Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Castiga tratamente de remodelare corporala de peste 2500 lei

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Castiga tratamente de remodelare corporala de peste 2500 lei

Mesajde Oana.Zidaru » Mie Sep 02, 2009 10:24 am

Pentru ca stim cat de mult iti doresti sa scapi de kilogramele in plus, sa arati bine, sa ai mai multa incredere in tine si sa te simti mai atragatoare ti-am mai pregatit unnou concurs care iti ofera sansa sa iti atingi aceste obiective.

Salonul Perfect Contur te invita sa intri in concurs si sa raspunzi la intrebarea "Care este motivatia ta in lupta cu kilogramele?". Efortul este minim comparativ cu premiul pe care Perfect Contur ti-l ofera: tratamente corporale in valoare de 1.100 de lei.

Iata ce poti castiga:

Premiul cel mare - IN VALOARE DE 1.100 lei PACHETUL PERFECTBODY care contine:

- 3 terapii de cavitatie (Aceasta terapie inlocuieste liposuctia, fiind cea mai eficienta metoda de combatere a celulitei si a adipozitatii localizate cu rezultate echivalente liposuctiei chirurgicale. Diminuare in centimetri este garantata 100%)

- 3 sedinte de electrostimulare de cate 45 minute (Aparatul folosit la aceasta procedura este dotat cu 24 de electrozi care iti permit sa tratezi mai multe zone concomitent, ceea ce faciliteaza obtinerea unor efecte uimitoare; Este avatajos si pentru persoanele care nu au zone-problema foarte mari. De exemplu, pentru o persoana care are mari acumulari de grasime in zona pulpelor, se pot concentra electrozii exact pe zona respectiva, pentru ca efectele sa fie vizibile intr-un timp cat mai scurt.)

- 3 sedinte de masaj transdermic de cate 15 minute-cu aparatul DERMO CELL (Acesta este un tratament puternic anticelulitic si remodelant. Acest tratament ajuta la eliminarea mai rapida a lichidelor, toxinelor si grasimilor acumulate in exces, stimuleaza sistemul de irigare arteriale realizand o lipoliza in adancime a straturilor grasoase.)

- 3 sedinte de vacuum ULtrafit (Vacuumarea este unul dintre cele mai eficiente tratamente pentru celulita de toate gradele, de la gradul 1 pana la stadiul de macronoduli, prin care se reuseste spargerea si antrenarea celulelor grase care dau acel aspect de «coaja de portocala». Se elimina stratul de grasime subcutanata, apa retinuta în tesuturi, precum si toxinele, favorizându-se drenajul limfatic)

- 2 impachetari la tunelul cu raze infrarosii

Celelalte premii:

Premiu II - 3 sedinte de electrostimulare (45'/TERAPIE)
Premiul III - 3 sedinte vacuum
Premiul IV - 3 sedinte Ultrafit (15'/TERAPIE).
Premiul V - 3 sedinte Fast Slim (15'/TERAPIE)
Premiul VI - 3 sedinte marire /tonifiere bust la vacuum ULtrafit
(10'terapie)

Raspunde la intrebarea "Care este motivatia ta in lupta cu kilogramele?". Cele mai interesante raspunsuri vor fi premiate.
ATENTIE! Se vor lua in considerare doar raspunsurile postate pe forum.

Concursul se desfasoara in perioada 2-16 septembrie. Pe 17 septembrie vor fi anuntate castigatoarele atat pe forum cat si la sfarsitul acestui articol.

Mult succes!

Ultima oară modificat de Oana.Zidaru pe Joi Sep 03, 2009 9:26 am, modificat 1 dată în total.

loredanam

Mesajde loredanam » Mie Sep 02, 2009 10:40 am

pentru a nu mai avea o viata greoaie!din cauza kilogramelor in plus pe care sunt nevoita sa le car in fiecare zi!si in plus de asta pentru a-mi putea gasii mai usor jumatatea! :(

dydayana

buna

Mesajde dydayana » Mie Sep 02, 2009 11:15 am

Eu ma lupt cu kilogramele de mult timp. In copilarie eram foarte slabuta, prea slabuta as putea spune dar cum s-a incheiat perioada copilariei si incepeam sa fiu o adolescenta cu vise in corpul meu s-au produs anumite dereglari hormonale si am inceput sa iau in greutate... Acum de aproximativ 2 ani ma chinui cu diete si sport si desi am slabit 10 kg si ma apropii de greutatea normala eu nu sunt deloc multumita de felul in care arat. Am 1.58 m si 52 kg. Acum nu mai trebuie sa fac sport sa slabesc ci sa-mi modelez corpul desi imi este foarte greu. Singurul lucru care ma motiveaza in aceasta lupta personala fizica si psihica este aspiratia mea sper viitor. Imi doersc sa devin o doamna in adevaratul sens al cuvantului. Imi doresc sa ajut la economia tarii acestea, sa pot face ceva pentru tara noastra. Si pe langa studii, perspicacitate si o personalitate deosebita ai nevoie in ziua de astazi si de o atitudine fizica foarte buna. Primul contact cu o persoana este cel fizic iar apoi cel intelectual. Orice femeia isi doreste sa fie frumoasa si admirata iar eu mai mult decat oricine ! Pe langa asta trebuie sa recunosc imi doresc sa fiu frumoasa si pentru prietenul meu. Desi iubirea adevarata nu are nici o legatura cu kilogramele, ca reprezentanta a sexului feminin imi doresc sa fiu atragatoare si sexi. Acum ma pregatesc pentru admiterea la facultate si in curand implinesc si 18 ani. Ar fi cel mai frumos cadou pentru mine sa castig acest concurs si fiu frumoasa macar pentru o zi (ziua majoratului meu) daca nu pentru totdeauna. Ar fi un vis implinit ... ! EU CRED CA CEA MAI PUTERNICA MOTIVATIE A UNEI FEMEI IN LUPTA CU KILOGRAMELE SUNT VISELE ACESTEIE, ARDOARE DIN SUFLETUL MEU IMI SPUNE ACEST LUCRU IAR DORINTA PUTERNICA NU MA LASA SA CEDEZ CI SA LUPT IN CONTINUARE PENTRU MINE SI PETRU CEI DIN JURUL MEU.

Marilyn6

Mesajde Marilyn6 » Mie Sep 02, 2009 11:51 am

imi doresc sa pot scapa de kilogramele in plus , deoarece cred k trebuie sa imbinam frumusetea interioara cu cea exterioara. mereu Am visat la un corp perfect , un corp kre poate fi admirat de toti cei din jur . O femeie intotdeauna este comparata cu o floare , aceasta reprezentand gingasia , finetzea si frumosul . vreau sa pot scapa de kilogramele in plus , k sa pot fi comparata pe merit cu o floare...

anu3la

raspunsul meu pentru acest concurs :)

Mesajde anu3la » Mie Sep 02, 2009 12:07 pm

Buna :) De ce imi doresc sa castig acest concurs? E simplu: pentru MINE !
Nu am probleme extraordinar de mari cu kilogramele, insa faptul ca ele exista imi dau un discomfort permanent..e ciudat sa eviti sa te uiti in oglinda, pt ca iti displace ceea ce vezi, insa de cele mai multe ori e solutia cea mai buna..altfel imi stric ziua doar pt ca mi-am revazut corpul si nu este ceea ce mi-am dorit..STIU ca este o problema mai mult psihica decat fizica (ma afecteaza putin prea mult) si incerc sa ma accept asa cum sunt..dar mi-e greu! inainte aratam chiar foarte bine(de abia dupa aceea am realizat), dar idealul meu de frumusete erau manechinele (nu imi doream sa am forme, imi doream sa fiu skinny), asadar am hotarat sa slabesc putin..aveam 1 74 m si 56 kg..in mai putin de o luna am ajuns sa am 49 kg si sa descopar ca am dat in anorexie...m-am imbolnavit, am mers la psiholog, la nutritionist, in timp am revenit la greutatea normala...acum nu mai arat ca inainte..am 61 kg, am forme (si o talie vizibila de care acum ma mandresc), dar am si celulita si putina burtica..fac sport si folosesc diferite creme anticelulita, insa nu am suficient timp fizic pentru a combate aceste probleme, deci este cam greu sa se vada rezultatele...cura de slabire nu am de gand sa mai fac vreodata! e prea periculoasa pentru mine, asa ca stau departe de ea..
Acum am de lucrat pe partea de autoacceptare (daca eu ma plac atunci cu siguranta ca si ceilalti ma vor placea ), si fie trebuie sa fac mult sport (desi trec a XII-a si nu prea o sa am timp), fie sa strang bani pentru tratamente precum cele "puse la bataie" in acest concurs :) In situatia mea este greu si sa fac sport, si sa strang bani, insa e vorba de mine, de corpul meu, de viata mea! Am o ambitie imensa, deci in aceasta lupta cu kilogramele, eu voi fi invingatoarea :D
Mircea Eliade spunea: "Nu esti invins, decat daca refuzi lupta!" :wink:

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Sep 02, 2009 1:04 pm

buna, ce ma motiveaza sa scap de kilogramele in plus ?
nu ma simt bine deloc asa , am celulita care se vede nu pot purta pantaloni scurti, plus ca problema cea mai mare o am cu burtica nu reusesc sa scap de burta este moale ....daca din celelalte parti ale corpului mai dau jos cate un pic prin dieta si sport pe care il fac ce-i drept mai rar , de burta nu reusesc ,
ma deranjeaza . trebuie sa port mereu haine mai largi.
sunt constienta ca trebuie sa dau jos din kilograme dar singura nu reusesc , ma deranjeaza cum arat , obosesc repede , sunt zile cand nu imi vine sa ies din casa .
am 1.73 si 75 de kg ...sunt pufoasa . :roll:

NinaRamona

Mesajde NinaRamona » Mie Sep 02, 2009 1:41 pm

Cred ca a scapa de kilogramele in plus nu este un ideal in viata.Iti trebuie putina ambitie dar si timp.Si eu am cateva kilograme in plus..celulita,burtica si aripioare inestetice,dar nu prea pot sa scap de ele pentru ca sincer nu prea am timp sa fac sport ,cu dietele nu vreau sa-mi compromit sanatatea si tratamente la salon nu-mi permit.Nu prea ma simt bine in pielea mea, nu pot sa port hainele care imi plac si asa mai departe.Cred ca pentru o femeie cea mai importanta este increderea in sine ,incredere care o face sigura pe ea..si frumoasa si sexy in orice ipostaza.

simonabancila

Lupta cu kilogramele

Mesajde simonabancila » Mie Sep 02, 2009 1:47 pm

Imi doresc atat de mult sa scap de kilogramele in plus incat nu stiu ce sa mai fac pentru a-mi indeplini dorinta ...insa am descoperit solutia care este exact raspunsul la intrebarea concursului. Motivatia mea inainte era simpla obsesie cand vedeam alte persoane mai slabe. Insa de cand am intalnit persoana potrivita motivatia s-a schimbat: pentru a ma simti eu bine in pielea mea si pentru a-mi pastra psihicul sanatos.Va multumesc...va pup si imi place tare mult site-ul de cand am intrat nu ma mai pot dezlipi de noutatile care apar!

cryss_crystyna_92

Re: Castiga tratamente de remodelare corporala in valoare de

Mesajde cryss_crystyna_92 » Mie Sep 02, 2009 3:21 pm

alex.rina

motivatia in lupta cu kilogramele

Mesajde alex.rina » Mie Sep 02, 2009 3:56 pm

kmy_391

de ce vreau sa slabesc

Mesajde kmy_391 » Mie Sep 02, 2009 4:09 pm

alynutza_pisi

stiu ca suna trist...

Mesajde alynutza_pisi » Joi Sep 03, 2009 12:41 am

eu vreau sa incerc sa arat cat mai bine pentru a recuceri persoana pe care o iubesc si fara care,observ ca ma simt din ce in ce mai trista.ma chinui sa slabesc si singura si tin un oarecare regim dar voi m-ati ajuta enorm cu premiul vostru. :D va pup

georgyme_free

un motiv extraordinar chiar aici

Mesajde georgyme_free » Joi Sep 03, 2009 12:56 am

Am un motiv foarte puternic,si acesta este faptul ca ador sa fiu admirata ORIUNDE M'AS AFLA,deoarece cu un corp superb,aduc invidia si totodata surprinderea celor din jur!UN CORP MINUNAT,O BIJUTERIE GREU DE CUCERIT!intodeauana te simti bine in pielea ta,cand esti pe punctul de a atinge perfectiunea!Nu stiu daca intradevar se poate castiga la acest concurs,dar va dau un sfat fetelor:TREZITI-VA DIMINEATA CU UN LUCRU IN MINTE:SUNT DIN CE IN CE MAI FRUMOASA,CORPUL MEU SLABESTE PE ZI CE TRECE,ARAT MINUNAT!ASTA ESTE RETETA FRUMUSETII :D

Spor la treaba,va pup

pasca_iulia

Mesajde pasca_iulia » Joi Sep 03, 2009 1:40 am

De mica am avut probleme cu kg in plus...insa la inceputul liceului am slabit foarte brusc desi am fost scutita de sport din cauza unor probleme de sanatate. Chiar daca imbracata arat bine...ma simt jenata (desi nu ar trebui pt ca detest oarecum oamenii cu complexe ) cand merg la strand sau la gratar si trebuie sa mai dau jos din haine. Vreau sa capat mai multa incredere in mine, sa port fustele si rochiile dupa care ma dau in vant nu numai iarna cu ciorapi grosi si cizme...ci si vara! Sa nu ma simt jenata cand stau picior peste picior din cauza celulitei care tine cu tot dinadinsul sa isi faca simtita prezenta. Urasc sa port blugi cand afara sunt 30+ grade! Vreau sa ma simt bine in pielea mea, sa ma simt femeie! Sa port ceea ce-mi place si ce mi se potriveste ca stil vestimentar fara sa fiu limitata de forme!

alyxutza

Vreau sa am incredere in mine!!!!!!!!!

Mesajde alyxutza » Joi Sep 03, 2009 2:23 am

De multa vreme vroiam sa povestesc cuiva ce simt si cred ca asta e ocazia perfecta.Cred ca sunt o gramada de femei in situatia mea care se lupta zi de zi cu kilogramele dar cred ca fiecare dintre noi ne comportam diferit si suntem oarecum complexate de felul cum aratam.Eu niciodata nu am fost slaba dar nici foarte grasa.Toata viata mea am tinut-o numai cu tot felul de cure de slabire aveam foarte multa ambitie,mergeam undeva in verde cand altii mancau carne la gratar si cartofi eu mancam fructe doar ca sa arat bine...mi-am facut o gramada de masaje anticelulitice degeaba cum ma abateam de la o dieta cum ma ingrasam...au urmat multe zile de plans,pur si simplu nu imi mai erau bunii pantalonii...nu ma mai simteam bine in pielea mea..acum o luna eram mai nefericita ca niciodata...am avut o relatie de 6 ani iar prietenul meu se uita dupa altele care aveau corp superb si umbla cu altele...l-am iertat ca ma gandeam ca eu fiind mai plinuta nu o sa imi mai gasesc un baiat ca el...(el era foarte dragut,avea un corp superb),pur si simplu nu aveam incredere deloc in mine...si a venit ziua cand m-a lasat..pentru o fata care era cu mult mai slaba decat mine...am fost cu nervii la pamant am picat intr-o depresie totala....dar intr-o zi am zis:Eu stau si imi plang de mila si nu fac nimic ca sa fiu frumoasa si sa ma simt bine in pielea mea.De atunci viata mea s-a schimbat in bine.Am hotarat sa nu mai incerc sa slabesc pentru altii ci sa fiu frumoasa pentru mine sa ma ingrijesc si sa slabesc pentru mine,sa ma delectez cu o carte frumoasa pentru mine,sa stiu cat mai multe lucruri pentru mine ci nu pentru altii...acum fac sport pentru mine si treptat mi-am recapatat increderea in mine si consider ca femeia trebuie sa fie frumoasa pentru ea si sa se pretuiasca pentru ea nu prentru cei din jurul ei care uneori nu vad cat de sensibila si de fragila este o femeie..Merit o sansa merit sa imi recapat increderea in mine de aceea cred ca merit sa primesc un premiu atat de special in lupta mea cu kilogramele....ma bucur ca am putut sa spun ce am pe suflet deoarece sunt lucruri care le gandeam si le tineam pentru mine.Va multumesc[/b]

Următorul