Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

acnee pe spate

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Mar Ian 12, 2010 11:13 pm

si eu am cateva cosuri pe spate..insa folosesc un exfoliant de fiecare data cand fac dush..facut din faina de malai..si este foarte bun..cu timpul da rezultate

dienutza89

Mesajde dienutza89 » Mie Ian 13, 2010 1:01 am

poti incerca sa folosesti anumite produse pentu cosuri insa poate fi si pe baza hormonala. cel mai bine e sa consulti un doctor. el iti va da mai multe detalii.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Ian 13, 2010 3:01 am

nu am avut niciodata asemenea probleme ,dar sunt produse special destinate, incearca si masca de argila
ajuta

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Ian 20, 2010 10:19 pm

Si eu am avut.
Aveam (si am) pielea de pe spate grasa...
Trebuie sa te speli bine... si in rest nu stiu... mie pur si simplu mi s-a linistit dupa un timp...

Denisa_Voicu

Re: acnee pe spate

Mesajde Denisa_Voicu » Mie Ian 22, 2014 2:14 am

Si eu am avut foarte foarte multe cosuri pe spate si pe ten.

Am mers la un doctor foarte bun si mi-a dat ca tratament creme pentru cosuri pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

De cand am inceput sa le folosesc, m-am indragostit de produsele de la Thursday Plantation, sunt foarte eficent si sunt foarte delicate cu pielea.

Am scapat de toate cosuri de cand am inceput sa le folosesc cremele.
Acuma tot de la Thursday Plantation, folosesc sapunul pentru a limita excesul de sebum.

Daca nu ai reusit sa scapi inca de cosurile de pe spate, iti recomand produsele.

maria3417

Mesajde maria3417 » Sâm Aug 16, 2014 9:47 am

Pastile pentru acnee - http://derminax.ro

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 5:26 pm

They say your work is never done. They say you can’t mix business with pleasure. They say good things come to those who wait.
It’s a good thing “they” don’t work at SUN Models.

Cu o experienta de aproximativ 7 ani in activitatea de webchat, SUN Models ofera modelelor sale un mediu atractiv si calitativ pentru desfasurarea activitatii profesionale, intr-un spatiu relaxat si liber de constrangeri de orice fel.
Valorile noastre sunt definite de seriozitate, punctualitate, discretie, corectitudine si loialitate.
Stim conceptiile invechite, refractare si complet nelegitime legate de activitatea de webchat si ne concentram eforturile in acest sens pentru a asigura discretia si confidentialitatea modelelor noastre, atat prin spatiile individuale de lucru, amplasarea studioului cat si prin site-urile cu care colaboram.

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

bicu22

Mesajde bicu22 » Vin Noi 21, 2014 3:41 pm

Doar din topicul asta am dedus ca exista o gramada de produse: Derminax, Clearogen, Brevoxyl...

sondi

Mesajde sondi » Lun Noi 02, 2015 1:54 pm

Cosurile sunt foarte suparatoare si din aceasta cauza atunci cand apar trebuie sa se recurga la diverse metode care sa ajute la indepartarea lor.

narcisca

Mesajde narcisca » Lun Iun 13, 2016 12:23 pm

Pot sa apara de la anumite infectii prin care trece organismul la momentul respectiv. Daca infectia trece logic ar fi ca si acneea respectiva sa se duca. Mai sunt si chestiunile hormonale la mijloc care si ele au un rol major in aparitia acneei.

vivat

Mesajde vivat » Lun Aug 29, 2016 1:46 pm

Mie imi apareau de obicei din cauza ca puneam mana murdara pe fata si mi se infecta zona. Daca nu mai pun mana nu mai am nici un fel de probleme cu cosurile. Pot fi foarte multe cauze care sa duca la aparitia cosurilor.

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Dum Sep 25, 2016 9:43 pm

Mai devreme am citit despre produsul Manuskin active. Citeste depre acest produs mai multe si poate te vei decide. Eu am folosit o crema asemanatoare si am fost multumita. Mierea manuka este foarte buna.

karla80

Mesajde karla80 » Mar Noi 01, 2016 12:09 pm

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Sâm Noi 05, 2016 8:11 pm

Eu folosisem produsul manuka extra, însă nu pentru acnee, pentru ceva mai putin vizibil. Acest Manuskin Active despre care am scris mai devreme este o versiune inbunatatita, important este ca produsul este dedicat numai pentru probleme ca psoriazis, acnee, eczeme... Citeste opiniile si informatiile produsului si poate vei avea noroc. Acum conteaza si cum interactioneaza pielea ta cu produsul... Acest lucru este foarte important. Eu tot incercasem multe produse pentru problema mea, insa intr-un final am nimerit :D. Bafta!

minodora11

Mesajde minodora11 » Vin Mai 04, 2018 11:04 am

karla80 scrie:http://forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=22&t=1614&hilit=acnee+derminax&start=90

Produsele pentru acnee sunt utile, dar nu trebuie sa neglijam faptul ca foarte mult conteaza si stilul de viata pe care il avem. Daca avem o alimentatie bogata in vitamine si minerale atunci si sanatatea pielii noastre va fi una buna si nu vom avea probleme cu acneea. Mai conteaza si tipul de ten pe care il avem. Daca avem un ten gras atunci va fi mai greu sa scapam de cosurile resoective, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne dam batuti.

AnteriorUrmătorul