Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

pastilele de slabit, pro sau contra?

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Andreea.Catrina

Locaţie: Bucuresti

pastilele de slabit, pro sau contra?

Mesajde Andreea.Catrina » Joi Iun 18, 2009 2:57 pm

Le-ati incercat vreodata? Daca da, astept parerile voastre legate de eventualele rezultate sau de efectele adverse. Daca nu ati luat niciodata pastile de slabit, v-as intreba din nou, de ce? Orice parere pro sau contra este binevenita, atata timp cat avem si argumente :wink:

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Joi Iun 18, 2009 3:56 pm

eu inca nu am incercat dar va spun din experienta unei vechi prietene a mea...avea 92 de kilograme va dati seama ca era disperata sa slabeasca si a luat de la recomandarea unei alte prietene "pilule pentru slabit" si in 3 luni de zile a slabit 30kg:o in schimb nu putea sa stea fara apa pentru ca i se facea sete...as incerca si eu dar imi este frica a mai incercat cineva?

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Joi Iun 18, 2009 3:59 pm

aa si am uitat sa mentionez ca dupa aceste 3 luni sa lasat de aceste pastile pentru ca sa angajat la mc ..si nu a pus nimic pe ea desi manca toata ziua :lol: acum sa apucat de alt fel de pastile dar chiar numai stiu cum se numesc isi dorea ultima oara cand am vorbit cu ea isi dorea sa mai slabeasca 10 kilograme...acum nu prea am mai vorbit cu ea vorbim foarte rar pe mess..pentru ca sa mutat in alt cartier..mie imi este frica in primul rand sa iau aceste pastile ca am auzit ca daca vrei sa slabesti ti se lasa pielea..eu as vrea sa slabesc macar 7 kg dar imi este frica de acest lucru :( :( :( :(

CrAzZyAnGeL

Saluty

Mesajde CrAzZyAnGeL » Vin Iun 19, 2009 9:16 am

Este prima oara cand scriu pe un forum...dar de citit le citesc in fiecare zi :D...sincera sa fiu am foarte mari emoti.. oky akum sa trecem la subiect... Pro sau Contra PASTILELOR DE SLABIT...sincer inainte nu eram de accord cu ele chiar nu credeam...dar de cand am luat lindaxa 10 mg si cu regim si apa plata cu lamaie 2 litri intr-o luna am slabit 10 kg...intradevar are foarte multe reactii adverse...mi-a fost si rau dar mi-a fost rau k nu am respectat dieta cum treb si am papat 2 sarmale si imi afectase fierea si rinichi...aceste pastile se tin cu o dieta sau un regim...dar le poti luau din prima fara regim...dak le iei fara regim nu o sa ai reactii adverse....sincera sa fiu 2 luni dupa ce-am intrerupt tratamentul...nu am pus nici un gram pe mine...akum am pus vre-o 2 kg pe mn ptr k am inceput sa mananc iar mult..app alea iti potolea foamea....nush mai multe dak vrei sa aflii gasesti pe net prospectul.NU VREAU SA FAC RECLAMA...la pastilele respective doar am zis ce-am folosit eu si la mine a functionat si din vara vreau sa le i-au din nou... mult succes tuturor care lupta cu kg in plus.O zi superba sa aveti.

adrianne_2888

pastile de slabit

Mesajde adrianne_2888 » Vin Iun 19, 2009 1:26 pm

Buna! Am luat aceste pastile si in 2 saptamani am slabit 4 kg si nu am tinut regim, iar de mancat , nu prea am mancat pentru ca nu prea poti ptr ca iti taie pofta de mancare. Am baut apa multa si nu prea puteam sa dorm.Cred ca o sa mai iau.

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Vin Iun 19, 2009 6:19 pm

adrianne_2888 cum se numesc acele pastile? si prietenei mele ii era rau si nu putea sa doarma vreau sa stiu cum se numesc pentru ca vreau si eu sa incerc :(

adrianne_2888

Mesajde adrianne_2888 » Vin Iun 19, 2009 6:25 pm

Pilula de slabit - in folie de 6 pastile -23 ron.Sa-mi spui cum e cand vei incepe.

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Vin Iun 19, 2009 10:08 pm

imi trebuie recomandarea unui medic?ca sa cumpar acele pastile?

CrAzZyAnGeL

Mesajde CrAzZyAnGeL » Vin Iun 19, 2009 10:32 pm

de regula cam da....ptr k e posibil sa-ti de-a si cu reducere;) asta depinde si de medic mie nu a vrut sa-mi de-a sa=mi cumpar lindaxa ....mi-a zis k is o porcarie si dak am auzit de efectul yo-yo...dar mi-am facut ambitia si mi-am cumparat fara ajutorul ei;) dar tu incearca mult succes.

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Vin Iun 19, 2009 10:34 pm

cum adica efectu yo-yo? ce e aia?=))

CrAzZyAnGeL

Mesajde CrAzZyAnGeL » Vin Iun 19, 2009 11:05 pm

adika te vei ingrasa dublu....cauta pe net efectul yo-yo...

crisu06

Mesajde crisu06 » Mar Iun 30, 2009 1:41 am

Am multi prieteni si colegi la scoala care au luat pastile de slabit si baieti si fete si la toti au avut efect...adica inainte erau mai grasuti si acum arata perfect..si nu au avut nici o problema cu somnul sau sa le fie rau

CrAzZyAnGeL

Saluty

Mesajde CrAzZyAnGeL » Mar Iun 30, 2009 1:27 pm

cum se numeau pastilele? te rog din vara vreau sa ma apuc iar de slabit...adika dupa ce voi termina cu abcul k acum sunt in febra examenilor...mc mult ptr raspuns:*

elluttzza

Mesajde elluttzza » Mie Iul 01, 2009 3:30 pm

Cumva aceste pastile se numsc Super SLim sau sunt pastile de la Arp farm???

DIM02063991

Pastile de slabit

Mesajde DIM02063991 » Mie Iul 01, 2009 5:25 pm

Salut...Am 16 ani si 70 de kg...Vreau f tare sa slabesc dar cu regim nu reusesc pentru ca sunt foarte pofticioasa si mananc mult...as vrea sa incerc si eu pastile pentru slabit...dar mi'e frica de ce efecte o sa aiba...e adevarat ca te ingrasi mai mult decat ai slabit dupa ce intrerupi tratamentul...unii spun nu...medicii spun ca nu e bine...sunt nedumerita..ma poate convinge cineva sa iau pastile? :)

Următorul