Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Tratament riduri

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Iulia66

Tratament riduri

Mesajde Iulia66 » Joi Dec 20, 2012 6:19 pm

Pana acum ma laudam ca nu am de ce sa imi fac griji in privinta ridurilor, dar in iarna asta au inceput sa se contureze niste linii de expresie. Nu am mai urmat tratamente special pentru asta, este timpul sa incep acum?

VictoriaDica

Re: Tratament riduri

Mesajde VictoriaDica » Joi Ian 03, 2013 9:23 pm

Sa stii ca e si din cauza vremii, tenul nu mai e oxigenat, sunt multe celule moarte, se vad toate imperfectiunile. Poti sa-l ajuti cu o crema antirid in perioada asta. Eu sunt clienta fidela a produselor Dr. Nobis, in forma cat mai naturala.

Din gama antirid gasesti multe variante (creme si uleiuri Apiserum, gama Revita cu masti, fiole si emulsii, etc.). Cel mai bine sa-ti alegi singura produsele, in functie de ce stii ca-ti prieste. Toate informatiile le gasesti pe apiestetic.ro, sau daca e nevoie, iti las un contact personal.

sexshopamsterdam

Mesajde sexshopamsterdam » Lun Ian 07, 2013 3:00 pm

Si eu am cateva riduri in jurul ochilor, am observat ca scad daca am ma multa grija de fata, seara folosesc un gel de curatare de la bioderma, dupa care hidratez fata cu o crema de noapte de la Loreal, o sa incerc totusi si o crema antirid mai tarziu, am 22 de ani si nu stiu daca este tocmai indicat.

Gabita5

Mesajde Gabita5 » Mie Apr 24, 2013 4:44 pm

In cazul ridurilor, eu nu am simtit efectele cremelor, chiar daca am dat buni pe ele. am vrut sa fac o investitie pe termen lung, cu rezultate vizibile..ar trebui sa luati si voi in calcul varianta liftingului facial, poate nu acum, dar pe viitor, pentru ca intinereste incredibil. l-am facut la inceputului anului la Medicover, cu dr, Stanculescu Vasalos, si acum ma bucur de noua mea varsta :)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Apr 25, 2013 1:39 pm

Gabita5 scrie:In cazul ridurilor, eu nu am simtit efectele cremelor, chiar daca am dat buni pe ele. am vrut sa fac o investitie pe termen lung, cu rezultate vizibile..ar trebui sa luati si voi in calcul varianta liftingului facial, poate nu acum, dar pe viitor, pentru ca intinereste incredibil. l-am facut la inceputului anului la Medicover, cu dr, Stanculescu Vasalos, si acum ma bucur de noua mea varsta :)

Asta-i tot unul "priceput" ca si Calin Dobos? :twisted:

Gabita5

Mesajde Gabita5 » Dum Apr 28, 2013 9:53 pm

Nu am detaliile cazului Dr. Dobos..eu am incredere in medicul meu, nu e prima data cand apelez la dansa

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Apr 29, 2013 4:16 pm

Gabita5 scrie:Nu am detaliile cazului Dr. Dobos..eu am incredere in medicul meu, nu e prima data cand apelez la dansa

Ti le spun eu, daca n-ai vazut la TV...e unul care se dadea estetician , dar n-avea patalama decat de stomatolog...si isi facea si el reclama pe forumuri...pana intr-o zi cand a dat chix si a murit pacienta. :(

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:06 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. http://www.1001articole.ro 0730.410.783

monamonika

Mesajde monamonika » Joi Ian 09, 2014 10:28 am

Serum mineral pentru prevenirea ridurilor: Ajuta la regenerarea si hidratarea pielii, estompeaza ridurile existente si impiedica formarea lor. Contine extracte de plante, musetel si viola, minerale de la Marea Moarta, vit A si E, precum si glicoproteine si iod. Recomandam aplicarea serului atat dimineata, cat si seara pe pielea curata, prin masaj usor pana la absorbtie totala. Se foloseste de 3 ori pe saptamana.
Pentru maximizarea rezultatelor, recomandam si folosirea unei creme hidratante, dupa aplicarea serului.
http://www.cosmeticedsm.ro/product/dsm10

crinaseo

Mesajde crinaseo » Joi Feb 20, 2014 12:58 am

Recomand pentru diminuarea ridurilor folosirea de creme antirid de la Jeunesse Global, un lider mondial care are produse cosmetice de ultima generatie pe baza tehnologiei celulelor stem. Acesti factori de crestere stimuleaza regenerarea celulara si reface fibrele de colagen si elatina. Poti sa vizionezi un film despre aceasta tehnologie pe acest link: http://www.youtube.com/watch?v=IyFto794roI

Pentru mai multe informatii despre produse acceseaza acest link: http://www.afaceriromania.eu/crema_antirid_crema_de_zi_crema_de_noapte_produse_cosmetice-5213.html

Foloseste produse de ultima generatie si bucura-te de rezultate.

tian

Mesajde tian » Vin Mar 28, 2014 12:22 pm

Alege Tian.ro si sanatatea ta vine din interior!

Urmeaza calea naturii si nu vei da gres niciodata!
Produse BIO Naturiste tian.ro sunt 100% create pe baza medicinei traditionale orientale.

Linia cosmetica si tratamentele naturiste de cea mai buna calitate iti vor oferi o viata noua!
Ai grija de corpul tau cu Tian.ro si el te va rasplati cu sanatatea ta naturala!

http://www.tian.ro/

Comenzi in toata tara: comenzi@tian.ro

Telefon: 0799.842.699

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mar 28, 2014 11:51 pm

tian scrie:Alege Tian.ro si sanatatea ta vine din interior!

Urmeaza calea naturii si nu vei da gres niciodata!
Produse BIO Naturiste tian.ro sunt 100% create pe baza medicinei traditionale orientale.

Linia cosmetica si tratamentele naturiste de cea mai buna calitate iti vor oferi o viata noua!
Ai grija de corpul tau cu Tian.ro si el te va rasplati cu sanatatea ta naturala!

http://www.tian.ro/

Comenzi in toata tara: comenzi@tian.ro

Telefon: 0799.842.699

Gigel-Dubiosel vrea sa vanda rahatzel... :mrgreen:

Corinne1331

Mesajde Corinne1331 » Joi Apr 10, 2014 12:15 pm

Eu apelez la estetician! Corectia ridurilor este necesara de la o varsta! Insa este foarte important ce chirurg estetician alegem pentru realizarea acestei proceduri. Eu una am apelat numai la dr. Silvia Stanculescu Vasalos, la Metamorphosis Center. Este foarte grijulie si profesionista, am mare incredere in ea, iar tenul meu arata impecabil!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Apr 10, 2014 5:12 pm

Corinne1331 scrie:Eu apelez la estetician! Corectia ridurilor este necesara de la o varsta! Insa este foarte important ce chirurg estetician alegem pentru realizarea acestei proceduri. Eu una am apelat numai la dr. Silvia Stanculescu Vasalos, la Metamorphosis Center. Este foarte grijulie si profesionista, am mare incredere in ea, iar tenul meu arata impecabil!

Asta-i tot o tolomaca gen Dobos? Un doctor bun nu cauta pacienti pe net, il cauta pacientii pe el... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

beautyminerals

Mesajde beautyminerals » Dum Mai 18, 2014 7:28 pm

Exact ce ai nevoie gasest pe www.BeautyMinerals.ro

Următorul