Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cum pot sa scap de parul roscat? HELP

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Ariell

Cum pot sa scap de parul roscat? HELP

Mesajde Ariell » Lun Sep 12, 2011 2:49 am

Sunt vopsita roscat de vreo 5 ani si m-am plictisit de el..si m-am gandit sa ma fac castaniu inchis-ciocolatiu . Intrebarea mea este daca merge sa ma vopsesc peste roscat cu aceasta nuanta?
Nu ma deranjeaza daca dupa prima vopsire este ciocolatiu cu tente de roscat ..dar dupa vreo 2 sau 3 vopsiri oare se duce roscatul de tot? Sau nu acopera deloc roscatul si mi-l vopsesc degeaba?
Ma gandeam ca pot scapa de roscat daca ma fac cu vopsea neagra..si apoi dupa cateva saptamani sa incerc nuante mai deschise si sa ajung la ciocolatiu?
Ma puteti ajuta, va rog? Nu imi permit deocamdata sa merg la salon. :D :mrgreen:
PS: Nu vrea sa mi-l decolorez.

aida1985

Re: Cum pot sa scap de parul roscat? HELP

Mesajde aida1985 » Mar Sep 13, 2011 9:11 am

Eu cred ca poti sa iti faci linistita parul castaniu inchis. Din experienta proprie spun asta. Si eu am fost roscata si dupa m-am vopsit cu un saten destul de deschis si se acopera frumos. Parul oricum cred ca va avea niste reflaxii rosi. N-as putea sa spun in cat timp vor disparea reflexele rosii pentru ca eu m-am vopsit de 2 ori si apoi am lasat sa imi creasca sa ajung la culoarea mea naturala. Oricum e posibil sa arate foarte bine cu reflaxii rosii. Si parerea mea...nu iti vopsi parul negru. Foarte greu iese din par culoarea neagra.

cristinne10

Locaţie: Constanta

Mesajde cristinne10 » Mar Sep 13, 2011 9:33 am

poti incerca sa deschizi cu saten, chiar nuante mai deschise si treptat vei scapa de roscat... parerea mea este sa NU folosesti vopsea neagra pentru ca nu vei mai putea scapa de ea decat daca ti-l decolorezi apoi...
Email: cristina@argintarie.ro
Tel: 0372 711711

Ariell

Mesajde Ariell » Mar Sep 13, 2011 6:27 pm

Multumesc fetelor pentru raspunsuri ! :D
Am urmat sfaturile voastre si nu m-am facut neagra ci m-am facut cu un saten . Inca se mai vad reflexele rosii in soare, dar presupun ca o sa dispara dupa cateva vopsiri . ( oricum nu mai e roscat-roscat ).

sorana123

Mesajde sorana123 » Joi Sep 15, 2011 12:53 pm

Roscatul mi se pare cel mai pacatos dintre toate culorile, cu greu scapi de el (chiar mai greu decat negru am observat).
Cu satenul 'imblanzesti' cel mai bine culoarea si in cateva luni scapi. Depinde ce vrei sa te faci apoi (poti incerca suvite)...

maryana.yl

Mesajde maryana.yl » Joi Sep 15, 2011 2:43 pm

te poti vopsi cu un ciocolatiu inchis. o sa-ti iasa sigur

mdmdmd

Mesajde mdmdmd » Mie Oct 12, 2011 9:32 pm

mdmdmd

Mesajde mdmdmd » Dum Oct 13, 2013 5:20 pm

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional