Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cum să procedez?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

noname94

Cum să procedez?

Mesajde noname94 » Joi Ian 22, 2015 10:01 pm

Bună!
Am întâlnit un tip de câteva săptămâni. Un tip super: de la început am fost de acord să ne cunoaștem pentru început. Am discutat, din ziua în care ne-am întâlnit, zilnic prin mesaje. M-am întâlnit cu el la un moment dat, iar el deja insista să mergem în oraș cu verișoara lui și prietenul ei.
Au fost super-ok, el era super-îndrăgostit de mine și la fel și eu de el. Îi spusese maică-sii despre mine și totul părea să decurgă ok, până când...i-am zis că îl iubesc. El a spus că nu se pune încă problema de iubire și l-am aprobat. Eram doar entuziasmată & îndrăgostită și i-am mărturisit asta. După câteva zile în care devenise distant mi-a spus că a fost prea mult pentru el te iubesc-ul ăla și că ar trebui să ne împrietenim întâi apoi să trecem la un alt nivel. Și l-am înțeles.
Dar de atunci s-a răcit iar eu i-am dat pace. După o săptămână în care nu mi-a vorbit defel, tot eu i-am scris și am vorbit amical.
Îl plac mult pe tip, dar nu înțeleg mentalitatea lui. Am înțeles că pune preț pe cuvintele astea, vrea o relație serioasă, dar..de ce nu poate trece peste și să flirtăm ca până atunci?
Poate mă ajutați voi, care probabil ați mai trecut prin așa ceva. Nu cred că m-ar lăsa orgoliul să-i cedez din prima dacă se va întoarce, dar nici măcar nu știu dacă ar face-o, nu știu ce gândește.

pe_lucia

Re: Cum să procedez?

Mesajde pe_lucia » Dum Feb 01, 2015 10:10 pm

Iti recomand sa fii mai rezervata in prezenta lui. Nu te...arunca asa cum ai facut-o, chiar si cu vorbele! Nu-l cunosti si sincer, nu am incredere in el.

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Mar Feb 03, 2015 1:41 pm

Hmm, aici poate fii si varianta unei alte relatii. (o a II-a femeie cu, care are deja o relatie dar nici unul nu se simte bine in preajma altuia) El apeland al tine pentru a incerca ceva nou.
Sau tipul a fost ranit in trecut si nu vrea sa treca iar prin asa ceva, fiindu-i teama sa iubeasca.

Cine stie, barbatii tot au un mister de necitit in ei :))

Mia_O

Mesajde Mia_O » Vin Feb 20, 2015 3:45 pm

Parerea mea este ca ar trebui sa nu ii mai vorbesti deloc. Nici macar amical. Faptul ca il placi foarte mult si esti o fire deschisa, si sensibila nu-i da dreptul de a se comporta asa, profitand de ceea ce simti pentru el. Ok, sa zicem ca i-ai spus ca-l iubesti. Daca asta l-a deranjat atat de tare sau l-a speriat sau orice a gandit el, desi parerea mea este ca a gasit o oportunitate de a primi fara a oferi, ar fi trebuit sa-ti spuna clar ca pur si simplu nu mai vrea sa fiti impreuna si ar fi fost de bun simt o explicatie a felului cum vede lucrurile. Dar sa te comporti distant, avand in vedere ca relatia e la inceput si ca imediat dupa ce i-ai spus ca il iubesti a inceput aceasta distantare, e clar ca omu nu a vrut si nici nu vrea ceva serios. I-ai confirmat ca te-a cucerit total si acum te-a pus in asteptare. Iar tu exact asta si faci. Iti creezi complexe, frustrari si regrete, iti scazi increderea in tine, te multumesti cu ce iti ofera. Nu e nimic gresit in a spune omului cu care ai o relatie amoroasa "te iubesc". Si sincer acum daca e sa traducem acest "te iubesc" s-ar traduce ca imi placi foarte mult si nu - esti jumatatea mea de pe lumea asta- cum s-ar traduce dupa 20 de ani de iubire.

magneticseo

Mesajde magneticseo » Joi Apr 09, 2015 10:19 pm

Nu cred ca il iubesti asa repede, probabil esti doar foarte indragostita. Cat despre el, a reactionat foarte urat. Eu zic sa faci pe indiferenta, sa nu il mai cauti deloc. Asteapta sa vezi ce o sa faca el.