Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

caderea parului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

enelice

caderea parului

Mesajde enelice » Vin Iun 26, 2009 6:03 pm

stiu ca e destul de normal sati cada parul, dar de vreo 2 luni imi cade parul in smocuri de 3-5 fire la un loc. am noroc ca a avut de unde pt ca il am mai des.ca alfel eram chiala pana acum. nici nu trebuie sal piptan ca sa cada,doar trec mana prin el si raman cu fire in mana. spunetimi va rog ce as pute sa iau,ma gandescla pastile ceva,pt ca sampoanele nu au nici un efect. astept raspunsuri :

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Dum Iun 28, 2009 3:20 pm

Eu am luat in urma cu vreo 3 ani niste vitamine Biofemin pentru par, ten si unghii si dupa cateva luni am observat ca mi s-a regenerat doar ca imi arata destul de ciudat acele firicele de par scurte care imi cresteau drept in sus.

enelice

Mesajde enelice » Dum Iun 28, 2009 6:15 pm

aha,ms.
mie mai mia trecut o idee prin cap,poate o sa radeti. dar eu am parul lu tatal meu, ca culoare si fir de par. si el a chelit sus la batranete, si fratele meu mai mare la fel. Ar putea sa chelesc si eu la fel,ca fata?
:wink:

enelice

Mesajde enelice » Dum Iun 28, 2009 6:23 pm

Am sa ma apuc de o masca: vit A uleioasa +vit E fiola + ulei recin + ulei masline. Cica e buna. am sa incerc si am sa va povestesc.

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Dum Iun 28, 2009 10:49 pm

Nu-ti face griji. Se intampla extrem de rar ca o femeie sa cheleasca. Sper sa-si faca efactul acele fiole :wink:

MainePoimaine

Mesajde MainePoimaine » Lun Iun 29, 2009 10:34 am

Si ce cauta acest subiect la "Intreaba expertul Feng Shui" ? Cred ca ai vrut sa postezi la "Intreaba expertul hair -stylist" :D

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Iun 29, 2009 11:40 am

aha doar ca de ea nu s-a mai luat nimeni :)

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Lun Iun 29, 2009 2:22 pm

camelia s anu crezi ca am ceva cu tine ,
nu m-am luat de acest subiect ca poate fi mutat de moderator acolo unde-i este locul ,
nici la subiectul deschis de mine nu m-am luat de tine-am precizat ca este subiect deschis pentru expertul feng shui si ca astept raspuns de la persoana respectiva .

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Iun 29, 2009 3:01 pm

nici n-am zis ca ai ceva cu mine! stii inteleg din prima cand imi spui ceva?! dar u mi-ai zis si a 2a oara desi eu nu mai scrisesem la acel subiect! in fine chiar nu e un subiect de discutie! :)

vava

Mesajde vava » Mar Iun 30, 2009 8:53 am

sorinaclaudia scrie:Eu am luat in urma cu vreo 3 ani niste vitamine Biofemin pentru par, ten si unghii si dupa cateva luni am observat ca mi s-a regenerat doar ca imi arata destul de ciudat acele firicele de par scurte care imi cresteau drept in sus.

Buna,am si eu o intrebare daca stii,te rog sa imi spui vitaminele astea Multumesc!sunt contraindicate daca alaptez?

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Mar Iun 30, 2009 11:03 am

Draga mea eu nu am un prospect sa vad contraindicatiile pentru ca a trecut mult timp de cand am luat.
Dar daca ai nascut recent nu-ti face griji pentru ca e normal sa-ti cada parul. Poate fi destul de neplacut dar sa stii ca nu dureaza mult timp. Eu dupa nastere am luat in continuare vitaminele prenatale Elevit, care sunt special create pantru perioada prenatala si postnatala. Am avut o perioada in care imi cadea parul foarte mult. Ma piaptanam dimineata si stringeam o gramada de fire de par iar peste zi mi-l strangeam intr-o coada si mi-l tineam impletit pentru ca altfel imi atirnau mereu fire de par si arata urat. Dar acum la aproape un an de la nastere nu mai am problema asta. Ma piaptan dimineata si seara si imi iau toate firele ccazute iar peste zi nu imi mai atirna niciun fir de par.

Asa ca toate-s trecatoare nu-ti face griji :!:

enelice

Mesajde enelice » Mar Iun 30, 2009 11:21 am

eu sunt mai noua pe aici si nu am stiut cam cum sa procedez,si nu am stiut ca era pt un subiect anume adica ,,feng shui,, am vrut sa-mi spun si eu un offfffff de-al meu. nu am vrut sa creez probleme, data viitoare am sa fiu mai atenta sa vad cum se procedeaza pe la voi.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Iun 30, 2009 3:22 pm

enelice- este si subiect mai sus de "feng shui" unde raspunde expertul hair . pune subiectul acolo si vei primi raspuns ,

vava

Mesajde vava » Mar Iun 30, 2009 8:19 pm

sorinaclaudia scrie:Draga mea eu nu am un prospect sa vad contraindicatiile pentru ca a trecut mult timp de cand am luat.
Dar daca ai nascut recent nu-ti face griji pentru ca e normal sa-ti cada parul. Poate fi destul de neplacut dar sa stii ca nu dureaza mult timp. Eu dupa nastere am luat in continuare vitaminele prenatale Elevit, care sunt special create pantru perioada prenatala si postnatala. Am avut o perioada in care imi cadea parul foarte mult. Ma piaptanam dimineata si stringeam o gramada de fire de par iar peste zi mi-l strangeam intr-o coada si mi-l tineam impletit pentru ca altfel imi atirnau mereu fire de par si arata urat. Dar acum la aproape un an de la nastere nu mai am problema asta. Ma piaptan dimineata si seara si imi iau toate firele ccazute iar peste zi nu imi mai atirna niciun fir de par.

Asa ca toate-s trecatoare nu-ti face griji :!:

Multumesc pt raspuns!Am nascut de 8 luni si parul imi cade si mai mult decat pana acum cu toate ca am luat toate vitaminele prescrise dupa nastere!

chrissaly

Mesajde chrissaly » Joi Iul 09, 2009 8:34 am

si eu am o problema cu caderea parului.Imi cade destul de mult,de aceea il tin tot timpul legat.Cand ma trezesc dimineata e perna plina de par,la baie nu mai zic,cade si mai mult.Am nascut acum 10 luni asta sa fie cauza? :( am luat revalid ,s-a indesit dar de cazut tot cade :cry: nu mai stiu ce sa fac

Următorul