Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

sa-l astept?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

habiusa

sa-l astept?

Mesajde habiusa » Mar Apr 13, 2010 8:18 pm

prietenul meu e in strainatate si a fost inchis acolo, inca nu stiu pt cat timp.cat a fost in tara am avut o relatie perfecta si ne intelegeam foarte bine doar ca ai mei nu stiau nimic si nici nu ar fi de acord niciodata cu el.sa-l astept?o sa fie la fel?

taarraa

Re: sa-l astept?

Mesajde taarraa » Mar Apr 13, 2010 8:36 pm

habiusa scrie:prietenul meu e in strainatate si a fost inchis acolo, inca nu stiu pt cat timp.cat a fost in tara am avut o relatie perfecta si ne intelegeam foarte bine doar ca ai mei nu stiau nimic si nici nu ar fi de acord niciodata cu el.sa-l astept?o sa fie la fel?

Ce situatie...eu raman la ideea ca"ochii care nu se vad se uita"

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Apr 13, 2010 9:11 pm

Daca viitorul alaturi de un fost puscarias ti se pare roz...mie mi se pare ca nu ai prea multa minte la faza asta...

habiusa

Mesajde habiusa » Mar Apr 13, 2010 10:54 pm

da...faza e ca si inainte de a sta cu el a fost inchis si crede'ma...nu ai zice treaba asta. si atunci intrebarea mea e: o sa fie la fel?n-o sa aiba impresia ca l-am inselat si o sa vrea sa fim chit oarecum? sau daca o sa vorbeasca prietenii lui aiurea si il influenteaza...

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 13, 2010 11:35 pm

Cam tragi-comica toata situatia.
De ce ai astepta o persoana care nu e capabila sa aiba o viata cat de cat normala.
Ti se pare ca te asteapta o viata de vis alaturi de o persoana care ba e libera ba e la racoare?!
Iubirea presupune si sacrificii in mod evident, insa sa ai pentru cine sa le faci :wink:
Plus ca mai e o vorba: un lucru care se intampla o data e posibil sa se intample si a doua oara, insa un lucru care se intampla de doua ori cu siguranta se va intampla si a treia oara :wink:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Apr 14, 2010 7:55 am

Poate si ea provine dintr-un astfel de mediu, de aceea i se pare normal...

KissAngel

Mesajde KissAngel » Mie Apr 14, 2010 11:08 am

Parerea mea e sa incerci sa nu te gandesti sau sa iti propui daca e bine sau nu sa-l astepti. Ar trebui sa iti vezi de viata ta in continuare, si daca la un moment dat ai ocazia sa intalnesti alti barbati, da-ti sansa de a-i cunoaste. E normal ca iubindu-l te framanta aceste intrebari "il astept? ", " se va mai intampla? ", insa asa cum a spus si Gabriela, un lucru care s-a intamplat de doua ori cu siguranta se va intampla si a treia oara. Si in plus, daca el intre-adevar te iubea isi lasa trecutul in urma, facea un sacrifiu pentru voi si nu mai gresea, ca sa ajunga din nou de unde a plecat.
Eu zic sa-ti traiesti viata ca si cum nu ai fi implicata intr-o relatie, sa cunosti alti oameni, care sa te merite cu adevarat.

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Apr 14, 2010 11:14 am

App ce varsta ai?

habiusa

Mesajde habiusa » Mie Apr 14, 2010 2:27 pm

am 16 ani. si apropo..nu provin din acelasi mediu 8) tocmai de asta parintii mei nici nu vor sa auda de el pt ca au auzit ceva zvonuri despre trecutul lui. si tata ma ameninta in fel si chip daca o sa am relatii cu astfel de oameni. si daca el ma iubea intr-adevar foarte tare, si n-o sa mai am o relatie la fel de frumoasa? o sa incerc sa gasesc pe altcineva si o sa fie un esec ca apoi el sa afle si nu o sa mai vrea sa fim impreuna... :( :( :( :( :( of of...ce sa fac???

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Apr 14, 2010 2:52 pm

Inchis??? :shock: Dar pentru ce anume? Daca nu e prea grava fapta si nu te temi de el... :roll: Dar chiar nu te pune ganduri chestia asta? :| Esti sigura ca el va fi un om de baza? Ca nu va fi inchis si pe viitor si tu tot in asteptare? :oops:

habiusa

Mesajde habiusa » Mie Apr 14, 2010 5:37 pm

el mergea pe'afara des si nu stiam cu ce se ocupa :P banuiam da nu vroiam sa vb pe chestia asta pt ca vedeam ca nu-i convine si imi zicea ca s-a saturat si ca n-o sa mai mearga mult pe'afara ca i-a ajuns. :?: am vorbit cu un fost coleg de-al lui de camera (i-a dat nr meu sa ma sune cand ajunge in tara) si a zis k nu mi-a zis cu ce se ocupa pt k a vrut sa ma protejeze si ca vroia intr-adevar sa termine cu fazele astea...si ca i-a povestit ft multe de mine :D si ca avea planuri mari cu mine 8)

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Apr 14, 2010 5:58 pm

Nu crezi ca e prea mult pentru o fata de varsta ta?
Nu ti se pare o situatie care te depaseste.Totusi ai 16 ani...esti un copil...de ce nu-ti traiesti varsta de ce nu cauti sa ai relatii cu persoane de varsta ta la fel de inocente ca tine...sa traiesti sentimentele specifice varstei tale....
Iti spun din propria experienta ca o sa-ti para rau...ca ai pierdut niste ani frumosi cu experiente care te depaseau.Mai bine ti-ai trai frumos varsta cat mai ai timp...pentru ca o sa vina timpul cand o sa apara grijile problemele serioase si o sa duci dorul anilor adolescentei.

habiusa

Mesajde habiusa » Mie Apr 14, 2010 8:24 pm

ce experienta ai avut? :P

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Apr 14, 2010 10:09 pm

habiusa scrie:ce experienta ai avut? :P

Experienta de a fi pierdut o perioada frumoasa din viata mea cu un baiat mult mai mare ca mine...cu alte gandiri si probleme de viata...pe care oblligatoriu mi le-am insusit si eu si nu era cazul.
Sa stii ca maturizarea asta timpurie are efecte negative mai mult decat pozitive asupra persoanei in cauza
Cert esta ca acum regret ca nu mi-am vazut de copilaria mea ...si mi-am complicat viata cu ce nu trebuia.Si culmea stii cine m-a facut sa-mi revin?
Parintii.
La fel ca si in cazul tau...erau impotriva relatiei respective...si pt ca nuu aveam minte credeam ca vor sa ma faca nefericita nu ca imi vor binele.Asa ca nu fa si tu greseala asta ;)

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Mie Apr 14, 2010 11:43 pm

la 16 ani aveam alte probleme existentiale :P
cu siguranta ai lucruri mai bune de facut decat sa-ti bati capul cu aceasta relatie :wink:

Următorul