2010 9:20 am

Stiti vorba:"Fereste-te de prietenia dusmanului, dar mai ales de dusmania prietenului". :wink:

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Noi 20, 2010 8:24 pm

larissa.maria scrie:Stiti vorba:"Fereste-te de prietenia dusmanului, dar mai ales de dusmania prietenului". :wink:

Nu stiam vorba asta, insa mare dreptate are cine a spus-o.

andreea1001

Mesajde andreea1001 » Sâm Noi 27, 2010 11:24 pm

Femeile sunt un pic cam rele,un pic mai mult pentru ca intervine invidia,egoismul,aroganta,de asta sa ai grija cand iti alegi prietenele ,mai bine una decat mai multe pe care sa nu te poti baza

iulianna89

Mesajde iulianna89 » Dum Noi 28, 2010 3:43 pm

Ionyssa scrie:Deci, am stat in camin pe timpul scolii si am observat situatia urmatoare: 4 baieti in camera=4 prieteni, in cel mai scurt timp. 4 fete intr-o camera=4 cotoharle care sfarseau prin a se desparti cu scandal si a se imprastia in cele 4 zari ale caminului. Fiecare dintre ele era victima celorlalte si la scurt timp dupa ce se muta cu alte colege, situatia se repeta :)

:D ai dreptate...am trecut si eu prin asta...cunosc actiunile de genul...dar mai cunosc de asemenea si cazuri fericite,in care fetele s-au inteles de minune in colectivul respectiv(sau poate doar aparentele???) :lol:

vampiresoule

Mesajde vampiresoule » Lun Noi 29, 2010 12:50 pm

iulianna89 scrie:
Ionyssa scrie:Deci, am stat in camin pe timpul scolii si am observat situatia urmatoare: 4 baieti in camera=4 prieteni, in cel mai scurt timp. 4 fete intr-o camera=4 cotoharle care sfarseau prin a se desparti cu scandal si a se imprastia in cele 4 zari ale caminului. Fiecare dintre ele era victima celorlalte si la scurt timp dupa ce se muta cu alte colege, situatia se repeta :)

:D ai dreptate...am trecut si eu prin asta...cunosc actiunile de genul...dar mai cunosc de asemenea si cazuri fericite,in care fetele s-au inteles de minune in colectivul respectiv(sau poate doar aparentele???) :lol:

eu cu cea mai buna prietena a mea la caminul din liceu ne-am cunoscut ...si de atunci suntem foarte bune prietene...au trecut 4 ani si zici ca pe timp ce trec anii relatia dintre noi prinde si mai mult radacini..in caminele de fete sau unde sunt si fete se intampla dese ori ca asa zisele 'prietene ' sa fie niste scorpii si niste rautacioase...care altceva nu stiu decat sa te faca cu ou si cu otet

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 6:10 pm

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

Mia_O

Mesajde Mia_O » Vin Feb 20, 2015 11:21 am

Cred ca totul vine de la modul in care femeia in general priveste lucrurile. Barbatii au un total alt mod de a vedea situatia, hai sa-i spunem un pic mai superficial. Femeia ia totul personal. Eu fiind femeie, ma gandesc la fiecare aspect din spatele unor cuvinte, al unor gesturi si al unor atitudini a coletivului in care muncesc.Si celelalte femei cu siguranta fac la fel. Barbatii iau lucrurile ca atare. Fara prea multe complicatii. Si uneori e foarte bine- la munca de exemplu, alteori si aici ma refer acasa in relatia cu partenerul uneori nu e asa bine. M-am lovit si eu de acest aspect, dar poate la randul meu am facut si eu la fel ca ele. :)
http://lumealuimia.blogspot.ro/

Anterior