Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Idei pentru micul dejul

Nu toate femeile sunt gospodine desavarsite precum, celebrul personaj din "Desperate Housewives", Bree Van De Kamp. Daca esti mai degraba o Gabrielle Solis cu siguranta vei considera ca o reteta noua este mereu bine-venita mai ales daca se incadreaza si in categoria "gustos si usor de preparat".

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Y_Yvonne

Idei pentru micul dejul

Mesajde Y_Yvonne » Lun Feb 15, 2010 9:07 pm

Ce preferati sa serviti la micul dejun?

.Imagine

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Lun Feb 15, 2010 9:13 pm

Foarte bun, dar nu e prea bogat?

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Feb 15, 2010 10:07 pm

Mananci doar cat ai nevoie si in combinatiile care-ti priesc.;)
Ultima oară modificat de Y_Yvonne pe Mar Feb 16, 2010 12:42 am, modificat de 2 ori în total.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Feb 15, 2010 10:07 pm

Anda, ce servesti la micul dejun de obicei? ;)

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Feb 15, 2010 10:11 pm

.Imagine

...ce imi place mie sa pap la micul dejun. ;)

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Lun Feb 15, 2010 11:49 pm

Y_Yvonne scrie:Anda, ce servesti la micul dejun de obicei? ;)

Un covrig sau un croissant, pe fuga...nu e sanatos, dar asta pot inghiti in pauza de la serviciu...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 16, 2010 12:43 am

ANDACRISTINA scrie:
Y_Yvonne scrie:Anda, ce servesti la micul dejun de obicei? ;)

Un covrig sau un croissant, pe fuga...nu e sanatos, dar asta pot inghiti in pauza de la serviciu...

Micul dejun e masa cea mai imp. din zi, ar trebui sa-ti schimbi obiceiul ... mai degraba de trezesti cu 1h mai dvrm (stiu, e greu) si papi ceva, decat asa...pe fuga...

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Mar Feb 16, 2010 12:47 am

Stiu ca asa e bine, dar la prima ora, cafeaua e de baza...si uite asa imi stric stomacul...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 16, 2010 12:57 am

ANDACRISTINA scrie:Stiu ca asa e bine, dar la prima ora, cafeaua e de baza...si uite asa imi stric stomacul...

Cu cafeaua, am aceeasi problema ... dar nu ma pot obisnui s-o inlocuiesc cu un ceai , oricat de aromat ar fi ...

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Mar Feb 16, 2010 1:01 am

Am baut in ultimul timp cafea Gano, nu ca mi-ar place, dar,impreuna cu putina autosugestie, poate scap de dependenta de cafea...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 16, 2010 1:17 am

ANDACRISTINA scrie:Am baut in ultimul timp cafea Gano, nu ca mi-ar place, dar,impreuna cu putina autosugestie, poate scap de dependenta de cafea...

Citesc pt prima data de acesta cafea. E un inlocuitor?

Unde se gaseste ? La ce pret?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Mar Feb 16, 2010 1:24 am

In magazinele naturiste se gaseste...e destul de scumpa...eu folosesc versiunea 3 in 1, 20 de pliculete a 20 de grame costa 48-50 de lei...Ganoderma e o ciuperca cu efecte benefice...nu am avut rabdare sa citesc despre ea, oricum eu nu cred in povestile naturiste, am folosit-o pentru ca nu da acea stare de agitatie, ca si cafeaua (desi are un % redus de cofeina), in plus se spune ca nu consuma calciul din oase...nu stiu daca e chiar asa...pe net gasesti destule informatii despre Ganoderma, rabdare sa ai...
Si inca ceva...comerciantele justifica pretul mare prin faptul ca dintr-un plic poti face doua cafele, dar, daca esti cafegioaica, un plic e nesemnificativ la o ceasca...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 16, 2010 1:28 am

ANDACRISTINA scrie:In magazinele naturiste se gaseste...e destul de scumpa...eu folosesc versiunea 3 in 1, 20 de pliculete a 20 de grame costa 48-50 de lei...Ganoderma e o ciuperca cu efecte benefice...nu am avut rabdare sa citesc despre ea, oricum eu nu cred in povestile naturiste, am folosit-o pentru ca nu da acea stare de agitatie, ca si cafeaua (desi are un % redus de cofeina), in plus se spune ca nu consuma calciul din oase...nu stiu daca e chiar asa...pe net gasesti destule informatii despre Ganoderma, rabdare sa ai...
Si inca ceva...comerciantele justifica pretul mare prin faptul ca dintr-un plic poti face doua cafele, dar, daca esti cafegioaica, un plic e nesemnificativ la o ceasca...

Perfect de acord cu 1 plic (la o ceasca) :D Eu beau cafeaua ca pe apa. N-are niciun efect la mine. Mai degraba beau cola light dc vreau sa nu dorm intr-o noapte. :)))

Merci ptr sugestie. O sa o caut si eu....desi e cam scumpa ... dar incerc.
Ultima oară modificat de Y_Yvonne pe Mar Feb 16, 2010 1:30 am, modificat 1 dată în total.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mar Feb 16, 2010 1:30 am

Mai era un produs ...ah, imi scapa numele. Tot la pliculete, destul de scump si el. Se gaseste si in farmacii. ... dar nu stiu dc e un inlocuitor al cafelei, oricum e util si in curele de slabire...sau asa zice producatorul. Ai incercat asa ceva?

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Mar Feb 16, 2010 1:30 am

Se vinde si la bucata...dar, daca bei cafeaua ca si pe apa, s-ar putea sa nu iti placa...nici eu nu ma omor dupa ea, dar sper sa scap de dependenta de cafea sau macar sa o reduc...

Următorul