Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

va atrag barbatii insurati????

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

kissa_iuby

va atrag barbatii insurati????

Mesajde kissa_iuby » Mar Iun 09, 2009 12:08 am

buna....sunt indragostita de un barbat insurat.... :oops: .....ne-am cunoscut intamplator...eu lucram la un magazin si el trecea de 10 ori pe zi prin fata magazinului si intorcea capul si se uita la mine de fiecare data cand trecea...pana intr-o zi cand mi-am luat inima in dinti si am intrat in vorba cu el....mi-a cerut nr de tel si am inceput sa ne vedem....si lui ii place de mine....eu la randul meu sunt implicata intr-o relatie de doi ani de zile...nu prea reusesc sa ma vad asa des cu EL(barbatul insurat)....dar cand ne vedem profitam la maxxxim de timpul petrecut impreuna.....ne simtim atrasi unul de celalalt....si il vad k si el simte o atractie foarte mare fata de mine....ce ziceti?va rog sa-mi spuneti si parerea dvs....va pup

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Mar Iun 09, 2009 10:23 am

Ce te faci si cu atractia asta... Ca si efectul magnetilor daca se atrag, se atrag... nu ai cum sa le stai in cale. Totusi oamenii nu sunt ca magnetii, ei mai au si ratiune si aceasta ar trebui sa conduca in cele din urma.

In ceea ce priveste strict cazul tau eu nu sunt de acord cu minciuna. Mie mi-ar fi greu sa mint zilnic... sa ma ascund. M-ar macina fizic si psihic. Din pct meu de vedere cel mai normal ar fi ori sa va despartiti si sa va vedeti de actualii parteneri ori sa rupeti vechile relatii si sa fiti impreuna :)

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Iun 09, 2009 10:27 am

poate e ceva trecator ,
nu dai de banuit partenerului tau cel de 2 ani?
daca ar fi barbatul tau sa te insele ce ai face?
pune-te in situatia nevestei lui (el)

daniela_2009_08

Re: va atrag barbatii insurati????

Mesajde daniela_2009_08 » Mar Iun 09, 2009 7:21 pm

...la toti li se intampla.. :D chiar cand nu te astepti..io sunt de parere ca nu ar trebui sa il paraseseti pe iubitul actual..caci pana la urma..el este barbat insurat..ma rog..faci ce vrei :twisted: ziceam si eu asa...ca un sfat :mrgreen:

chriselis

Mesajde chriselis » Mar Iun 09, 2009 8:14 pm

da...e tentant rau marul interzis...relatia poate dura mai mult sau mai putin...daca te implici prea tare,finalul e acelasi in aceste conditii: multa suferinta...barbatii casatoriti renunta greu sau deloc la casnicia lor...

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Mie Iun 10, 2009 11:20 am

prietenul meu nu banuieste nimic....pentru ca nu ne vedem in orasul nostru....ne vedem in alta locatie,unde nu ne stie nimeni!!!....el cand e cu mine se intampla sa-l sune si sotia lui si o minte k e cu totul in alta parte,nu de nimic de banuit!!!mi-a zis ka daca eu nu aveam de gand sa intru un vorba cu el...facea el pasul asta!!!imi place foarte mult de el,nu numai ca aspect fizic.....ci si ca intelect! e foarte diferit de ceilalti barbati!!!....eu am 20 de ani si el are in jur de 30.... :wink: .....nu zic ca relatia asta ar putea sa dureze...sau poate da...dar nici eu nu mi-as lasa partenerul....si nici el sotia...deoarece are si un copil mic....de cateva luni...ne traim viata ca si knd ar fii ultima clipa!!!......si dupa cate vad eu,nu are de gand sa renunte nici la mine.....

Monique10

pacat

Mesajde Monique10 » Mie Iun 10, 2009 5:44 pm

si constiinta ta nu iti spune nimic?? repet ce a mai spus alta doamna, domnisoara... tu daca ai afla ca iubitul tau ar face acest lucru cum ai reactiona..
Sfatul meu este sa alegi...altfel risti sa ii pierzi pe amandoi.
Cel insurat nu te va face niciodata doamna, iar daca o va face vei ajunge a fi doamna inselata.
Mai ales ca stii ca il rapesti de langa copilul sau, eu iti spun ca gresesti amarnic!!!
Blamez femeile care se incurca cu barbati insurati si in acelasi timp si pe ei!
NU UITA WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
poate copilul tau va simti lipsa tatalui, ti-ar placea???

maia08

Mesajde maia08 » Mie Iun 10, 2009 8:50 pm

da cu atractia nu te poti pune...draga mea nu am eu dreptul sa va judec si nici corect nu ar fi ,un lucru iti spun de care trebuie sa tineti cont: sa stiti doar sa va opriti la timp si sa-si vada fiecare de "cratita" sa

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Joi Iun 11, 2009 10:39 am

fiecare cu parerea lui..dar mie imi place sa-mi traiesc viata.......si cu el ma simt foarte bine...daca el continua sa se vada cu mine, inseamna ka in relatia cu sotia lui ceva nu merge....poate k nu se mai simte atras de ea, si cauta ceva mai bun...altfel nu ar avea de ce sa o insele.....

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Joi Iun 11, 2009 1:03 pm

tu ai cerut parerea noastra si cine a vrut si-a spus-o ...

Monique10

exact camelia

Mesajde Monique10 » Joi Iun 11, 2009 1:16 pm

ai cerut parerea. Doar nu te asteptai sa iti spunem ca ai facut o fapta buna!
accentuez, ai grija ce faci. Nu te amenint eu, evident ca nu am EU nici o putere asupra ta, dar DUMNEZEU da!
nu sunt nici bisericoasa si nici vreo mamaie, am doar 24 de ani.
si iti repet ca gresesti, seara cand te speli in baie pe fata si te uiti in oglinda esti ok?
esti implinita cu cei doi?

kissa_iuby

Mesajde kissa_iuby » Joi Iun 11, 2009 1:38 pm

apreciez parerea voastra.....doar de aceea v-am si spus ca sa stiu si parerea celorlalti....dar eu consider ca nu sunt singura in acest caz.....mai sunt multe alte persoane la fel ca mine.,,,,,,.....dar asta e viata..."DRAGOSTEA NU ARE LEGE"......

Monique10

Mesajde Monique10 » Joi Iun 11, 2009 1:43 pm

crede-ma ca nu am nimik personal cu tine.
pur si simplu daca as afla ca barbatul meu ma inseala si ca aceea ar sti... prefer sa nu descriu ce i-as face ei in primul rand si apoi lui.
Iar eu nu am copii... oare iti inchipui cum se simte prima de femeie din viata lui???

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Joi Iun 11, 2009 2:19 pm

deci tu ne-ai cerut parerea si acum spui ca stii parerea celorlalti... Daca nu te interesa parerea noastra ce ne-ai mai spus-o?
Daca tu crezi ca ceea ce intre voi este dragoste, da-mi voie sa-ti spun ca omul ala isi iubeste in primul rand copilul si abia apoi pe ceilalti! Nu cred ca este vorba de dragoste, probabil ca daca tu te-ai dat la el, unui barbat nu-i trebuie mai mult ca sa pice in plasa! Sa stii ca o relatie bazata pe destramarea unei familii nu este chiar pe placul Lui Dumnezeu!

maia08

Mesajde maia08 » Joi Iun 11, 2009 5:11 pm

eu am fost in asa situatie doar ca nu am acceptat avansurilor lui,insa suntem buni prieteni si discutam despre toate.are o fetita de un anisor si cum isi iubeste copilul asa si sotia stiu asta sigur,dar cand l-am intrebat: are o sotie perfecta pe care o adora si un copil de ce cauta aventuri??? stiti nu mi-a raspuns concret 100%,doar ca: suntem tineri,sotia e sotie si sotie ramane,acasa mereu il va intalni si astepta cu bratele deschise si asta se va intampla toata viata,dar cica ce va face rau daca se aventureaza cu cineva ce-i place? si inca ceva mi-a spus: ca ceea ce nu stii si nu trebuie de stiut nu deranjeaza si e permis!!! marog barbatii il au pe dracul si femeile pe mikiduta(unele),acum stiu ca rar dar se "vede" totusi cu o fetita. eu daca sincer din aceasta cauza nici nu vreau sa ma casatoresc.. toti inseala! mi-a spus tot un sot(mai in varsta):ca barbatul care nu-si inseala sotia ori e bolnav,ori nu e barbat..putere noua femeilor si mai multa sotiilor!!!!!!!!!!

Următorul