Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

sport,dieta sau pastile pt slabit?

Toate avem un ideal de frumusete bine stabilit. Ca sa il atingi trebuie sa ai un regim de alimentatie sanatos si nu in ultimul rand sa fii o persoana activa. Fa schimb de diete si de trucuri de slabire cu noile tale prietene!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sweet_lady89

sport,dieta sau pastile pt slabit?

Mesajde sweet_lady89 » Vin Iul 31, 2009 11:43 am

voi cum ati reusit sa dati jos kilogramele nedorite si sa ramaneti intr-o forma sanatoasa?care din aceste metode le-ati folosit?sau le-ati combinat?aveti un secret?

alex.rina

Mesajde alex.rina » Sâm Aug 01, 2009 1:08 am

nu e nici un secret: sportul e singurul care iti poate oferi o slabire sanatoasa si frumoasa (deoarece ajuta pielea sa ramana ferma, celulita sa scada etc) si o mentinere ulterioara fara ca, uneori, sa tii cont de "dieta".
Cand zic dieta nu ma refer la tipul clasic gen "nu mananci paine, prajit, dulciuri etc etc etc", acest stil de dieta mi se pare pur si simplu stupid (elimini din alimentatie lucruri folositoare organismului: grasimea e folosita atat pentru asigurarea energiei cat si pentru reglarea temperaturii).
Ai grija cu pastilele de slabit!! desi par reteta cea mai usoara si rapida, sunt cele mai periculoase. Unele nu fac altceva decat sa elimine apa din organism, altele provoaca slabirea prin golirea prea brusca a intestinului, astfel de chestii pot duce la deshidratari grave, la incapacitatea organismului de a acumula substante si multe alte belele

JuliaD

Sport, fitness, wellness, intretinere, toate la un loc

Mesajde JuliaD » Joi Aug 13, 2009 2:04 pm

Sa fiu sincera. M-am apucat de sport doar cand am realizat ca metabolismul nu ma mai ajuta lafel ca la 20 de ani si ca puteam numara pe abdomen colaceii de grasime pentru a afla numarul meselor pe zi cum calculzi varsta copacilor numarand cerculetele de pe trunchi. Pentru ca ma aflam intr-o situatie critica am recurs la o metoda despre care stiam sigur ca da rezultate de la prietenele mele. Am mers la Centrul de Frumusete si Sanatate Power Plate. Dupa cinci sedinte de exercitii executate sub indrumarea unui chinetoterapeut care compune un program personalizat de exercitii in functie de fisa fiecarui client aveam cu cinci centimetri mai putin in talie. Tot sport...dar foarte eficient! gasiti mai multe detalii pe www.powerplate.ro ... eu nu stiu sa explic foarte tehnic in ce fel functioneaza aparatele lor.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Lun Aug 31, 2009 11:13 pm

doar sport si dieta , fara pastile

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Sep 03, 2009 1:23 pm

Sport mai clar nu se poate.

power_plate

Locaţie: Str. Pictor Rosenthal nr.8

Centru de Frumusete si Sanatate Power Plate

Mesajde power_plate » Joi Sep 03, 2009 1:47 pm

Te intereseaza:
Sa slabesti?
Sa scapi de celulita?
Sa-ti tonifici corpul?
Sa faci stretching?
Sa te relaxezi?
Sa practici un antrenament accelerat de fitness?

Noi iti oferim o solutie in doar 15 minute!

Vino la Centrul de Frumusete si Sanatate Power Plate si convinge-te de tehnica revolutionara a antrenamentului accelerat!

Pentru programari si alte detalii va stam la dispozitie la numerele de telefon: 021.231.03.10 sau la 0741.010.104

iulike

Mesajde iulike » Vin Sep 04, 2009 2:46 pm

Diete tin de cand ma stiu si dau rezultate insa pe termen scurt [indiscutabil pui kilogramele inapoi pentru ca intra in joc homeostazia si corpul tau simte nevoia sa isi refaca depozitele de dinaitea curei]. Pastile? nu. Sunt de obicei inhibitori ai senzatiei de foame si cel mai probabil iti vor deregla cursul normal. [plus "n" reactii adverse].
Sport? da. Insa nu exagerat de mult pentru ca ajungi la epuizare. Putin cate putin in regim constant si cu un meniu echilibrat se rezolva:)

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Mie Sep 09, 2009 5:08 pm

eu am inceput sa beau dimineata pe stomacul gol apa fiarta..calda..nu fierbinte ca iti strici stomacul..si sa mai ai grija la alimentatie..sa incerci sa elimini produsele neconventionale:D..si stii sigur care sunt:D

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mie Sep 09, 2009 5:50 pm

Intr`o zi la televizor spunea cineva avizat ca un pahar de apa de 200ml baut din 70-80 de inghitituri dimineata pe stomacul gol ar fi bun si tot o lingura de miere dimineata :)

papp_istvan_fitness

Locaţie: Cluj Napoca

Mesajde papp_istvan_fitness » Mar Sep 15, 2009 11:51 pm

Fetelor, daca imi permiteti, parerea mea despre diete este foarte rea. O dieta este doar o dieta, si atat. Odata ce nu mai "esti" pe dieta, revii la normal, si cu surplus. Cel mai bine este sa consultati un antrenor personal care are cunostinte si despre cum sa te antrenezi la eficienta maxima si cum sa mananci ca sa traiesti mai mult si sa fii mai sanatoasa.

Va stau la dispozitie. :)
http://www.pappistvanfitness.ro -> Imposibil este doar un cuvant folosit de cei care au incetat sa mai incercer doar odata.

Alatura-te grupului meu Yahoo!
http://health.groups.yahoo.com/group/pa ... n_fitness/

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 1:36 am

da...dieta e naspa, dar un regim de viata sanatos e cheia succesului, asa ca nu-ti mai face reclama:D

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Feb 07, 2010 4:38 pm

E ceva la indemana oricui sa reusim sa traim sanatos, mai bine suntem atente la stilul de viata si nu dam bani oricui...

anasoltan

Mesajde anasoltan » Lun Feb 08, 2010 3:35 am

e necesar un stil de viata sanatos+mult sport

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Feb 24, 2010 3:29 pm

Nu neaparat foarte mult, putina miscare zilnica ajuta si ea.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Sâm Feb 27, 2010 10:20 pm

daca vrei sa slabesti nu e deajuns putin

Următorul