Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum sa scap de celulita?

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

crsdva

cum sa scap de celulita?

Mesajde crsdva » Joi Iun 26, 2008 11:44 pm

a venit in sfarsit si vara..peste tot fuste cat mai scurte...decolteuri adanci...haine cat mai putine..hmm...ne place insa ce ne facem cu acel "dusman" care ne da batai de cap cand vine vorba de frumusete..da este vorba de CELULITA... desi nu ma plang de Kg in plus, celulita nu m-a ocolit nici pe mine:( am incercat tot felul de diete insa rezultatele nu au fost pe masura...astept sa imi spuneti din experienta personala cum reusiti sa faceti fata acestui "inamic" al frumusetii-CELULITA- numai bine!

Tilloya

Mesajde Tilloya » Vin Iun 27, 2008 10:00 am

Se spune ca o anumita crema nu te poate scapa de celulita... insa pe mine m-a ajutat... mi-a mai tonifiat pielea iar aspectul de "coaja de portocala" s-a diminuat...
Nu am folosit creme scumpe ci banalul gel de dush si crema de masaj anticelulitic de la Elmiplant...gelul de dush e ca un scrub iar crema de masaj incalzeste foarte tare locul unde este aplicata.... pelea se inroseste... insa in 10-15 min dispare fierbinteala si roseata...
La mine.. acest tratament a dat rezultat numai dupa o saptamana de aplicat...(eu il aplicam o data la 2 zile)....
Un alt element care a contribuit ft mult la reducerea celulitei au fost cateva exercitii de intretinere(pilates si aerobic), luate de pe net si executate acasa pe parchet..
Sincer iti spun ca aveam o celulita urata pe fund si pe picioare.... acum pe fund nu mai am deloc... iar pe picioare este insesizabila.. pot purta fuste cat de scurte.. fara sa ma jenez ca mi se vede celulita....
Aaa.. si eu sunt cam lenesa.. nu prea m-am tinut de exercitii si nici crema inca nu am terminat-o... si am luat-o de ceva timp...si totusi a functionat..
Nu ma indoiesc de faptul ca o sa functioneze si la tine :lol:
Multa bafta si multi pupici :wink:

cireshik

Mesajde cireshik » Vin Iun 27, 2008 10:56 am

Am auzit multa lume spunand ca crema de la supliform e destul de buna... unde se poate gasi aceasta crema?... am si eu o crema de la elmiplant cu efect termoactiv... cumva vorbim despre aceeasi?( e cea roz... Cellulight?) totusi la mine nu a avut cine stie ce efect... imi incalzeste putin pielea si atat. dusmanul a ramas acolo :(

aleskumpika

Locaţie: cluj-napoca

celulita si cum scapam de ea

Mesajde aleskumpika » Vin Iun 27, 2008 12:31 pm

si eu am ceva probleme cu celulita si va spun ca am incercat tot felul de creme abrazive si geluri anticelulitice, fara rezultate :cry: si am ajuns la concluzia ca numai sportul te ajuta sa scapi de celulita. de curand mi-am luat o bicicleta de camera (nu e scumpa...a mea a fost 500 lei noi si am vazut la oferte cu 300 lei noi :wink: ) si am inceput sa o folosesc zilnic (cam 1-2 ore) :D credeti-ma ca da rezultate!!! plus ca am avut si mese alimentare regulate: fara prajeli, ultima masa era neaparat la 6 seara (dupa 6 nu mai mancam nimic), fara dulciuri (numai fructe proaspete) si numai carne slaba (peste, pui)....daca nu aveti bicicleta puteti sa faceti alergari seara in parcuri sau chiar in jurul blocului :)

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Iun 27, 2008 12:39 pm

in sfarsit cineva de aceiasi parere cu mine
sportul , masajul , si alimentatia corespunzatoare ajuta la eliminarea celulitei

molly

Mesajde molly » Vin Iun 27, 2008 12:52 pm

felicitari
se poate totul e sa vrem si sa punem in aplicare
sportul e sfanr si f sanatos.

lusana

Re: cum sa scap de celulita?

Mesajde lusana » Vin Iun 27, 2008 2:52 pm

[E adevarat ca celulita pentru noi femeile este o problema dar putem scapa de ea prin o alimentatie sanatoasa evitand fast food-ul tot ce este prajit bine mai facem si exceptii pt mine o alimentatie sanatoasa inseamna a consuma fructe peste legume foarte multe apa cel putin 2 litri pe zi carne alba,rosie pe grill si miscare nu neaparat a merge la sala eu inteleg prin miscare a face cativa pasi prin parc sau sa alergi este suficient.Este o tema pe baza careia se poate discuta foarte mult dar nu vreau sa te plictisesc.

geoco

Mesajde geoco » Vin Iun 27, 2008 4:17 pm

[color=green]celulita?????????
fara doar si poate nu crema este cea care arde tesutul adipos,ci multt sport si masaj!
dar totusi sportul ramane cel care ne da o silueta frumoasa@! :lol:

sati

masaj anticelulitic!!!

Mesajde sati » Sâm Iun 28, 2008 10:37 am

fetelor!ca sa scapati de celulita trebuie neaparat sa faceti masaj anticelulitic,sigur,este bine sa-l combinati cu sport si putin regim.Eu am facut 10 sedinte ,nu am facut sport si nici dieta si am scapat total de celulita.Masajul trebuie sa fie facut bine,adica sa nu se invineteasca locul si sa DOARA!!!am auzit fete care spun ca masajul anticelulitic nu trebuie sa doara!gresit!!!in timpul masajului trebuie sparte acele celule grasoase,si normal ca apare durerea.Efectul este garantat si rapid!

lush

munca...

Mesajde lush » Mar Iul 01, 2008 4:22 pm

...vedeti voi...desi sunt slaba ca o scobitoare...{am 46 de kg la 19 ani... :? }...AM CELULITA...shi...trebe sa lupt cu ea.
Vreu sa va spun k am o intreaga strategie...in primu rand o alimentatie sanatoasa "ca la carte"...pe urma...nu uit d o sala d fitness lunea,miercurea,vinerea shi sambata.d asemenea...folosesc "produse profesionale" k zat d cafea,malai shi lufe vegetale... :wink:

molly

Mesajde molly » Mie Iul 02, 2008 5:33 pm

lush-daca mai insisti vei scapa de celulita

ioana44

Eu am incercat eximia aparatul ala la care sa facut reclama

Mesajde ioana44 » Mar Iul 08, 2008 2:04 pm

Buna fetelor in legatura cu celulita eu sunt disperata sa gasesc un tratament minune si cred l-am descoerit.Stiti ca diverse programe si pe internet au anuntat ca a aparut un aparat de slabit , care indeparteaza celulita,etc.Si am zis sa incerc si eu.Si am asteptat sa apara in salone si l-am incercat.Acum sunt la a3a sedinta si sa stiti ca functioneaza.Chiar sunt multumita.Nu stiu alte metode pentru acasa am mai incercat si eu dar nu au efecte de durata sau nu au rezultate.Tot tratamentele specializate dau rezultate klumea.:)

Următorul