Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Despre parfumuri

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

larissa.maria

Re: Despre parfumuri

Mesajde larissa.maria » Mar Apr 19, 2011 7:10 pm

Liber la teapa, mama draga... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ala123

Mesajde Ala123 » Lun Mai 09, 2011 3:15 am

pana la urma mi-am cumparat un ferragamo Incanto Shine de la aoro.ro si pana acum sunt foarte multumita...eu una ii recomand

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Mai 10, 2011 10:22 pm

Tepuieste-te in continuare...dar nu mai recomanda.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ala123

Mesajde Ala123 » Vin Mai 20, 2011 7:06 pm

atata timp cat eu si prietenele mele suntem multumite de ei o sa ii recomand.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mai 22, 2011 10:13 am

:mrgreen: Recomanda-le utilizatoarelor de avoane si oriflame...pentru ele merg si facaturile acelea grosiere...... :mrgreen:

Marana1984

Mesajde Marana1984 » Dum Mai 22, 2011 9:12 pm

@lasrissa.maria
nu vad ce e rau in a folosi produse de la avon, oriflame sau oricare alt producator. ma rog... cat despre aoro.ro si eu mi-am cumparat de la ei un Versace Versense si in niciun caz nu e facatura...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mai 22, 2011 11:09 pm

Ia-ti acelasi parfum din vest sau macar de la Sephora si te lamuresti cum e cu orijinalu' de pe net... :mrgreen: ...nu e nimic rau in a folosi avoane, etc....eu ziceam ca de pe site-uri dubioase isi cumpara persoanele mai putin cunoscatoare si fara pretentii... :mrgreen:

beautyluiza

Mesajde beautyluiza » Mar Mai 24, 2011 9:59 am

Buna, fetelor, mie imi plac parfumurile fresh. Folosesc de la Lady, un parfum cu miros de trandafiri. Puup.

flaviadragomir

Mesajde flaviadragomir » Mar Iun 28, 2011 2:31 pm

Bunaa. Ce faceti?

In sfarsit un subiect pe placul meu :D Eu am descoperit vara asta 2 parfumuri foarte foarte dragute : C-thru Golden Touch si Hippy Soul de la BU. Miros foarte fain si sunt mai de vara asa. :) Le recomand cu placere. Le-a mai folosit careva? Va pup

ares

Mesajde ares » Joi Iul 28, 2011 10:20 am

Parfumurile mele preferate momentan sunt "Spirit" by Antonio Banderas si tot de la el, "Diavolo Temptation".

sabrina_me04

Mesajde sabrina_me04 » Lun Noi 07, 2011 11:15 pm

beautyluiza scrie:Buna, fetelor, mie imi plac parfumurile fresh. Folosesc de la Lady, un parfum cu miros de trandafiri. Puup.

da, si mie tot cele fresh imi plac, eu imi comand dupa http://www.esun.ro

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Noi 08, 2011 6:02 pm

sabrina_me04 scrie:
beautyluiza scrie:Buna, fetelor, mie imi plac parfumurile fresh. Folosesc de la Lady, un parfum cu miros de trandafiri. Puup.

da, si mie tot cele fresh imi plac, eu imi comand dupa http://www.esun.ro

Problema ta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

maia3

Mesajde maia3 » Mar Apr 24, 2012 6:29 pm

Mie imi plac foarte mult parfumurile Dior si Boucheron.Din pacate cele din urma nu se mai gasesc in magazinele din Romania.
In general mi se pare un pic dificil sa aleg un parfum, trebuie sa testez musai pe piele, sa astept cateva ore pentru a vedea cum evolueaza parfumul.De mule ori mi se intampla sa incerc un parfum, la inceput este fresh, dar apoi se indulceste foarte mult.
Mai nou am primit cadou o mostra Anna Sui, Forbidden Affair si este ok, un parfum casual spre elegant interesant.
Am gasit niste informatii despre alegerea parfumului si review-uri pe despreparfumuri.ro, dar ideea de baza ramane testatul parfumului pe propria piele.

cociu.dina

Mesajde cociu.dina » Dum Iul 08, 2012 12:20 pm

Eu folosesc aromele in functie de anotimp. Cand este mai cald imi plac cele fresh si delicate: Versace (Bright cristal),Light Blue de la Dolce&Gabanna; Daisy- Marc Jacobs, Play for her de la Givanchy-pe asta l-am descoperit recent si il ador, sau Ange ou Demon le secret tot de la Givanchy, iarna in schimb imi plar aromele mai dulci: Elle de la YSL, dar preferatul meu ramane Insolence de la Guerlain-este un pic mai pretentios, e de seara.
Despre parfumurile de la Avon/Oriflame- depinde acum de bugetul fiecaruia, eu am avut si din alea dar nu mi se pare ca tin atat de mult.
In ultimul timp ma intreb daca si cele din Sephora sau Douglas/alte magazine de prin oras sunt autentice, oricum ca sa fiu sigura imi iau din strainatate, pentru ca in Romania orice e posibil.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Iul 08, 2012 6:01 pm

cociu.dina scrie:Eu folosesc aromele in functie de anotimp. Cand este mai cald imi plac cele fresh si delicate: Versace (Bright cristal),Light Blue de la Dolce&Gabanna; Daisy- Marc Jacobs, Play for her de la Givanchy-pe asta l-am descoperit recent si il ador, sau Ange ou Demon le secret tot de la Givanchy, iarna in schimb imi plar aromele mai dulci: Elle de la YSL, dar preferatul meu ramane Insolence de la Guerlain-este un pic mai pretentios, e de seara.
Despre parfumurile de la Avon/Oriflame- depinde acum de bugetul fiecaruia, eu am avut si din alea dar nu mi se pare ca tin atat de mult.
In ultimul timp ma intreb daca si cele din Sephora sau Douglas/alte magazine de prin oras sunt autentice, oricum ca sa fiu sigura imi iau din strainatate, pentru ca in Romania orice e posibil.

Si eu fac la fel... :wink:

AnteriorUrmătorul