Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Problema cu parintii si iubitul

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

FleurBlanche

Problema cu parintii si iubitul

Mesajde FleurBlanche » Sâm Aug 01, 2009 12:39 am

Sunt convina ca nu sunt singura in situatia de fata....am o mica-mare problema in ceea ce priveste relatia mea cu iubitul meu din punctul de vedere al parintilor....sunt cu prietenul meu de un an si sapte luni si ne iubim f mult,planuri de viitor avem sa speram acum sa se si materializeze dorintele si visele noastre.Acest lucru ii inspaimanta pur si simplu pe ai mei.Ei isi doresc sa ma despart cat mai rpd posibil de el k nu cumva sa ma marit cu el ci cu unu care are bani in primul rand si apoi sa ma iubeasca...la mine conteaza mai mult iubirea ptr k altfel nu m as simti implinita!ma doare cand sunt convinsi k impreuna nu vom avea sanse,dar pur si simplu le e frica sa ma marit cu el.Inteleg ca parintii isi doresc tot ce i mai bun ptr copilul lor sa aibe o viata lipsita de griji dar asta nu cred k e posibil...ma compara cu alte cunostinte de varsta mea care sunt putin cam obligate sa cunoasca anturaje cu statut social ffff ridicat si parca le ar fi ciuda k eu nu cunosc avocati care si fac vacante in Malibu!
Din cauza faptului k prietenul meu nu are atatia bani pe cat ei isi doresc..desi are numa 20 nu e stabil financiar inca....il critica!si ii pun eticheta!si ma doare f tare cand tot vad k se streseaza p tema asta,ca sunt discutii interminabile si azi chiar imi venea sa plang si sa rad cand ii auzeam k nu mai puteam...dar atat m am luptat ku ei anu trecut incat nu mai pot spune nimic....ii las sa zica ce vor....ii deranjeaza k ma intl prea des cu el etc.Tot ce poate fi criticat...dar problema e k nu e vagabond,nu fumeaza,nu bea,stiu k e cuminte,are educatie buna..dar parintii lui pur si simplu nu au situatia financiara a parintilor mei.....ce pot sa mai fac?stiu k banii sunt necesari si k iubirea trece prin stomac dar eu nu stiu d c sunt asa sigura pe faptul ca am incredere in el si in iubirea noastra.e suficient in ce ma incred?sau imi fac sperante aiurea? :(
Ultima oară modificat de FleurBlanche pe Sâm Aug 22, 2009 7:07 pm, modificat 1 dată în total.

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Aug 01, 2009 6:22 pm

Este viata ta si alegerea ta. Conteaza sa fii tu fericita. Daca il iubesti, asta conteaza. Nu toti oamenii sunt bogati dar asta nu e un capat de lume.

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Sâm Aug 01, 2009 6:44 pm

Da pai principala lor problema e faptul ca privesc totul ca pe un capat de lume si din cauza asta am cam trait inca de mica intr un mediu stresant...adica totul rpd rpd facut si in stres...si acum rezultatele se vad...incep sa stresez si eu pe altii.Si vesnic ma stresez din orice.Si stiu k nu e bine si incerc sa ma controlez.
De cate ori am ocazia incerc sa le aduc aminte k prea e capat de lume ptr ei totul.Si ma enerveaza la culme cand tot imi baga in cap k banu e cel mai important..k e naspa cand faci foamea care doare mai tare k iubirea...mai are rost sa zic ceva? :shock:

Aiana

Mesajde Aiana » Sâm Aug 01, 2009 7:13 pm

Nu stiu ce sa zic.. nu te grabi ,mai asteapta ,oricumesti foarte tanara ,ai timpul necesar sa analizezi problema di toate unghiurile...

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Sâm Aug 01, 2009 7:40 pm

ai dreptate asta le tot spun si lor...nu ma grabesc la maritis...deocamdata e iubitul meu si amandoi suntem fericiti.ce o fi om vedea.

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Sâm Aug 01, 2009 10:45 pm

am si eu o prietena in care tot asa i se punea problema...acuma stii..incearca sa te pui in locul parintilor tai...ei iti vor binele..nu vor sa fii cu cineva care sa nu te tina mai 'jos' si asta nu le convine...oricum...sa incerce si el sa le castige simpatia...si trebuie sa se mai imbunzeze parintii tai..ca doar cu iubitul iti faci planuri si cn stie ce va fi p parcurs nu cu ei...acuma depinde si de el,de tn si de parinti daca stiti cum sa ii luati:D..

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Sâm Aug 01, 2009 11:11 pm

da e adevarat ce spui..ca parinte normal ca iti doresti tot ce i mai bun dar dc ei vad ca ne intelegem si iubim f mult nu cred ca ar trebui sa critice incontinuu ca doare prea tare...stii cum e...acuma si frumos si cu bani si iubitor nu prea gasesti asa!3 in 1 :lol: iubitul meu saracu de anu trecut tot incearca sa le castige simpatia....si ai mei nu pot spune ca nu sunt de acord cu el.sunt dar...nu ptr o perioada prea lunga ca ei isi doresc altfel de baiat ptr mine..cum am descris mai sus...pai..eu cred k e putin absurd...chiar ma gandeam..la fiecare tip care nu le convine tot asa o sa mi faca?

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 02, 2009 12:14 am

el are viitorul si realizarea financiara innainte!!! la 20ani doar un baiat de bani gata poate sa aiba un statut financiar...intreaba-ti parintii(p tatal tau) ce avea el la 20ani??iar mama ta pt.ce s-a kasatorit ku el??
intradevar esti tanara,multe se pot skimba,dar trebuie sa vina de la tine si de la nimeni altcineva...
~MAi~

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Aug 02, 2009 12:36 am

normal ca ei nu au avut un inceput infloritor chiar fffff greu..cu f multe obstacole..ei au incercat sa mi zica sa nu incep de jos ca ei,sa ma chinui ca ei,k dc imi iau unu in viitor mai cu bani atunci imi va fi mai usor..k asta merit etc....ce o fi o fi..atata timp cat ei nu se vor mai stresa atata p tema asta,voi fi fericita.

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 02, 2009 12:38 am

spune-le si tu atunci k banii nu aduk fericirea...sau o aduk numai pe jumatate...dar d iubire nici nu mai poate fi vorba..
~MAi~

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Aug 02, 2009 12:41 am

Maia am parinti tare dificili..si culmea nu sunt genu ala comunisti...dc eu le spun asta..o sa mi zica k iubitul meu mi a spalat creierii de atata iubire...i am zis sa ma lase sa traiesc cea mai frumoasa perioada din viata mea.si ce e intre noi2 depinde numai si numai de noi2.avem o legatura mult prea puternica.dc ei vor incerca sa ne desparta ii vor uri f tare.si ei stiu asta.si de aia inca nu fac nimic.decat sa critice.

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Dum Aug 02, 2009 10:45 am

off deea e chiar najpa situatia in care treci oricum tu iti cunosti cel mai bine parintii:D

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 02, 2009 11:03 am

ok...dara atunci kand esti in prezenta lor foloseste kastile...si muzika la maximum...
~MAi~

andreea.placinta

Mesajde andreea.placinta » Dum Aug 02, 2009 11:05 am

da si cand nu le dai atentie...vai..se enerveaza ca vorbesc ei singuri :)))

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Aug 02, 2009 1:38 pm

:)

Următorul