Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Cele mai bune sase pozitii, pentru un orgasm garantat!

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

RobyG

Cele mai bune sase pozitii, pentru un orgasm garantat!

Mesajde RobyG » Sâm Iul 19, 2014 5:28 pm

:P Sexul e o activitate extrem de placuta si de relaxanta, in orice pozitie l-ati practica, insa e la fel de adevarat ca anumite pozitii maximizeaza placerea pentru ambii parteneri si ajuta femeile sa ajunga mai repede la orgasm. Afla care sunt acelea!
Femeia deasupra. Cateodata, barbatii vor ca femeia sa prea controlul, iar ei sa stea pe spate si sa se bucure de spectacol. In pozitia “woman on top”, sunt posibile si orgasmul vaginal, si cel clitoridian, depinde de tine pe care il preferi. Misca-te in ritmul tau si alterneaza rotatiile (fie ele si la 180 sau 360 de grade!) cu mangaieri, miscari de sus in jos, mai lente sau mai rapide si condimenteaza din abundenta cu gemete si saruturi.
Tu pe masa, el in picioare. Pe masa, pe masina de spalat, pe orice gasiti in calea voastra. E pozitia ideala pentru zilele cand aveti chef de o partida mai scurta, dar ultra-intensa.

Pozitia misionarului. Apropierea corpurilor, cearsafurile parfumate, faptul ca va puteti privi in ochi, va puteti mangaia si saruta non-stop sunt tot atatea motive pentru care sexul in pozitia misionarului se aseamana cu una dintre cele mai fine si savuroase prajituri de cofetarie... Daca e o pozitie clasica, obisnuita, nu inseamna ca nu o puteti transforma in ceva extraordinar, cu un pic de imaginatie! E extrem de erotic sa poti simti fiecare centimetru din trupul celuilalt, de la gat si sani pana la picioare!

Pe la spate. Parca e ceva salbatic in legatura cu aceasta pozitie, poate pentru ca penetrarea se face atat de adanc, intr-un ritm ametitor, iar sentimentele de abandon si, respectiv, de posesie sunt depline. Daca vreti, puteti aduce in dormitor si jucarioare nevinovate de la sex-shop, pentru stimularea mai eficienta a clitorisului...

(P) Cea mai tare destinatie în care îti poti sarbatori ziua de nastere cu toata gasca!

Imbratisati, stand pe o parte, fata in fata. Atunci cand ajungeti la orgasm, senzatiile vor fi mult mai intense, datorita apropierii trupurilor. E o pozitie foarte intima, ideala pentru imbratisari lungi si tulburator de erotice.

Pe marginea patului. Tu trebuie sa stai intinsa pe pat, iar el in fata ta, in picioare, te va apuca de solduri si te va ridica pana la inaltimea bazinului lui. Nu trebuie sa aiba cine stie ce conditie fizica sau muschi pentru a te sustine. Folositi lubrifiant si incepeti cat mai lent. Rezultatul final va fi un orgasm la inaltimea tuturor asteptarilor voastre! Bonus: puteti incerca nu numai pe marinea patului, ci si pe capota masinii, daca gasiti un loc mai retras si va alegeti un moment al zilei potrivit!
www.lenjerii-outlet.com Cel m-ai mare depozit outlet online cu peste 1000 de modele

titikaioana

Re: Cele mai bune sase pozitii, pentru un orgasm garantat!

Mesajde titikaioana » Mar Ian 03, 2017 1:09 pm

Pentru femei ca sa creasca orgasmul stiti vreo metoda?
multumesc!

sotea70

Mesajde sotea70 » Mar Mar 06, 2018 11:50 am

Incearca cu femax

pinteago

Mesajde pinteago » Vin Apr 27, 2018 9:53 am

Si produsele din plante pot fi de un real ajutor cu conditia sa se schimbe stilul de viata. Daca nu se schimba stilul de viata in care sa se includa mult sport, sa se manance adecvat, fara grasimi si fara produse care contin foarte mult zahar atunci si viata noastra sexuala ca fi una foarte buna si mult mai satisfacatoare.

miranda1

Mesajde miranda1 » Mie Noi 21, 2018 11:30 am

Chiar nu conteaza pozitiile atata timp cat exista intelegere in sanul cuplului respectiv. Cea mai importanta este intelegerea intre parteneri.

miha210

Mesajde miha210 » Lun Dec 17, 2018 11:30 am

Sunt zeci de produse care pot sa ajute la obtinerea unor performante sexuale de invidiat. Conteaza si stilul de viata pe care il avem. Mult sport, mancare sanatoasa si liniste interioara. In acest fel viata sexuala va avea numai de castigat.