Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

?

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

icebabykai

?

Mesajde icebabykai » Vin Feb 19, 2010 12:16 pm

hi :)
am o mica problema cu forma fetei mele...este destul de mica, mi-au spus mai multe prietene chestia asta :cry: fruntea mea are o inaltime normala as zice, dar nu este prea lata iar atunci cand imi tin parul desprins are tendinta de a-mi veni in fata. Ma gandeam sa imi fac un breton, dar nu stiu daca mi-ar sta bine :cry: . Mi-ai putea sugera cateva tunsori, cam cum mi-ar sta bine? sau sa postezi cateva imagini penru a-mi face o idee mai buna :idea:

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Feb 19, 2010 12:32 pm

bretonul trebuie facut in armonie cu restul fetei... tyre sa folosesti bretonul pentru a ascunde ceva si a scoate in evidenta altceva... de exemplu ochii.... ideea e ca tre sa tinem cont si de restul fetei... nu numai de frunte.... de exemplu incearca cu o esarfa sa dai diferite forme fetei tale prin punerea ei in diverse moduri... asa iti vei da seama si singura ce ti-ar trebui.... cind te uiti in oglida pastreaza o distanta fata de aceasta de minim 1 metru.... daca ai putea sa pui si o poza cu fata ta fara par pe fata... daca iti permite lungimea parului prinde-l si apoim fa poza :D
adellinaa

icebabykai

Mesajde icebabykai » Vin Feb 19, 2010 1:06 pm

ok...