Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

par degradat si uscat

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

rhino82

par degradat si uscat

Mesajde rhino82 » Vin Aug 19, 2011 7:42 pm

Deseori suntem nevoite sa ardem parul cu placa,uscatorul,sa-l vopsim si toate pentru a fi frumoase.Dar parul nostru devine uscat,mai subtire,fragil si trebuie sa-l ajutam sa-si revina.am folosit produsele de la Gliss Ultimate Repair si sa stiti ca ajuta.

vic3

Re: par degradat si uscat

Mesajde vic3 » Sâm Sep 03, 2011 11:54 pm

si eu folosesc noul tratament de la gliss si sunt multumita.Parul meu este ma stralucitor ,mai usor de descurcat si mai moale.Este un tratament bazat pe cheratina lichida de 3 ori mai concentrata si are si un miros ce se mentine mult timp in par.

dannadum

Mesajde dannadum » Joi Feb 23, 2012 3:39 pm

iti recomand Krautergarten - Sampon cu miere si propolis, iti garantez ca o sa fi multumita

uradavildesign.wblog.ro

Mesajde uradavildesign.wblog.ro » Vin Apr 27, 2012 4:50 am

Recomand sprayul cu Keratina de la Wella (profesionale).Este de vis... costa in jur de 50 lei,dar face toti banii :lol:

iulia822

Mesajde iulia822 » Lun Aug 06, 2012 10:04 am

Sau vezi un balsam Evolve Detox & Shine sau Balsam Multi Protein, eu am folosit ambele si au dat rezultate bune, mi se uscase si arsese parul de la vopsiri repetate. Nici nu sunt scumpe, vezi pe net, eu le-am luat de la un magazin online din Bucuresti

cigatus

Mesajde cigatus » Sâm Sep 08, 2012 12:17 pm

Le recomand pe cele de la Forever Living. Sunt extraordinare.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Sep 10, 2012 12:27 am

cigatus scrie:Le recomand pe cele de la Forever Living. Sunt extraordinare.

Extraordinar de proaste... :mrgreen:

ionut83

Mesajde ionut83 » Joi Sep 20, 2012 2:16 pm

Pentru par degradat se poate folosi un produs numit follixin. Am inteles ca are rezultate foarte bune. Cineva mi-a zis si de nanogen.

myhmyh

Mesajde myhmyh » Dum Oct 14, 2012 3:14 pm

nu mai vorbeste nimeni de mastile naturale, cele clasice, cu ou, miere si ulei de masline...
sunt foarte sanatoase si ajuta mult firul de par. rau nu are ce sa se intample. a existat un timp in care aplicam aceasta masca de par si de 2 ori pe saptamana. in cazul meu, firul de par a devenit mai gros.

VictoriaDica

Mesajde VictoriaDica » Mie Noi 28, 2012 12:16 am

Pentru intarirea parului fin, efect de luciu si volum, recomand folosirea frecventa a tonicului pentru par APISERUM de la Dr. Nobis, care se aplica dupa spalare si clatire printr-un masaj usor pe pielea capului. Este indicata folosirea sa de 2 ori pe saptamana, fiind de efect atat pentru pielea seboreica, cat si pentru cea grasa cu scuame. Este un tratament pe baza de produse atent selectionate, despre care puteti gasi mai multe detalii pe apiestetic.ro!

lavinia_cojocaru

Mesajde lavinia_cojocaru » Lun Feb 04, 2013 6:05 pm

buna! am si eu nevoie de ajutorul vostru :D...asta vara m-am facut suvite blonde foooarte multe peste parul meu care ajunsese la un saten inchis de la brunet...de atunci nu m-am pana acum 2 saptamani cand mi-am bagat un blond platinat si...pff..dezastru..am 1000 de culori si vopseaua nu a prins pe suvitele inchise...apoi a2-a zi m-am vopsit din nou si acelasi rezultat...am folosit vopseaua kallos nr 10.1
As vrea sa ajung la o culoare uniforma cat de cat si sa scap de suvitele inchise.Stiu ca nu voi ajunge din prima la blondul dorit dar ce imi recomandati? Ce nuanta de blond sa bag pentru ca nu as vrea sa ma mai duc la coafor..Mentionez ca eu tind spre un blond cenusiu...va rog sa ma ajutati ca sincer nu stiu ce sa mai fac :(

DacyS

Mesajde DacyS » Lun Mar 04, 2013 6:55 pm

Buna! Eu folosesc tratamentul k-pack de la Joico, pentru par uscat si degradat si ajuta foarte mult! Dupa ce l-am vopsit de cateva ori si mi l-am intins am avut niste probleme groaznice. parul meu arata ca o matura, pe bune....dar am investit in produse profi si e super produsul asta, parul e stralucitor si plin de viata!Recomand!

MariaDraghici5

Mesajde MariaDraghici5 » Lun Apr 01, 2013 2:15 pm

Eu folosesc de cateva luni ulei de argan,il apic pe par il las sa actioneze cateva ore dupa care ma spal normal,parul meu arata mult mai bine acum sunt foarte multumita.

marian82

Mesajde marian82 » Joi Mai 23, 2013 1:27 pm

Follixin e bun pentru ca opreste caderea parului si ajuta la indesirea lui. Nu cred ca are legatura cu parul degradat:)Uite aici un link http://www.folixin.ro ca sa te documentezi!

martin90

Mesajde martin90 » Vin Mai 24, 2013 9:56 am

E ok produsul asta!Din ce stiu eu e bun pentru stoparea parului dar si pentru indesirea parului!

Următorul